Skocz do zawartości
palacz239

Czego brak roślinie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie PH odpowiednie nawożona tylko 1 raz połową dawki Terra Bloom.

Obecnie na indukcji 4 dzień.

Czego brakuje, że liście się tak odbarwiają i trochę deformują? 

231395615_IMG_20220313_2157061.thumb.jpg.48b1a8a581903c31ca36f2af926a5967.jpg

IMG_20220313_215650[1].jpg

@Zielone krainy Mógłbyś coś doradzić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@palacz239 Ph ziemi masz sprawdzone i wynosi ile? Warunki temperatura, wilgotność, jakie? Liście ciemnawe, za dużo azotu, jak na fazę kwitnienia. Deformacje liści to może być genetyka, lub wina warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wilgotność za duża była przez jakieś 2 dni bo dochodziła do 80%. Temperatura raz spadła do 13 tak to trzymam 20-28.

@Zielone krainy PH na bank dobre zawsze sprawdzana woda 6-6.5 caly czas od początku. Przesadzane 2 razy więc musi być git. Nie przelane były cały czas ważone wszystko tak jak ma być. Dlatego też nie nawożne bo sadzonki byly w light mix plagron a pozniej 2x przesadzane do grow mixa.

Jak do tej pory wszystko wzorowo oprócz tego, że rzeczywiscie ciemne sa pewnie od grow mixa bo azotu wiecej ale teraz na terra bloomie mysle ze zejda z azotu. Martwie sie tylko na te odbarwienia ale na razie chyba bede czekal i obserwowal.

Lampa też trzymana nie bliżej niż 45 cm. 

A liście mogą się robić jaśniejsze od góry bo schodzą z azotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@palacz239 Zacznę od końca, azot schodzi od dołu w górę, a nie od góry w dół, masz problem w proporcjach nawozów. Kwitną, a masz za dużo azotu w stosunku do fosforu i potasu. Trzymaj dobre warunki, wilgotność 60 % , bo to początkowa faza kwitnienia, temperatura niech nie spada poniżej 18 C nocą, a w dzień niech ma 25-27 C.  Nie wiem, jaki masz panel led, więc nie powiem ci czy 45 cm od szczytów to dobra wysokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, palacz239 napisał:

A liście mogą się robić jaśniejsze od góry bo schodzą z azotu?

Nie Azot jest pierwiastkiem mobilnym i obiawy występują na dolnych liściach. Od góry obiawiają sie pierwiastki nie mobilne, podobnie wygląda brak żelaza albo siarki.  

Tu coś jakby przelanie, coś się na korzenie rzuciło, trochę wygląda na wirusa, albo roztocza.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu 2x Mars Hydrow TSW 2000, 600m3 wyciag, 1,2mx1,2m, 2 mieszaki po 30w

Lampy chodzą na 75%

@Zielone krainy

Ale przesadziłem z wilgotnością w pomieszczeniu bo kiełkuje kolejne i musiały te wycierpieć chyba za tamte. Już unormowałem 50-60% u dużych i 80% u kiełków.

 

@Ważniak

Na brak siarki czy wapnia raczej bym nie stawiał bo nie używałem nawozów do tego czasu a przesadzane były 2x w mocną, dobrą ziemię. Mam nadzieję, że też nie robactwo bo go nie widziałem w korzeniach.

 

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, palacz239 napisał:

80% u kiełków.

Kto ci powiedział że ważniejsza jest wysoka wilgotność u młodych?

1 godzinę temu, palacz239 napisał:

Mam nadzieję, że też nie robactwo bo go nie widziałem w korzeniach.

W korzeniach to bardziej atak grzyba, zobacz jaki mają kolor. A żeby zobaczyć robactwo o którym mówię potrzebujesz dobrej lupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Nikt mi nie powiedział stało się to przez moją nieuwagę. Próbowałem różnych rozwiązań aby u tych była niska wilgotność a u małych wysoka już znalazłem złoty środek przez co duże mają 50-60 a male 80. I rzeczywiście może i tu jest problem. Na razie dałem im sama wodę warunki dostosowałem i zobaczymy. 

Gnić korzenie nie zgnite bo przelane nie były cały czas są ważone i podlewane wtedy kiedy tylko potrzebują.

Chyba, że może doniczka za mała? 3 -4 tygodnie temu były przesadzane z 2,5litrowych do 14litrowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa zobaczyłem biały nalot i kropki białe gdzie nie gdzie widać dziury na przelot wydaje mi się, że to może być ten mączniak. Uprawę wcześniej miałem to samo tyle że samo znikło tyle, że tam nie dochodziło do takich wilgoci i wydaje mi się po prostu, że tutaj się rozwinął. Wyczytałem, że skuteczny środek to Amistrat 250 SC tak więc zamówiłem i ma być jutro u mnie. Zacznę oprysk tylko panowie co ile to pryskać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2.5 na 14 to może być jakiś problem z drenażem, tymbardziej że liście opadają w dół jak po przelaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Jak do tej pory szły dobrze problemy chyba by się pojawiły po takim  czasie by się pojawiły problemy?

Idą mi donice 18 Liitrowe razem z tym srodkiem przesadzać je jutro i sprawdzic co tam sie dzieje? Tez nie chce ich za bardzo stresowac na indukcji

W dodatku te 14 Litrowe to materiałowe doniczki więc nie wiem czy to akurat problem z drenażem. I tak jak mówię ważę już te same doniczki tyle samo ziemi drugą uprawę i nie dopuszczam do tego by woda gdzieś stała.

 

Te liście rzeczywiście wyglądają jak by były przelane z tym się zgodzę ale może tak być przez to, że miały za dużą wilgotność? Bo tak naprawde tylko niektóre z nich tak wyglądają. W razie czego przesusze je teraz trochę.

 

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem zagadke to jest rój mączlików. Muszę się ich pozbyć macie jakiś sposób?

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie tak.

Suki jak potrząsam małymi to latają xD Cieszę się bo przynajmniej znam problem.

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Ważniak @Zielone krainy

Wiecie co z ciekawości bo już nie mogłem wytrzymać, przeciąłem donice bo przesadze je w normalne nie materiałowe jak dojadą z podstawką i już wiem w czym problem. Robaków nie ma, nic nie ma ale już korzenie nie mają miejsca i tak jakby się zgadza bo najgorzej wygląda największa. Raczej spanikowałem z tymi robakami bo jest ich zaledwie pare i skasuje ich jakims bio preparatem i lepami. Przesadze je pojutrze jak dojdą donice i nasypie trochę świeżej ziemi. Chyba wyrosną potwory z tych roślin. Warunki już prowadzę idealnie.

W indukcji nie przeszkadza im to jakoś bardzo bo widzę pełno włosów na szczytach

Co najważniejsze liściom się nie pogarsza a przynajmniej nie zauważalnie.

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@palacz239 Jak są w 14l to nie przesadzaj ich jeszcze 14l powinno wystarczyć do końca, ale jak masz zamiar przesadzać to zrób to dopiero po miesiącu od przełączenia, wtedy podczas kwitnienia dostana świeżej ziemi i miejsce na rozrost korzeni. Taka ilość ziemi również spokojnie wystarczy na dwa sezony bez wymieniania ziemi.

Mącznik? Skąd to ustrojstwo z ziemi? Pierwszy raz słyszę o takim problemie w Marihuanie.

Spróbuj je naturalnym środkiem neem potraktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...