Skocz do zawartości
mojojojo

6xM8,4xAK,4xZkittlez

Rekomendowane odpowiedzi

Już doczytałem 0.39 ec, może jednak za mało papu ? Bo dodaje Ci to startowe do mixu pożywki.

Robisz 1.1-1.3 a rzeczywiste dodane papu to 3/4 tej wartości.

Tak tylko gdybam, lubię cyferki 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiste mam 1.1 ale od ph- ,nawozów i kranówki , mam 1,56. Kurcze, zdjąłem wcześniej , bo myslałem własnie , że przenawoże. Liście mają mocno zielony kolor w wiekszości, stąd pomysł na 1.1 ec, wczesniej było 1,2-1,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoi. 

Dzień 27. Walczę cały czas z żółknięciem liści. Sporo z nich musiałem usunąć. 5 dni temu podwyższyłem ec do 1.5, a ph do 6.0 (nie wiedziałem co robic, metoda prób i błędów) i było gorzej. Na górnym pietrze straciłem prawie wszystkie duże liście i dziewczyny przestały rosnąć. Następnie obniżyłem ec do 0,9, lecz wciąż żółte liście powracają, wolniej ale powracają. Kilka  roślin wygląda ok ,a żółknięcie liści jest tam minimalne (nic nie musiałem wycinać). Robię opryski callmagiem, nie wiem czy to coś daje...

Mam jeszcze jedno hydro. Ten sam model, tylko miniaturkę. Tam mam dwa krzaczki, ec od poczatku 0,6 ph 6,5 i wyglądają o wiele zdrowiej. (są mniejsze bo mają gorszy dostep do światła)

Nic nie kumam, ale się nie poddam.

20220224_163716587_11zon.jpg

20220224_142108304_11zon.jpg

20220224_142103167_11zon.jpg

20220224_142057696_11zon.jpg

20220224_142118549_11zon.jpg

20220224_142112544_11zon.jpg

20220224_150639564_11zon.jpg

20220224_150652272_11zon.jpg

20220224_150647659_11zon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 29. Po niecałych dwóch dobach z nieznanego mi powodu, rośliny nabrały sił (niektóre urosły o 10% inne o 20-30%). Wyglądają też dużo zdrowiej (porównując do wcześniejszych etapów). Dalej niektóre liście żółkną, ale zdecydowanie wolniej i w mniejszym stopniu. Nie potrafię zdiagnozować why... Zmniejszyłem ec do 0,7-0,8 , pryskam callmagiem , może to tego powód. W każdym razie idę w tę stronę = niskie ec + callmag + voodoojuice.  Dwóm krzaczkom na mini hydro zrobiłem lst (wczesniej jednej topping).

Ogólne: temp- 24C, temp. wody- 20C,  wilgotność 55%, ec-0,7(8), ph-6,5. 

Mam pytanie kiedy przejść na 100% mocy światła ? (sanlight qw5 gen2.1 205W). teraz jadę na 80% - 70-80 cm od krzaka.

 

20220227_121355237_11zon.jpg

mokre_11zon.jpg

Dzis jeszcze uporządkuję krzaczki (lst)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo jak takie nawożenie działa to nie zmieniaj, może spróbuj większą dawkę calmag i zobaczysz czy pojawiają się nowe. Dolistnie wiadomo, że działa szybciej, ale to może być to (nie musi) wiadomo na efekty trzeba poczekać. 48h jest to bardzo realny czas. Więc możliwe, że znalazłeś problem z liśćmi. Co do lampy na 100% to na pewno trochę przystopuje wzrost, zależy na czym na tym etapie uprawy Ci zależy. Jak nie chcesz już dużych przyrostów to czemu nie.
Liście Ci powiedzą czy im się podoba. Pozdro

@mojojojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Udyr napisał:

Daj im zakwitnąć 🙂

tak myslałem, dzienksy

1 minutę temu, grolsch3 napisał:

Jak nie chcesz już dużych przyrostów to czemu nie

ok, rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, woda w obiegu, recyrkulacja wody, filtr, pompa, bąbelki, wszystko jest.

Elko! Dzień 39

Jakoś kilka dni temu, zaczął się proces kwitnienia. Podbiłem ec do 1.5, ph dalej trzymam na poziomie 6,5. Światło dałem na maxa (205W-60-80 cm od szczytów).

Pojawił siś inny problem. Musiałem przenieść całą instalację w inne miejsce. Nie będę tłumaczył dlaczego. Same przenosiny sporego systemu hydro, wydawały się czymś niewykonalnym. Ale, nigdy się nie poddaje i udało się 🙂 Ze szczegółów tylko napisze, że wybrałem godzinę 4:30 rano, wydawała się najrozsądniejsza. (w sumie to "godzina złodzieji" 😉 ).

Dwa dni po przenosinach, pojawiły się zółknięcia i wcześniej znane już mi plamki na liściach.

Pytanko mam. Czy gdy rosliny kwitną, mogę lać calmaga i voodoojuice?

kwitnienie1.jpg

kwitnienie2.jpg

kwitnienie3.jpg

zółte.jpg

calosc1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voodoo nie stosowałem, ale szybko rzuciłem okiem i według mnie calmag obowiązkowo, jak widać po zdjęciach, a w hydro ten voodoo niby co 3 tyg, jest organiczny więc tylko może pomóc. Fajny busz i szacunek za wytrwałość i zacięcie 🖐️pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie, czy mogę co nieco przyciąć od spodu, niby podczas kwitnienia nie można  , no ale, bym trochę miejsca zrobił (wcześniej sporo wyciąłem na wege). Ktoś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo ale ściana ! 🙂

Daj im kwiaty zawiązać z tydzień jeszcze i coś podcinać można. 

calmag spoko a tego voodo 1/4 dawki daj zobacz jak zareagują.

Ta z tym liściem roślina jest bliżej środka ? Lampa jej daje sygnał że trzeba zużywać pierwiastki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Udyr napisał:

a z tym liściem roślina jest bliżej środka ?

tak, jest na samym środku. Rozumiem, że opryski z calmaga tez mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Brazil Munster napisał:

Ja lecę głównie na suplach  od AN

jakich dokładnie?

z innej beczki, Hydroguard w nowej odsłonie

fffvvvv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr
ten voodoo to witaminka b1 i bakterie, nie ma co dawkami się bawić tylko jak producent chce 😉 szybciej się skończy, kupi nowe ☺️. Najprościej mówiąc nic nie zepsuje tym, a tylko pomoże. Zdrowe korzenie i łatwość przyswajania na flo jest też bardzo ważne. Co do przycinania to już jak Wilku prawi, poczekaj aż dobrze zaczną kwitnąć, później fryzjer od dołu, nie na bogato, a kwiaty będą srogie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...