Skocz do zawartości
zbyś123

mam parę pytań jako początkujący

Rekomendowane odpowiedzi

1. jeśli na stroni pisze że roślina daje od ileś do ileś plonów to znaczy że minimalnie jak wszystko zrobie dobrze to tyle da?
2. co to znaczy miesiąc zbioru out? Że roślina kwitnie tylko w tym miesiącu? a jak mam odmiane której miesiąc zbioru jest wrzesień/październik i zasadze ją w maju to dopiero wtedy da plony czy jak?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zbyś123 1. Jak wszystko zrobisz dobrze, to da maksimum, a nie minimum. 2. Miesiąc zbiorów w out to czas, w jakim roślina posadzona w plenerze powinna być gotowa do kosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy 1.dzięki. a ten plon na stronach jest podana waga po suszeniu?
2. czyli znaczy to że odmiana kwitnie tylko w tym okresie czasu. przyznam że wygodniej by było jakby kwitła po jakimś konkretnym czasie a nie w jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zbyś123  1 . plon to niewiadoma tak naprawdę, może być dużo , jak dobrze wszystko zrobisz, a może nie być nic, jak zawalisz, a jako początkujący możesz spieprzyć nawet podlewanie, a o podaży nawozów nie mówiąc. 2. To jest czas zbiorów pod chmurką, czyli czas w jakim roślina posadzona odpowiednio wcześnie wiosną powinna dojść.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Poprawiłem dla potoomnych, by źle ich nie uczyć nic niewartej polskiej pisowni, jaka za chwile przestanie istnieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, Zielone krainy said:

@zbyś123  1 . plon to niewiadoma tak naprawdę, może być dużo , jak dobrze wszystko zrobisz, a może nie być nic, jak zawalisz, a jako początkujący możesz spieprzyć nawet podlewanie, a o podaży nawozów nie mówiąc. 2. To jest czas zbiorów pod chmurką, czyli czas w jakim roślina posadzona odpowiednio wcześnie wiosną powinna dojść.

1. no dobra ale w opisach odmiany dlatego masz widałki ile sie możesz spodziewać. dlatego pytam czy to jest podane przed czy po suszeniu bo to spora różnica
2. to jak mam odmiane wrzesień/październik to kiedy powinienem posadzić? konkretna data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zbyś123  1. Jak podaje się wagę plonu, to po wysuszeniu, bo przed wysuszeniem to, by ci mokrego wyszło 80% więcej niż rzeczywistej wagi po wysuszeniu, 2. Bezpiecznie, gdzieś na początku maja, jak pogoda będzie sprzyjała, jak to sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ziomek , a to nie jest sitko, do jakiś ekstraktów ?

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ja widziałem filmik zagraniczny jak tam wrzucali zioło i zatykali to a następnie wrzucali do crafty. Przetestowałem to przed chwilą. Całkiem spoko sposób. Ale trochę więcej roboty z nabijaniem

Może to jest do ekstraktów 

 

IMG_20220215_214017.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  To sprawdź, może ma to sens, ja nabijam normalnie, bo mi, by się bawić z tym nie chciało. Jak się zniszczy to rozkręcę i wymienie sitko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Wiem ziomku, że to jest w komplecie, też to mam. Ja mam odpowiednie końcówki, kupiłem kiedyś taki zestaw w biedronce.

100_4212.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, konopny_janusz napisał:

@Zielone krainy taka mnie refleksja naszła. Może jakby używać tych blaszek nie wiem jak to nazwać, sitko którego nie da się wymienić bez rozkręcania wapo tak by się nie zużywało. Tam się wrzuca zioło ubija i zatyka ta górną częścią 

 

IMG_20220215_122057.jpg

Takie siateczki do pipe'ów, lufek i bong dawali kiedyś ale szczerze to po 3 machach przepalałem je bo one cieniutkie jak papier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kurde widziałem ten zestaw kiedyś. 

@Lemon Gelato te co mam nie przepalają się, ale też z jakiejś grubej blachy to one nie są. Widziałem filmik jak chłop wpierdalał 7 takich sitek od razu do młynka, mielił zioło które wlatywało do tych sitek ubijał to zatykał i umieszczał w komorze podgrzewania w crafty. Niby fajna rzecz bo wapek tak się nie syfi, ale więcej roboty przy nabijaniu i wyciąganiu później zwęglonego zioła 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Czyli jak rozumiem on jarał kief z między siatek ta czy ja za bardzo się najarałem i kombinuje ? 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...