Skocz do zawartości
jarajjaraj

Pytanko czego brakuje roślinie

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie bo znowu coś się dzieje. Wszystko było pięknie ładnie aż do teraz. Nagle dziwne żółte liście a nie mogę wywnioskować czego brakuje. Wygląda mi na żelazo albo potas albo też azot... Automaty podlane raz canna tera połową dawki i teraz raz canna bloom na kwitnienie połowa dawki.ph ziemi pokazuje średnio na 6(choc niewiem czy wierzyć tym mierniką za 50 zł) podlewane wodą o ph +-6.5-7.ziemia z włóknem kokosowym 6.5 ph + uniwersalnej trochę ph6. Co sądzicie? Pomóżcie i doradźcie co zrobić żeby było zdrowiej. 

IMG_20220204_200301.jpg

IMG_20220204_200116.jpg

IMG_20220204_200128.jpg

IMG_20220204_194609.jpg

IMG_20220204_193347.jpg

Aaa i jeszcze zapomniałem powiedzieć siema wszystkim ponownie. Wybaczcie bo zabitka od rana 😁😁😁 chyba rozumiecie 🤣🤣🤣 i jeszcze raz prośba- doradźcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli canna tera pół dawki + canna bloom na kwitnienie pół dawki jak dodam obydwa naraz to powinno  być ok? Nie chciałbym popalić nawozem maleńst tym bardziej że to automaty.. Doradźcie konkretnie co zrobić. I co to jest ten calmag? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarajjaraj Cal-Mag to płynny suplement, który dostarcza bardzo potrzebnego wapnia, magnezu i żelaza zarówno roślinom hydroponicznym, jak i glebowym. Mikroelementy zawarte w Cal-Mag są podstawowymi składnikami potrzebnymi wszystkim roślinom, ale zwłaszcza roślinom kwitnącym lub produkującym owoce lub warzywa.

+ Jak masz twardą wodę to ja "zmiękcza".

Nie jest 100% wymagany, ale wiele osób stosuje jako zdrowy dodatek. A resztę dawaj śmiało, one tego potrzebują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki jak mówisz że potrzebują to im podam trochę azotu + potas i fosfor. I zapytam o ten calmag. Szczerze to nie wiedziałem co im. Zastanawiałem się po między złym ph brakiem nawozów bądź też przedawkowaniem... Zawsze był problem z rozpoznaniem deficytu... A może jeszcze ktoś inny się wypowie? Chętnie przyjmę wszystkie uwagi i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Elektronicznym wbijanym do ziemi... Pokazuje 5.5 do 6.5. Podam terra + bloom i ewentualnie ten calmag i zobaczymy co się podzieje.. Jak to się mówi ucz się aż do skutku😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki najtańszy bo za około 6 dyszek ale tak samo leci w chu... Jak ten za piętnastka to już wiem... Pokazuje jak chce kiedy chce i co chce... I tu jest ból zęby szybko i dokładnie zbadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...