Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem. Mam boxa z dwoma roślinkami i szukam sposobu  jak go ogrzać. Temperatura w pomieszczeniu to jakieś 10-15 stopni, przyjdą większe mrozy to zapewne spadnie. W boxie mam temperaturę +/- 20stopni na dole przy włączonej lampie. Kupiłem matę grzewczą ale moim zdaniem do niczego się ona nie nadaje. Gdy wyłącze wiatrak i idzie sama lampa temperatura + mata na dole osiąga około 30 stopni ale narazie lampa jest około 40-50cm od roslin, mają dopiero pare dni, dzis pojawiły się pierwsze listki. Czy ktoś miałby jakiś pomysł jak ogrzać całego boxa ?

Edytowane przez sobik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@sobik Mocny kabel grzewczy + termostat. Kabel rozprowadzić trzeba na jakieś np. sklejce, przytwierdzić go np. drucikami i oprzeć o ścianę namiotu / szafki, ale tak by rośliny nie dotykały tej ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@sobik Mocniejszy bym brał, jak ma realnie podnieść temperaturę w namiocie/ szafce. Od 100 W w górę, jakoś 120-150 W i długość z 10-15 m, abyś rozłożył dobrze na całej ściance. Koszt na allegro takiego kabla to od 90-120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy
box ma 170cm wysokości i 70cm szerokości

https://allegro.pl/oferta/kabel-grzejny-12m-192w-przewod-grzewczy-tasma-10m-11166894428

chyba kupie mocniejszy niż 150W tylko czy ma to sens?

dobra teraz doczytałem że ten kabel się chyba nie sprawdzi

"rzewód grzewczy ma wbudowany energooszczędny termostat, który włącza się po spadku temperatury poniżej 3 ºC, a wyłącza przy temperaturze wynoszącej ok. 13 ºC "
termostat musi być kupiony osobno...

 

Edytowane przez sobik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@sobik  To lepiej weź 150 W i 15 m , będziesz miał więcej kabla na w miarę ciasne rozłożenie zwojami na sklejce.

Tylko pamiętaj o kupnie termostatu do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...