Skocz do zawartości
Klaudia382

Auto Bruce Lemon Diesel | LEDAM 35w | [0,16m2]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekipę!

Pierwsza uprawa i zdecydowałam się od razu na fotorelację. Zależy mi by z Waszą pomocą wyciągnąć z tego jak najwięcej...zarówno palonka jak i nauki na przyszłe projekty.

 

Pestka: 1 x  Auto Bruce Lemon Diesel - Dutch Passion

Box: Royal Room 40/40/120 (0,16 m2)

Wentylacja: wlot pasywny i wyciąg z wiatraczka komputerowego. To na teraz, ale rozglądam się już za filtrem i jakimś osiowym wyciągiem aby były pod ręką na czas.

Oświetlenie: Panel Ledam 35w

Ziemia: Canna Terra Profesional  (donica materiałowa 11l)

Weg: H2O, Canna Terra Vega

Flo: H2O, Canna Terra Flores, Canna Calmag Agent

Trening: Spróbuję LST

*lista nawozów oczywiście otwarta i z tego co przeglądałam forum to pewnie za jakiś czas dokupię PK i jakiegoś Boosta, ale w tej kwesti będę prosić Was o rady kiedy przyjdzie na to czas.

PS. Zachęcam do wytykania nawet najmniejszych błędów i wszelakich sugestii od doświadczonych growerów ! :)

Przechodząc do rzeczy. Aktualnie sprawy mają się tak, że trzymałam pestkę w wodzie i po dwóch dniach wyszedł kiełek. Następnie wylądowała już w glebie i po kolejnych dwóch dniach dziewczynka była już na powierzchni.

Aktualne fotki.

Dzień 3.

Wilgotność: 55-70% (spryskuję ścianki boxa żeby trzymało się tych 70%, do tego jakiś mały nawilżacz za 30 zł z allegro)
Temperatura: w nocy 19-20 stopni, w dzień dochodzi max do 24.

IMG_20220318_115710.png

IMG_20220318_1157103.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sam box jak mój 😄 Ciekaw jestem jak to u Ciebie będzie wyglądać, bo ja u siebie sporo błędów zrobiłem na początku, niestety.

Ten Panel Ledam to gdzie dorwałaś ? Ciekaw jestem jak to wygląda i gdzie to kupić.

Samo nasionko na start też dość ciekawe, siadam i oglądam 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak samo planuje zrobić po za wiekszym projektem boxa 40x40x60 na doświadczenia typowo i przydałaby sie lampa co sie tam zmieści XD Także jak nam zaprezentujesz tego leda to bomba, chyba ze macie alternatywe jakąs inną  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za słaby ten led?

"Powierzchnia jaką ten panel jest w stanie efektywnie oświetlić z dobrym plonem wynosi ok. 0,1 - 0,18 metra kwadratowego, czyli np box 40x40cm."

prawda jest taka że trzeba przyjąć 0,1 metra kwadratowego, na wegu może styknie, ale na flo raczej nie będzie szału, on ma tylko 5000 lm

 

drugi taki panel by się przydał, albo ta wersja 60w od Ledam

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój już 2 uprawy przeszedł i trzyma się 😄

fajnie byłoby go kiedyś ogarnąć pod kątem wizualnym, szczególnie żeby ukryć te kable na wierzchu, ale jakoś nie chce mi się za to zabrać 😄

chciałbym też zasilacz umieścić na górze lampy, żeby się nie mylić i nie podpinać lampy bezpośrednio pod 230

kolejna rzecz to chciałbym zamontować 2 wentylatorki na radiatorze, przymocować je, a nie jak dotychczas miałem tylko je położone na lampie

byłoby dużo wiercenia, lutowania, kombinowania

panel emituje około 20-22 tys lumenów czyli 5-5,5 tys lumenów na każdą diodę

xd.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BigGie420997 miałem dwa panele w boxie, ten i marsa ts1000 więc nie wiem

miałem większą powierzchnię, 55 x 75, ale też nieszczelnego boxa i koc termiczny zamiast folii mylar,

na pewno dużo rzeczy mógłbym poprawić jeszcze w następnych uprawach, ale przede wszystkim zaopatrzyć się w prawilny growboxik 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, zwiezak966 said:

taki sam box jak mój 😄 Ciekaw jestem jak to u Ciebie będzie wyglądać, bo ja u siebie sporo błędów zrobiłem na początku, niestety.

Ten Panel Ledam to gdzie dorwałaś ? Ciekaw jestem jak to wygląda i gdzie to kupić.

Samo nasionko na start też dość ciekawe, siadam i oglądam 😄

Na stronie Ledam, wejdź obczaj. Choć teraz chyba ciężko tam z dostępnością niektórych paneli.

12 hours ago, konopny_janusz said:

nie za słaby ten led?

"Powierzchnia jaką ten panel jest w stanie efektywnie oświetlić z dobrym plonem wynosi ok. 0,1 - 0,18 metra kwadratowego, czyli np box 40x40cm."

prawda jest taka że trzeba przyjąć 0,1 metra kwadratowego, na wegu może styknie, ale na flo raczej nie będzie szału, on ma tylko 5000 lm

 

drugi taki panel by się przydał, albo ta wersja 60w od Ledam

 

Kurcze, dopiero po zakupie natrafiłam przez przypadek na info, że może trochę brakować jednak tego światła na flo. Niestety nie mogę sobie pozwolić na kupno kolejnego panelu 35w,  nie wspominając o 60w...Masz może pomysł na tańsze doświetlenie mojego boxa? Jakaś żarówka led na zwykły giwnt, która w połączeniu z panelem zrobiłaby różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Udyr said:

@Brazil Munster jedna dodana bardzo nierówno doświetli ale jest to jakiś pomysł.

@Klaudia382  4x 9w ładnie wokół ledama rozłożone równo zagrało by idealnie. Ale to już bliżej kwitnięcia bym dokładał. Nie ma też co przeginać ze światłem.

Czy  te żarówki jakąś konkretną temperature światła powinny mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700k ale jak dorwiesz v tac 3000k to już bajka.

W action bywają często.

9-13 w każda. Ale lepiej 13 nie wkładać X4. Za dużo światła trochę.

Byłoby ~9800 lux przy ledam +4x13w. Dużo za dużo 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień 7.

Tydzień za nami ;) W sumie nic nadzwyczajnego się nie działo, oprócz tego, że raz zapomniałam wyłączyć nawilżacz i wilgotność skoczyła mi do  99% na jakieś dwie godzinki.

Światło w trybie 20/4. Wodę leję na wyczucie, jak to zawsze robię z kwiatami i np. wczoraj spryskałam ziemię 150ml wody. Jutro albo pojutrze pewnie znowu wjedzie 150-200ml. Na tym etapie zgodnie z planem nie używam żadnych nawozów.

Ogólnie musiałam dokupić regulator obrotów do wentylatora żeby lepiej zapanować nad wilgotnością i muszę powiedzieć, że działa to super. Teraz waha się od 60% do 85% w zależności od temp.

Na oko nowicjuszki, 7-dniowe dziewcze wygląda ok. A co Wy sądzicie?  Tempo wzrostu ok? Przekrzywiona łodyga to norma?

Jedno pytanie na przyszłość.

Czy skoro wartośi odżywczych z ziemi powinno wystarczyć nawet na pierwsze 3 tygodnie, to można uznać, że nawóz na wzrost praktycznie nie zostanie użyty?

 

P1080246.png

P1080249.png

P1080250.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...