Skocz do zawartości
Ashairin

Jaka lampa

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Zastanawiam się nad kupnem tej lampy do grow boxa 40×40×120:

https://www.growtent.pl/product-pol-5443-Zestaw-HPS-150W-zasilacz-Airontek-zarowka-agrolite-150W-dual-kable.html

Jest git czy mam brać inną? Np: 

https://allegro.pl/oferta/panel-lampa-led-grow-200w-do-uprawy-roslin-z-pl-9739002517

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-grow-cob-fullspectrum-wzrost-roslin-200w-11232149261

Chcę mieć 2 roślinki i też pytanie czy może być to 40×40 i 2 się zmieszczą czy mam robić 50×50×120? I czy te lampy będą dobre dla 2 panienek bo tyle tego tu jest, że pomału czacha dymi 🤯😅😂 Jeśli chodzi o budżet to najlepiej do 400 gdyby się dało ale mogę dać tak z 500 na lampy. Już patrzyłam po innych wątkach ale nic mnie nie satysfakcjonowało 🙈

Jeszcze się nie znam na wszystkim, wiadomo, że każdy kiedyś się uczył więc dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Edytowane przez Ashairin
Za mało napisałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ashairin  Bierz coś od Ledmana w takim budżecie. Na 0,16 m2 od biedy 2 automaty się zmieszczą, ale lepiej byłoby brać coś trochę większego i wyższego niż 120 cm wysokości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ashairin Hps , czyli ten pierwszy link może być reszta to coś, co nie ma sensu, zmarnujesz pieniądze i tyle. Z Ledmana możesz sobie wziąć panel 60 W , koszt 270 zł + , jak na 0,16 m2 w pełni wystarczy, jak chcesz 50x50 cm czyli powierzchnie 0,25 m2 to przydałoby się kupić dwa panele. Jeden 60 W, a drugi 35 W, wspólny koszt na oświetlenie to w tym wypadku około 500 zł, ale będziesz zadowolony pod każdym względem, więc moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy A jaką powierzchnię boxa potrzebuje minimum jeśli chce mieć 1 normalne a 1 auto?

70×70×160 czy szerszy i wtedy ile lamp

Edytowane przez Ashairin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ashairin  Jedną roślinę fotoperiod to wystarczy ci 40x40 cm, czyli 0.16 m2 i jeden panel Ledman 60 W, może by wystarczył nawet panel 35 W od Ledmana, ale będą wolniej na kwitnieniu szły do celu.

Nie możesz mieć na jednej powierzchni fotoperioda i auto razem, bo wymagają innej ilości h świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Aaa dobra, nie wiedziałam nawet tego. To w sumie najpierw mogę wsadzić 2 automaty to ile minimum tego boxa i światło potrzebują? Fotoperoida zasadzę jak już zbiorę auto w takim razie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Ashairin co do Ledama to musisz się spieszyć bo został ostatni panel 60W, chłop zrobił 4 takie panele, zauważyłem że przez ostatnie kilka tygodni zeszły jak ciepłe bułeczki, został jeden, a zamówienie ponad limit może się opóźnić nawet o 30 dni

ja już miałem to kupować ale boję się brać na paczkomat zostają dane z przelewu, a do Wrocławia mi nie po drodze, więc będę leciał na żarówkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ashairin  Ziomek przede wszystkim poczytaj artykuły na forum, zaznajom się z wiedzą, bo nie wystarczy kupić i posadzić, jak nie będziesz znał podstaw, bo wtedy zawalisz uprawę i nikt w porę ci nie pomoże, jak nie będziesz ogarniał podstaw. Na dwa automaty wystarczy 0,20 m2, czyli 45x45 cm, wystarczy w tym wypadku jeden panel Ledam 60 W, ale możesz kupić HPS, ale będzie bardziej problematyczny pod względem temperatury.

@konopny_janusz Czaje ziomek, ja nie zamawiałem niczego na siebie, nigdy na siebie nie zamawiam, ale w tym wypadku zrobiłem zlecenie, ale warto , bo panele są świetne, stosunkowo tanie, a bardzo efektowne, jak chodzi o to, jak rośliny pod nimi rosną, i jaki plon dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Barney's Na panel do 500 zł polecasz Lumateka? Sensownie, wystarczy, że doda 1 tys. zł, jakich nie ma, a go kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Barney's Twoja sprawa i twój wybór, ale nie każdy musi tak myśleć, jak ty, a uprawiać da się pod Hps-em i to z dobrym skutkiem, jak potrafi się uprawiać, a jak się nie potrafi, to najlepszy panel nic nie da.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Barney's To wystarczy Ledman, jak chodzi o prąd i tak na Ledmanie wyciągnę więcej niż ty na Lumeteku i masz fotorelacje , więc możesz sobie sprawdzić ile z powierzchni 0,32m2 wyciągam, przede wszystkim wiedza, umiejętności uprawne, a potem panele, jakie mniej znaczą od wiedzy i umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zbudować sobie samemu panel. Ja osobiście planuję rozbudowę swojego o kolejne diody, zrobić takiego skurwiela który będzie dawał 35 tys lm, brakuje mi tylko diod które mogę dokupić, gorzej z chłodzeniem, trzeba by pomyśleć już o wentylatorach na lampie

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko @Ashairinwitamy na pokładzie.

Tak na mój rozum:

Co do oświetlenia, w tym budżecie, to jedynie sensownym rozwiązaniem z lamp led (niski pobór prądu, dobra efektywność) panele ledam lub żarówko ledy, ale panel musisz wtedy stworzyć sama. Lub kupić coś na wzór rozgałęziacza jaki widziałem ostatnio u @Bloodwyn(ziomuś tak BTW, myślę że tą żarówkę pośrodku to możesz wyrzucić, przynajmniej ja bym to zrobił na Twoim miejscu. 8 żarówek dobrej jakości i flo dasz radę, na weg to myślę że i 6 Ci styknie). Niestety rozgałęziacz trzeba podłączyć pod zasilanie, niby na kostce łączysz kabelki, ale to jednak prąd, którego ja osobiście bardzo się boję i szukam gotowców - ledam jak znalazł 😉 60w spokojnie pokryje powierzchnię 50x50 - według producenta, ale doskonałym pomysłem jest dorzucenie panelu 30/35w na flo i nie tylko łodygi będą grube 😁 @Zielone krainyma ten sposób przetestowany, warto podejrzeć jak dobrze to kwitnie (wiadomo on jeszcze porządnie je karmi) 🙈

@Barney's taki akapit z przymrużeniem oka. Nie będę adwokatem diabła. Ale... Łodygi to można porównywać jak już zetniesz, bo na razie to widzimy łodygi bez kwiatów. Nie pokazuj łodyg, tylko pały. Zobacz na foto do zielonego (10.10.2021) zdjęcie z odległości, odsłonił łodygi przy lst, zobacz i porównaj u siebie dzień weg i u niego 😁Lampy o których piszesz to już inna liga, jak miałbym ładować taki hajs w uprawę to już bym wolał dorzucić 2 zł i kupić spider farmer

Pozdro i miłej niedzieli 🖐️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...