Skocz do zawartości
drtx

pol kg w 3 msc

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi chlopaki jakie kryteria musialyby byc spelnione ,zeby wleciala 500-seta jednym okresie (2-3 miesiace)

dajmy na to czy na m2 kwadratowym jak to najczesciej w nasionach jest pisane jest to mozliwe,pewnie jest,ale

czy ktos moglby mi przedstawic warunki spelnienia kryteri by moc wykrecic takie wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drtx  jak najmniej rzeczy popsuć, a jest co popsuć zaczynając od złego pH, przenawożenie, niedobory, przesuszenie, przelewanie, brak otworów na dnie doniczki, woda gromadząca się na dnie potrafi zakwasić glebę lub powodować gnicie korzeni, ignorowanie występowania i żerowania robactwa, kolejna rzecz to dobre karmienie planta. Poza tym dobre warunki w boxie, oświetlenie adekwatne do rozmiaru boxa, zadbanie o maksymalną odbijalność światła od ścianek boxa, kontrola temperatury, wilgotności. Dobry trening roślin. Chyba tyle

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, konopny_janusz said:

@drtx  jak najmniej rzeczy popsuć, a jest co popsuć zaczynając od złego pH, przenawożenie, niedobory, przesuszenie, przelewanie, brak otworów na dnie doniczki, woda gromadząca się na dnie potrafi zakwasić glebę lub powodować gnicie korzeni, ignorowanie występowania i żerowania robactwa, kolejna rzecz to dobre karmienie planta. Poza tym dobre warunki w boxie, oświetlenie adekwatne do rozmiaru boxa, zadbanie o maksymalną odbijalność światła od ścianek boxa, kontrola temperatury, wilgotności. Dobry trening roślin. Chyba tyle

aktualnie mam boxa 40x40 jest to 1 projekt wiec spodziewam sie ,ze kwestie jak ph nawet robactwo wlasnie nawet jakies gromadzenie sie wody na dnie donicy mogly miec miejsce, ale tez pytanie czy w boxie moich rozmiarow powinna znajdowac sie 1 roslina dla najlepszch rezulatatow czy  mozna cos tam upchac,aktualnie mialem bardzo ciasno ,bo 6 roslin na lampie 100w o ktorej chlopaki z forum sie wypowiedzieli srednio edit: akurat dziury na dnie doniczki sa,mam nadzieje ,ze chociaz woda zbyt nie pognila :)

Edytowane przez drtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@drtx Daj jedną roślinę w donicy 11-14 l i niech to będzie fotoperiod , dasz mu wega 35-40 dni i ci się rozrośnie po treningu lest i topping, jakie są stosunkowo proste, a dają dobre rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Udyr napisał:

6 szt na 0.16m2 ? 

The fucc.

nie planowalem do konca tego,jako iz mi jeden nie wychodzil dosc dlugo ,w panice wsadzilem jeszcze 5 ( xD) no i trudno trzeba sie nauczyc na bledach,choc sa dosc smutne ,bo moze ze wszystkego bede mial 50 g po 3 miechach ;/

teraz mam w wyobrazni taki plan na niedaleka przyszlosc, wziasc jednego (moze 2 jak ktos mi zasugeruje i zalezy czy box sie zmieni) kupic spider farmer sf1000 i stopniowac donice wraz z tygodniami,mierzyc ph

 

7 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@drtx Daj jedną roślinę w donicy 11-14 l i niech to będzie fotoperiod , dasz mu wega 35-40 dni i ci się rozrośnie po treningu lest i topping, jakie są stosunkowo proste, a dają dobre rezultaty.

fotoperiod to jest wlasie auto czy pelno sezo>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drtx ogólnie myślę że za bardzo wychodzisz do przodu z celami, akurat jeżeli chodzi o uprawe marichuany to wymaga to dużo praktyki i inwestycji czasu oraz pieniędzy, jeżeli będziesz dużo czytał na temat uprawy oglądał dużo fotorelacji oraz przeprowadzisz kilka udanych upraw to sam będziesz w stanie sobie odpowiedzieć na to pytanie które zadałeś na początku postu.

Głównym założeniem jest byciem cierpliwym i konsekwentnym w swoich działaniach.

W moim przypadku przygoda trwa już prawie rok i nie było dnia bym nie przeczytał czegoś ciekawego na temat uprawy nie oglądał na yt poradnika oraz nie czytał o sprzęcie, prowadzę drugi projekt i nadal widzę że jestem zielony w tym wszystkim bo przede wszystkim brakuje mi praktyki 

Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@drtx  Automat czyli roślina auto-kwitnąca, to taka, jaka sama sobie reguluje długość wega, a fotoperiod to roślina, jakiej ty ustalasz długość wega przez ilość godzin oświetlania. Na weg światło 18/6 h, a 12/12 h na kwitnienie, jak chcesz, aby weszła w fazę kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Zielone krainy said:

@drtx Daj jedną roślinę w donicy 11-14 l i niech to będzie fotoperiod , dasz mu wega 35-40 dni i ci się rozrośnie po treningu lest i topping, jakie są stosunkowo proste, a dają dobre rezultaty.

 i co okolo 0kolo 9 miechow rosnie flo? mam duzo fajnych auto ,dlatego nie wiem czy  ma sens?

6 minutes ago, drtx said:
22 minutes ago, Lemon Gelato said:

@Zielone krainy
Auto można cisnąć 18/6 do końca podobno 😉 

 nie wiem czy mu kwikte nie chodzilo o flo

 

Edytowane przez drtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedł mimo wszystko w auto, bo łatwiej je oświetlić w fazie flo (chociaż większe ryzyko, że coś nie wyjdzie)
pół kilograma spokojnie z 4 roślin wyciągniesz w namiocie 90x90, jeżeli w dobrą lampę zainwestujesz i jakiegoś błędu nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szym napisał:

@bingobum jak łatwiej oświetlić automaty w fazie flo ? To to samo co fotoperiod 

auto nie wymaga skrócenia czasu naświetlania aby zakwitło, a dzięki utrzymaniu cyklu 18/6 jesteś w stanie więcej energii dostarczyć do rośliny w ciągu doby, co powinno skutkować lepszym wzrostem/ puchnięciem topów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy
Fakt faktem mam za darmo prąd no ale nie wiem czy nie lepiej będzie jednak dla rośliny jak dostanie ten "sen"chociaż trochę a 20/4 to chyba jej zapodam na kwitnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lemon Gelato Automatowi nie zmienia się oświetlenia, najlepsze rezultaty wychodzą na 20/4 h. Odmiany auto-kwitnące to nie fotoperiody, one są w stanie przyjąć więcej światła i dobrze na tym wychodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  
No to ja wiem już z forum i od was także git ekipa tutaj jest !  Następny rzut będzie 5x każde inne i chyba też auto tak na zapamiętanie nawyków farmerskich itp itd. 

PS. A nie wiesz ocb z z WeedWarrior'em ??

Edytowane przez Lemon Gelato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/4/2022 at 9:40 PM, Udyr said:

Fotoperiody

 

2 hours ago, Zielone krainy said:

@Lemon Gelato Automatowi nie zmienia się oświetlenia, najlepsze rezultaty wychodzą na 20/4 h. Odmiany auto-kwitnące to nie fotoperiody, one są w stanie przyjąć więcej światła i dobrze na tym wychodzą. 

ja teraz ostatnie dni daje 12/12 i np 1 ktory byl dosyc wycofany z checi rozwoju kwitnienia ,powiekszyl sie znacznie przez okres snu od wczoraj do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...