Skocz do zawartości
Regzaaa

2x Hulkberry Auto | LED x4 18w [30x50]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 15

Koniec wojny z ziemiórkami, oficjalnie mogę powiedzieć że wygraliśmy! Piękny dzień jak i piękny zapach, ogólnie wszytsko piękne... Poza żółtymi liśćmi, całkiem prawdopodobnie przez to że przez dobre 20h były całkowicie suche, chyba że coś innego? 😨

Snapchat-827672338.jpg

Snapchat-2071032243.jpg

Snapchat-817214933.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzien 20

Mały update, tak jak wcześniej ziemiórki pokonane, od ok 2dni zmniejszam kwasność ziemi do 6,5, podlewam zawsze wodą 6,5 teraz lałem 6,2. Wyskoczyły plamki suchego na liściach, to może być przez to że leje wodę bezpośrednio na roślinki? 

Snapchat-1626679443.jpg

Snapchat-219473312.jpg

Edytowane przez Regzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UdyrDosłownie wczoraj dałem je wyżej, a dzisiaj pojawiły się te kropki 

Odległość jakieś 40cm od liści 

Ale no z ciepłem może być, bo ostatnio nawet 25st. Dobijało, gdzie poprzednio było 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muchy ziemiórek nie są problemem,  tylko larwy które podryzają korzeń. Jak ich nie wytępiłeś, to różnie może roślina reagować. Jak wszystkie warunki /parametry masz w normie to możliwe, że to jest to. Lub jak już nie ma larw to dopiero teraz pokazuje Ci coś na liściach. Ale równie dobrze może być coś innego. Jak przesuszenie medium, lampa za nisko, deficyt pierwiastków, blok itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wracam wraz z dużą ilością info, rośliny do momentu małego incydentu nie miały żadnych problemów.

4 Tydzień nie rozpoczął się dobrze na jedną z roślinek spadł filtr węglowy co nie skończyło niczym poważnym poza złamaną jedną z małych gałęzi po odpowiednim podparciu nawet wystrzeliły z niej topki.

Gorzej stało się ze starszą rośliną na nią podczas montowania filtra upadł cały holder na żarówki co poskutkowało nie zamierzonym toppingiem bardzo nisko u rośliny co w tym przypadku niestety zatrzymało rośline na dobre 5-6dni, a to u naszych automatów oznacza praktycznie koniec. Niestety musieliśmy się z nią pożegnać, powodem było zbyt mało światła bo druga rośliną przerosła ją dwukrotnie po tygodniu. Pożegnaliśmy się w taki sposób że stoi sobie teraz na parapecie i żyje własnym życiem karmiąc się słońcem które pojawiało się od czasu do czasu za oknem. Oczywiście podlewana była cały czas odpowiednim soczkiem (w mniejszych ilościach). A druga roślina żyje znacznie lepiej na powiększonej powierzchni.

Straszna fuszerka, tak wiem. Na szczęście to nasza pierwsza przygoda mam nadzieje że więcej nie będzie takich "kwiatków" 😓.

Przez kolejne 4 tygodnie totalnie nic się nie działo, tylko podlewanie, małe trymowanie liści na dole, zmienianie wilgotności , ilości nawozów i tak w kółko praktycznie bez zmian.

8 Tydzień 

kolejne przykrości nas spotykają  od dwóch dni liście mają objawy przepaleń od lampy. Niestety wyżej nie możemy ich dać z czym już się od początku liczyliśmy. Przyszły "projekt" na szczęście obejmuje ten problem.

I teraz pytanko co z tym robić? Wiercić dziury na górze na lampki czy częściej podlewać i latać koło niej? Da się przewidzieć ile jej jeszcze zostało? Według producenta jeszcze tylko tydzień ale wiadomo że nie brakuje jej tylko tygodnia. Czekam na sugestię i tak właściwie proszę o pomoc. 

 

W filmiku roślina z ujebaną głową wygląda na mega zdrową przy czym jest bardzo malutka i topiki również nie zadowalają (film z dziś)

 

A tutaj zdjęcia przepalonej roślinki

277904309_991980428092685_502835322148654270_n.thumb.jpg.e1ab00bb8ceff6b109e1de7821bbb10a.jpg

 

278103517_505011624458778_1632394717912473439_n.thumb.jpg.d7a0fc087bc44f7da98da6971fa820da.jpg

 

277344849_680488243004162_7224882542756234263_n.thumb.jpg.85ea00c68bbfea08349107ccd3bc0e02.jpg

277831363_498713768592803_6508239451820960603_n.thumb.jpg.9160820257a049a169aaa11384970e40.jpg

277856219_539141587731490_7588442231338293533_n.thumb.jpg.37564534a9b6d48ae312f95db49d0038.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa musisz się przygotować na jeszcze miesiąc zapewne, tam dopiero się kwiaty zawiązują. Trochę to dziwne.

I te czerwone łodygi krzyczą o jakieś papu.

Już nie pryskaj wodą jak zaczyna tworzyć kwiaty, a i krople wody potrafią tworzyć jakby soczewkę na lisciu. Już wilgotności jej nie potrzeba tyle.

pH wkoncu czymś sprawdzasz ? Chociażby ziemi, bo na 4 zdjęciu jaśniejsze "paski" na liściach coś podejrzanie wyglądają. I może być odrobinę zablokowana przez to też.

Szkoda roślinki tej drugiej no ale cóż poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wysokości lampki to najprościej byłoby e27 gniazda np ceramiczne do sufitu przykręcić i poprowadzić bezpiecznie kable, albo na listewce nawet jakiejś żeby mieć jakąkolwiek regulacje.

Prosty przykład z akcji na "większą skalę" 

 

V

 

Screenshot_20220407-205659~2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak masz za nisko lampke i nie mozes podniesc to nie pryskaj jej, bo ta plamki wody beda dzialac jak lupa i wypalisz liscie. Jak masz za mocne swiatlo, moze zmien tryb na 12 12. Wiem ze to automat, ale troche moze jej przyoszczedzisz. Mozesz tez dac 14 10. Pokombinuj, a jak masz maly boxik na nastepna uprawę wez ten rodzaj, ktory nie rosnie w gore az tak. 

 

Nie przejmuj sie bledami, kazdy je robi na poczatku. Ja swojej pierwszej roslince tez dalem niezle popalic 😁 a ostatecznie cos dala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Kozak No i znowu zaczynam się martwić...

Czerwone łodygi o papu? W jakim sensie, myślałem że to ten strain tak ma, trochę podejrzane mi się to wydawało bo to w sumie tak od ponad tygodnia się zaczynały takie robić, to aż sprawdziłem growdiary na zagranicznych to w sumie po 8 tyg tak wyglądały. Jeżeli coś jej brakuje to podpowiedz co to jest 😓

Kurcze z tym psikaniem to by się nawet zgadzało bo psikam i psikam je tak jakoś od 4dni bo wilgotność mi spadała do 50% Niepotrzebnie chyba nawilżacz wyciągnąłem. 

Co do ph ziemi to mam taki mierniczek 1.png.40e89b262f6d7537cb79ae170494f969.png

Chyba się sprawdza bo przed przygnieceniem jej miała ok. 6.8 a jak pożniej zbijałem wodą ~ 6.2 6.1 to git pokazywał 6.5 no i teraz jak podlewam wodą 6.2-6.4 to stoi mi przy 6.3 gleba. A do wody taniuch z allegro kalibrowałem go ze 2 tyg temu 

 

Leje jej chyba dobrze od 3 tygodnia 1ml BIOGROW 1ml BIOBLOOM i od 6tygodnia 1ml TOPMAXA i  3ml BIOBLOOMA(zamiast 1ml) wszystko na 1,5l wody w sumie mniej niż zalecane. Bo te dawkowanie jest dobre ale na 1litr wody. 

Temp w sumie nie skacze za bardzo (zależy jak słonko przygrzeje) 20-22st. jest włączony cały czas mieszający i jak jest za ciepło to włącza się wyciągający ok 21.5st i zmniejsza do ok. 20st tak właściwie to chodzi przez 2/3 dnia

 

@Udyr  A i co do tych żółtych liści to one też dopiero od 2-3dni są bo w poniedziałek wyciągałem ja i podwieszałem to nic złego nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na kwitnieniu czym mniejsza wilgotnosc tym lepiej. Wiadomo,nie za sucho. Ale 50 jest bardzo dobra, a w dalszej fazie 40. Temperatura spoko, moze byc w dzien 20 nawrt do 28 stopni, nic jej nie bedzie. Duzo piciu jej dawaj. Moim zdaniem czerwone lodygi nie sa oznakiem niedożywienia, nawet bym powiedział ze prędzej jest przejedzonabi dlatego tak wysrywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lamp za bardzo przy suficie nie mam szans tak zrobić bo od góry jest filtr i mieszający to już wina zbyt małego boxa ;|  chyba że chodziło ci o powieszenie lamp przy suficie pokoju to niestety również jest to nie możliwe bo pomimo tego że ta mała roślina praktycznie nie śmierdzi to ta z boxa daje ostro a na taki problem nie moge sobie pozwolić z oczywistych przyczyn ;))

@Git damnn.. dawać mniej papu? Myślałem że 2/3 tabelki to git?? 😐

 

A co do wilgoci to myślałem że ok 60% przy kwitnieniu dlatego psikałem :{

teraz już będę wiedział

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...