Skocz do zawartości
Buuh

Sadzonka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Czy z ta sadzonka wszystko w porządku ? Wyszły z ziemi tego samego dnia . Maja dokładnie  8 dni a różnica jest znacząca między nimi . Zaczynam się trochę martwić o nią 😅

Temperatura 22 stopnie 

wilgotność 65% 

PS . Liście wyglądają na trochę zdeformowane 1 foto . 

 

 

0A7C5D25-F057-4EEF-AD18-2798579FD4E0.jpeg

 

C770733D-18D1-41BA-B184-06D733AB5D0B.jpeg

Edytowane przez Buuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  Tak kontroluje co prawda chińskim gownem ale kontroluje . Mam napowietrzoną  wodę z akawa. Plus paski do sprawdzania wody . Woda nie przekracza 7ph Sucho ma bo zdjęcie było robione przed podlaniem . Góra dość szybko wysycha . Podlewam co 24 godziny czasem co 48 zależy jak maja wilgotno .

@onyx Ziemi plagron licht-mix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  Tak zrobię dzięki👊 Trochę mnie drażni 🤪 ale mam nadzieje ze odbije wkoncu 🙂 Bo niechcial bym jej spisać na straty . 
 

Jezeli jednak do tygodnia nie bd poprawy .. Jest sens kiełkowania nowego nasionka? czy już nie zdąży dogonić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gleba wygląda na kiepską, a liście na niedożywione . Zwiększ wilgotność.  jakie ph ec wody? i temperatura jaka?

miałem podobne objawy, przy 6-ścio dniowej siewce , zwiekszyłem wilgotność, ec i obnizyłem temperaturę. Podkreślam , że robiłem to na hydro. Widzę objawy, dlatego się wtrącam. Poza tym jest ładna, przezyje tak czy siak. 

Edytowane przez mojojojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo  PH wody 7 czasem troszke mniej . Wodę używam do podlewania z akwa. Jest dobrze natleniona i dobrej jakości bynajmniej tak mi się wydaje . Temperatura od 21do 23 stopni w ciemni spada do 18 .  Ziemia plagron lich-mix myślałem ze to dość dobra ziemia .  
wilgotnosc 65 % czasem spada do 58% . W Ciemni jest około 70 -75%
 

mowisz by zwiększyć wilgotność bardziej ? 
Dodam ze tylko ta roślinka ma problem . Patrz foto 2 

@mojojojo  Myślisz ze powinienem już im coś dać ? By dożywić liście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo co ty za brednie piszesz. Po czym stwierdzasz "nieożywienie" porownujesz hydro do gleby. Z choinki sie zerwałeś?@Buuh weź nie czytaj takich głupot, dobrze myslisz taki pizdryk kilkudniowy nie potrzebuje zadnych supli,  zadbaj o wlascie ph wody ogarnij miernik ale jakis sensowny adwa albo Milwaukee ph powyzej 6,5 skutkuje problemami z wchłanianiem substancji przez rosline, jakie light mix ma ec ?

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK

 

Cechy:

  • Starannie dobrane rodzaje torfu
  • Zawiera ilość nawozów na pierwszy tydzień, na szybki początek 1,5 kg/m3
  • Plantator decyduje o nawożeniu
  • Szybkie ukorzenianie dzięki niskiej wartości EC 0,7-1,1
  • Zawiera perlit
  • Stworzony specjalnie dla profesjonalistów, zawartość substancji organicznych 80%
  • Retencja wody 4 ml/g.
  • pH 5,9-7,2
  • EC 0,7-1,1 mS/cm
  • NPK 12-14-24

Skład:

Torf, torf czarny, perlit, włóknisty torf.
1,5 kg/m2 minimalne nawozy 

 

wiec wydaje mi się w porządku . 
 

Z nawozów mam power roots który mam zamiar zacząć używać . A tak to jescze alga grow , alga bloom ,cal-mag i pk 13-14  których nie używam narazie żeby nie było 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz jedynie.

Tak jak @onyx napisał mozliwe ze genetycznie zrypana pestka, albo za wysokie ph wody ktorą podlewa 7 to duzo za duzo na kilkudniowego blojdka, moze byc tak ze ziemia slabo wymieszana i poprostu korzeń trafił na moment gdzie nawozy z gleby bardziej są skumulowane ale napewno to nie jest to ze ona jesc woła@Buuh

@Buuh ec jest odpowiednie zadbaj o ph najlepiej 5,9-6,0 i ona sama odbije 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK dzięki tak zrobię 😉 

Cechy:

  • Starannie dobrane rodzaje torfu
  • Zawiera ilość nawozów na pierwszy tydzień, na szybki początek 1,5 kg/m3
  • Plantator decyduje o nawożeniu
  • Szybkie ukorzenianie dzięki niskiej wartości EC 0,7-1,1
  • Zawiera perlit
  • Stworzony specjalnie dla profesjonalistów, zawartość substancji organicznych 80%
  • Retencja wody 4 ml/g.
  • pH 5,9-7,2
  • EC 0,7-1,1 mS/cm
  • NPK 12-14-24

Skład:

Torf, torf czarny, perlit, włóknisty torf.
1,5 kg/m2 minimalne nawozy 

 

wiec wydaje mi się w porządku . 
 

Z nawozów mam power roots który mam zamiar zacząć używać . A tak to jescze alga grow , alga bloom ,cal-mag i pk 13-14  których nie używam narazie żeby nie było 😅

@konopny_janusz  power roots od plagron się nada ? 🙂 ten cenazyn musiał bym zamówić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ArteK napisał:

@mojojojo co ty za brednie piszesz. Po czym stwierdzasz "nieożywienie" porownujesz hydro do gleby. Z choinki sie zerwałeś?@Buuh weź nie czytaj takich głupot, dobrze myslisz taki pizdryk kilkudniowy nie potrzebuje zadnych supli,  zadbaj o wlascie ph wody ogarnij miernik ale jakis sensowny adwa albo Milwaukee ph powyzej 6,5 skutkuje problemami z wchłanianiem substancji przez rosline, jakie light mix ma ec ?

nie napinaj się tak, może lepiej zapal,  widzę problem, to chcę pomóc. Nie porównuje gleby do hydro i pytałem o ph. Jest za wysokie i temperatura z tego co pisze się waha za bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo taka "pomoc" to nie pomoc, rownie dobrze mogleś napisać zeby to octem podlał, jak nie ogarniasz to pomóż sobie i przeczytaj jakąś lekture, jak chcesz eksperymentować to na swojich roslinach

@konopny_janusz ładnie puchnie, ile do kosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz jak jeszcze miesiąc, i tyle szczytów to powinno sie zakręcic na jakies 126, zbite tłuste boby , tam widze jakąś panne ogoliłeś 😁 jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...