Skocz do zawartości
Regzaaa

Kiełkowanie automatów

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, wracam ponownie z kolejnymi pytaniami, bo im więcej czytam tym więcej różnych technik poznaje i na końcu nie wiem co wybrać I zawsze i tak wracam tutaj. 

Więc  zadaje pytania tutaj napewno ktoś będzie znał odpowiedzi na niektore. 

Jak wygląda sprawa z kiełkowaniem automatów, na pierwszy raz zapakuje ziarenka od razu do dużych donic, prawdopodobnie już dzisiaj rano, i jak wygląda sprawa z temperaturami i nawilżeniem, jaki zakres jest najlepszy? Chodzi mi o min i max temperature, kupiłem programator i jest podłączony do nawilżacza i wentylatorów i chciałbym to od razu ustawić, jak ustawiać lampy na pierwsze dni roślinki? Zostawiać je na 24 na tydzień? Krócej? Ogólnie planuje potem przełączyć się na 18/6 bo bez lamp temp spada ok. Do 16st. Może 20/4 jak będzie za nisko. 

Jak rozpoznać ze roślinka się spala od lamp? Lub że lampa jest za wysoko? Jakie odległości trzymać? 

Ile wody na podlewanie we wczesnych etapach? Podlewać w określonym czasie czy jak będzie sucho? Naprawdę przeczytałem już tyle postów że się w tym gubię. 

Info: ziemia biobizz all mix, doniczki 7l, nasionka hulkberry auto, światła 4x18w 2500lum led. Box 30x50x120

Wrzucam zdjęcie z kamery bo nawet z pośpiechu nie zrobiłem na spocie. 

Screenshot_20220208_174118_com.arlo.app.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa pestki na 24h do wody potem do ziemi, woda ma być stale wilgotna a wilgotność boże być nawet 99% przez pierwszy tydzień bo potem przez cały okres Wega 60-80% wilgotności trzymaj.

Fotoperiod ustaw na 20/4 i tak zostaw już do końca jeżeli to automaty

Odległość lampy w okresie Wega to 50-60cm od szczytu rośliny.

Jeżeli zastosujesz się do odległości która wyżej wymieniłem to roślina się nie spali, a jeśli światła będzie za mało to na pewno będziesz widział że się wyciąga

Pierwszy tydzień to od 50-100ml co dwa dni po całej donicy lane potem zwiększają powoli 

Użyj ziemi light mix bo all mix jest za mocne dla sadzonek i może ci je spalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pestki wsadzone, temp 22 st. Czekamy na grzałkę, jutro powinna być to na ile ustawić max temperature na programatorze, bo narazie jest tylko ustawione żeby się wenty włączały przy 25 stopniach i wyłączały przy 23. Nawilżacz paruje do 80% i się wyłącza, włącza się przy 70. To tak naprawdę dzisiaj pierwszy pełny cykl lamp i boxa 20/4 zobaczymy czy będzie się nagrzewal wystarczająco od samych lamp bo może nie będzie potrzebna grzałka. Moje pytanie takie czy dobre temperatury są ustawione, coś mniej coś więcej? Co do ziemii to jednak @onyx mnie namówił i wrzuciliśmy wszytsko do lightmixa. 8h przed pestkami namoczyliśmy cała ziemię w donicach i dopiero z pestkami doszło jeszcze 100ml na doniczkę. Dzięki za podpowiedzi, a jak to wygląda z temperaturami na wegu jak utrzymywać? 

Snapchat-1975274797.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa Do 28 na spokojnie może być, oby nie było wahań między dniem a nocą w szafce większych niż 10 stopni.

Wilgotność lux, za sensownie wykonana szafkę daje buszka. 

Jak wyjdą już roślinki to podnieś ta ośmiornicę (imo fajna 😄) na jakieś 45-50 cm od doniczek.

 

 

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr a na wegu jakie temperatury utrzymywać? Bo chce sobie już to wszytsko spisać i potem mieć spokój 😒 jeszcze tylko jakies rurki i pompka do wody, przestawienie programatora na kwitnięcie, i można zamykać aż do końca, tylko podglądać na kamerce. 

Bo każde otworzenie drzwi powoduje spadek temperatury do 18 stopni ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Dokładnie tak to jest jednak połączone, do programatora podłączyliśmy grzałkę zamiast wentylatorów. Po uszczelnieniu drzwi temp 23-26st. czasami skoczy wyżej bo grzałka się wychładza. Wilgotność stałe 65-80. Dlatego że programator jest ustawiony: 

Grzałka : włącza się przy 23st a wyłączy przy 26, i ponownie włącza się dopiero przy 23. 

Nawilżacz : włącza się przy 65 a wyłącza przy 80, i potem znowu włączenie przy 65.

tak ustawiłem bo wszystko jest mega stabilne, tylko trzeba było zalepić połowe wylotu bo szybko wilgotność spadała. (Na filmiku higrometr wilgotność źle pokazuje, zawsze trzeba doliczać 10%(nie da się go ustawić))

258854574_1671967029814931_7364991411536543060_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa gdybyś zrobił kilka zdjęć w trakcie budowy to rozwiązali byśmy duża ilość problemów wśród ludzi którzy chcą zacząć uprawy bez inwestowania w dużą ilość pieniędzy.

I jestem pewny że jeśli nie podejdziesz do tego nadgorliwie jak to często się widzi to odpłaci się to nawet przy budżetowym zestawie.

Można by było podpiąć wtedy jako temat dla początkujących.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Hahaha, też o tym myślałem na początku, a potem już jakoś się zapomniało pewnie przez to że jakoś szybko to robiliśmy i nie skupiałem się na tym, ale chętnie mogę to opisać ale niestety bez zdjęć, jakieś screeny co kupowałem itp. ogólnie bez okablowań i automatyki (na czym nam najbardziej zależało) to kwota w okolicy 350zł za wszystko bez programatora, wkrętarki i paru wkrętów. Z programatorem i duperelami to bliżej 500zł. Wiem że nadal nie drogo, bo same boxy z "rożowymi" ledami na alle po tyle chodzą, ale tam nie trzeba nic planować i nie posiadać żadnych umiejętności elektronicznych i stolarskich. Chociaż w tym przypadku nie trzeba było ich dużo. Tak jak mówię jeżeli to serio potrzebne to mogę opisać, nawet z miłą chęcią. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa Gotowe zestawy są zazwyczaj niemiarodajne.

Dla kogoś kto nie wie jak to ugryźć musi być wizualizacja.Kali musi widzieć jak co robić bo nie rozumieć 🙂 Oczywiście nikogo nie obrażając.

500 zł ? Mała torba osiedlowego "hejza" tyle kosztuje. A tu w cenie masz zabawę na dłuższy czas.

Teraz tylko czekam na fr jeśli będziesz zakładać. Lubię jak ludzie potrafią sobie poradzić z wyzwaniem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UdyrCo do fotorelki to ciężki temat szczególnie z systematycznością ,bo nie codziennie będę miał opcje podglądać boxa właśnie dlatego kamera. Ale z drugiej strony taka fotorelka by się przydała jakby coś się działo z roślinką. Parę zdjęć z kiełkowania mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...