Skocz do zawartości
ChinQuan

Red strawberry Banana Auto

Rekomendowane odpowiedzi

@onyx Ja tego leje 5 ml na butelke okolo 1,5l wiec wychodzi cos kolo 3ml / l.

Ale bede lal teraz sama wode juz. Czyli mowicie zeby nie lac nic? Czy moze sam top max? 1 ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :p 

 

co wy na to powiecie? Mam wrażenie jakby roslinka trochę stanęła. Leje sama wode a kolor dalej taki ciemny. 
widze ze trochę dostała żółtawe końcówki na liściach. 

 

czym obniżacie pH wody? 
 

lampa wisi jakieś 60cm nad roslinka. image.thumb.jpg.dd42ad3edc15d16264d6d366e54b2f25.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ten srodek jest taki dlatego ze zrobila sie bardzo gesta.. pewnie dlatego ze za duzo swiatla. jakis 3 tygodnie temu porozciagalem te wieksze topki na boki. Srodek dostaje wiecej swiatla ale i tak te liscie nie sa duze bo one byly poprostu w srodku jakby scisniete i nie mialy miejsca gdzie sie przebic. Tak juz wycialem take slabsze odrosty. Ogolnie zastanawialem sie czy moze ten srodek wyciac calkowicie i zostawic te boczne zeby rosly.

 

a co mowisz na kolor ? dalej za ciemna?

Czym obnizasz ph?

Ale to strawberry ladnie pachnie CI powiem..

Edytowane przez ChinQuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zalecenia producenta powinienem trzymac lampe na okolo 45 cm i 100% mocy. zakupilem tez variispeed wiec bede mogl sobie teraz regulowac ilosc swiatla.

 

 

image_2022-02-14_214710.png

Edytowane przez ChinQuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan Popatrz tylko po jednej "nocy" czy nie mruga lampa.

Nie wszystkie zasilacze lubią potencjometry 🙂

I tak btw, wiesz że będziesz zmniejszać prąd wpływający do zasilacza a nie wyplywajacy ?

Trochę moja dusza elektryka tego nie akceptuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na zasilacz na lampie (bo chyba jest na górze) chyba że masz starszy model to jest w środku.

Sprawdź czy jest na zasilaczu rysunek z nazwami dim+ / dim-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan zaraz popatrzę, ale wydaje mi się że tam jest zasilacz staloprądowy/stałonapięciowy.

Nie wiem jak bebechy wyglądają. Daj chwilę.

Nope, nie da się mu zdjąć mocy. Wymiana zasilacza by dała taka możliwość. 

Nie robiłbym takich pochopnych akcji na Twoim miejscu. 

Zapytaj sub23 tam gdzie pytałeś o przenawożenie. On Ci to wyjaśni, tylko nie wiem czy jego bełkot zrozumiesz 😄

Wiem że chcesz dobrze dla rośliny, ale możesz lampę wysłać na tamten świat.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko,

 

Robie mały update. Ogolnie roslinka dostala zoltych koncowek.. sam w sumie nie wiem czemu, Leje sama wode + 1ml top max. ph 6,50 woda odstana.

Troche mialem problem bo wylaczylem przez przypadek grzenik i wczoraj dopeiro ogarnalem ze temp w nocy spadala w granice 15-16 stopni. Teraz podlaczylem i powinno byc kolo 18-20 bez swiatla w dzien 22-24. Wilgotnosc 50-60%

 

Moze nie wyglada najladniej ale w sumie topki troche spuchy od ostatniego razu. Co mowicie na kolor lisci? Mam wrazenie ze troche sie rozjasniaja. 

Standardowo tez dolne duze liscie zaczynaja opadac. Na dniach zrobie mikroskopem zdj.

IMG_6993.jpg

IMG_6999 - Copy.jpg

IMG_6996.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Bede cos myslal. Ten ma 120cm. Chcialbym cos kupic moze 60x60. 

no szron jest i jest tego sporo nawet topki zrobily sie twarde jak je sciskam. zastanawiam sie tylko czemu te koncowki takie sa.. jak wpisywalem ta odmiane w necie ona powinna miec ciemne liscie wchodzace w czerwone nawet. 

No zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...