Skocz do zawartości
Ashairin

Jaka lampa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@grolsch3 ja tego cfla trzymam bardziej do podtrzymania odpowiedniej temp niż do naświetlania xd musiałem się przenieść do dużo zimniejszego pomieszczenia, dlatego tak to wygląda xd

20211210_172654.jpg

Normalna temp w pokoju wynosi tam ok 12 stopni C

 

I de facto Polisz Ganja Farmer de best of de fokin best xD przez niego się wkręciłem xd

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bloodwyn też walczę z niską temperaturą, znaczy musiałem. Namiot obudowałem drugim 'namiotem'- kartonami. Zrobiłem coś na wzór pudełek, mniejszy nakryłem większym 🙂 kartony są łatwe w obróbce, wyciąłem sobie drzwi, pokleiłem mocną taśmą wszystko, otwory na wentylację palcem, na wylot powietrza - wszystko na wysokości otworów z prawdziwego namiotu. Myślę że rozwiązanie szybkie, a na pewno nisko kosztowe na czym mi najbardziej zależy, przy zbieraniu doświadczenia w uprawie. Z całym szacunkiem, ale to co zrobiłeś za dużo nie pomoże (namiot nie jest zakryty, na pewno niska temperatura da o sobie znać), a co do lampy cfl w środku jako grzałki się nie wypowiem. Wiem że nieodpowiednią barwą światła (nie wiem jaką masz) można więcej zepsuć niż zyskać. Ja na temperaturę mam kabel grzewczy z termostatem. Koszt wszystkiego to maks 120 zł, ale mi się sprawdza. Tylko mniejsza powierzchnia 😉 musisz przemyśleć rozwiązania. Ale na pewno lepiej zabuduj namiot 

 

Karton możesz też okleić od środka lub zewnątrz cienkim styropianem, albo zrobić pudełko z samego styropianu np. łączyć na ciepły klei 

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 porównaj sobie ilość czerwonego światła w lumateku 

Wczytaj się bardziej to sam stwierdzisz że te spider to zabawka nie zmienia świateł bo starego drzewa nie przesadzisz tak jak ja nie wymienił bym na coś innego 

Topy to ci pokażę przy ścince jak narazie są na wegu jeszcze 5 dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's spoko, ale nie będę się wczytywał bo mnie to zwyczajnie nie interesuje. Ja nie mam zamiaru wydawać na sprzęt +1k, chyba że mówimy o całym setupie, a nie tylko o lampie. Nie interesuje mnie ilość czerwonych diod, penetracja światła czy inne tego typu pomiary. Dla mnie się liczy zabawa i żeby coś z tego mieć, jak najniższym kosztem. Życzę Ci abyś miał te topy jak najbardziej spuchnięte i duże. Serio. Bo ludzkiej zawiści we mnie nie znajdziesz, tak jak kozaczenia lub chęci rywalizacji na słowa. Po to jest forum, żeby sobie pomagać, wspierać, podpowiadać. Ale dobrze, a nie prześmiewczo. Jak nie jesteś poważny to jak ja mam być poważny? Piszesz kobiecie o lumateku, kiedy widać, że chce się czegoś dowiedzieć, czyta, ale chce się poradzić i przedstawia Ci budżet 😁 lumatek, jak się złożysz na 3 to spoko, ale ona nie pisze o uprawie na 3...

A tu masz dane najbardziej chyba istotne, ze strony producentów. Lampy 200w:

Spider - 

Efficacy: 2.7umol/J
 PPF: 527umol/S

Lumatek - 

Efficacy: 2.3 µmol/J
PPF: 460 µmol/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 @grolsch3 no dobra 😁 czyli duzy karton plus kabel grzewczy z termostatem 👍 danke za info

I zostawiać w ciemni włączony ten kabel jo? W zasadzie to wentylacje zostawić włączoną i kabel

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's bez sensu dyskusja, ja Ci pisze o lampie podstawowej. Nie pro. 

@Bloodwyn ja mam z kilku kartonów połączonych mocną taśma, pomysłowość dowolna:) kabel weź sobie na Twój metraż 120w, zobacz jak ja to zrobiłem, albo zrób sobie po swojemu. Termostat usatwiam dwa razy dziennie. Przed dniem dla roślin i przed nocą. Wiadomo dzień cieplej, noc zimniej. Jak miałem chłodniej niż chciałem to wystarczy na chwilę wyłączyć wyciąg, mam też do niego regulator i to też w sumie załatwia sprawę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ziom nie bój żaby, to jest moja pierwsza uprawa indor

Wiem sporo, zanim się szarpłam na swoją inwestycje to pomagałam przy innej na out i spoko wyszła. Dopytuje się odnośnie światła i wielkości boxa bo nie wiem czy styknie to co myślałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Oo dzięki za takie wytłumaczenie. Teraz już chyba rozumiem 😁💚 To wezmę boxa 50×50 do tego albo 2 osobne panele tak jak pisałeś żeby na flow dołożyć albo od razu 100w chyba, że z taką mocą może trochę popalić roślinki. Cały czas szukam info i się edukuje ale akurat co do lamp to nie wiedziałam do końca i wolałam się spytać 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ashairin ledam.pl 

@Zielone krainyprzekręca specjalnie nazwę, żeby nikt inny nie mógł pod nimi uprawiać. Choć ma umowę podpisaną na reklamę...Ale ogólnie to spoko ziom, dobrze mu z oczu patrzy. Nie gniewaj się za to na niego😂😉

Znowu przepraszam za żarciki. Ale dziś w robocie, za chwilę koniec zmiany. Stąd dobry humor 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...