Skocz do zawartości
zbyś123

suszenie marihuany metodą próźniową

Rekomendowane odpowiedzi

na jednej stronce opisującej jak suszyć wymieniona jest metoda suszenie próżniowego. ma to polegać na tym że do komory próżniowej ładujemy plony i wraz zmniejszonym ciśnieniem woda szybciej paruje. wychodzi że wysuszyć wszystko można by było w jeden wieczór i z tąd rodzi się ptytanie dlaczego nikt tego nie stosuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr czyli z ziołem jest jak z whisky że chwile musi postać? troche bezsensu. z zalet takiego suszenia było by jeszcze to że jest suszone w minimalnej temperaturze i najwięcej substancji z konopii w niej zostaje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@zbyś123 nie jestem specem od suszenia, ale tyle wiem że po ścięciu zachodzi multum chemicznych reakcji. Dlatego zapach i smak "siana" znika po jakimś czasie. Jak i po dojrzewaniu w słoiku.

@zbyś123

Szybkie suszenie jest ok, lecz do koncentratów i haszu chyba tylko.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr a jakby po takim suszeniu próżniowym zrobić jeszcze curing to myślisz że zniknął by zapach siana?

 

Edytowane przez zbyś123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ale pytam co DOKŁADNIE odpowiada za brak tego zapachu. jak woda powoli opuszcza to wtedcy się rozkłada? a i jak normalnie będe suszył ale bez curingu to normalne suszenie nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy suszeniu nie chodzi tylko o odparowanie wody...Wg. mnie bardzo trudny proces, który ma kluczowe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zbyś123 rozkład cukrów i innych składników w roślinie, które po ścięciu pozostają w kwiatach i liściach. 

Możesz sobie to porównać. Zapal sobie sampla z rośliny po szybkim suszeniu bez trzymania w słoikach. 

A później z tej samej rośliny tylko pod odpowiednim przechowaniu.

Jakbym miał Ci tu zredagować opis z tym co (podobno laboratoryjnie sprawdzone) się dzieje z rośliną po ścięciu to by mi dnia zabrakło 😄

 

Imo jeśli sądzisz że po trzymaniu rośliny kilka miesięcy pod lampą/ na oucie lepiej jest suszyć szybko i stracić całą pracę poświęcona to droga wolna, każdy robi co uważa.

Jednak utrzymuje się przy tym co ludzie sprawdzili i sprawdzają przez lata.

Jakość ponad czas i pieniądze, zdania nie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...