Skocz do zawartości
ChinQuan

Red strawberry Banana Auto

Rekomendowane odpowiedzi

@ChinQuan Mogłeś jej dać jeszcze chwilę 🙂 ale już ja tak trzymaj. I na przyszłość zasadź sobie bliżej rogu doniczki, będzie gdzie ją prowadzić. 

A tak poza tym nadal jest cholera zieloniutka jak trzeba 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update.

Roslinka dalej lezy temperatura i wilgotnosc ogarnieta. Troche mam problem z tym ze jest bardzo zbiata .. nie moge juz lampy podniesc wyzej. nie wiem czy to kwestia za duzej ilosci swiatla czy jego jakosci. 

ROslina wypuszcza kolejne odrostu ktore bede chcial teraz rozlozyc po doniczce ale problem z tym ze nie wyciagaja sie one zbytnio. 

IMG_6711.jpg

IMG_6710.jpg

IMG_6709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan No fakt troszkę sałata się zrobiła. Ta lampa bez regulacji jest ? Niby masz ~100-103W na niej nie powinno być aż za dużo.

Daj jej odrostom trochę podrosnąć, może się wyciągnie. Nie gnij jej do gleby już mocniej, bo i moja na karła wyrosła 😄

 

Moze to ta barwa jej nie bangla trochę.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ogolnie tam nie ma takiego koloru. wychodzi taki fioletowy tylko na zdjeciach. w rzeczywistosci normalne swiatlo jest. Na lampie nie mam regulacji. Kiedys juz pod ta lampa mialem rosline i wyszla spoko ale tez taka salata byla w pewnym momencie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan masz lepszy opis tej lampy ? Jakie zakresy barw ma czy coś ? Ona ma tam sporo 660-690nm. Mam lampę w podobnej barwie i leży w szafie bo jest o wiele więcej lepszych opcji. 

Daj jej luz z wiązaniem i może ruszy w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr https://www.amazon.co.uk/KINGBO-Spectrum-Greenhouse-Hydroponic-Flowering/dp/B07DC9WZ8W

 

To taka lampa. W opisie ze nadaje sie na 75cm x 75cm przy wysokosc 60cm

Ja mam 60cm ale box 40 x 40 😜

Mam wrazenie ze ta lampa jest poprostu za mocna. mysle o wymianie na hydromars 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan Nigdy nie sugeruj się bajkami w opisie 🙂 na papierze wygląda to ładnie dla sprzedaży. I jakoś ciężko uwierzyć że ma ona 90+ CRI.

O światłach wiem sporo i ta specyfikacja jest zbyt idealna 🙂 Skoro Ci rosło wcześniej podobnie to coś jest na rzeczy.

Hydro mars to spoko opcja, wielu ludzi sobie chwali. Na Alibaba jeszcze taniej da się wyrwać marsa tzw. no brand za małe pieniądze, tylko idzie do 2 miesięcy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan daj jej kilka dni bez wiązania, i poczekaj. Może nie warto inwestować pieniędzy jak narazie. Chyba że masz wolny fundusz to może jakieś 150w z regulacją mocy i będziesz w stanie kontrolować je w miarę potrzeb 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr tak zrobie zostawie tylko na dole glowny szczyt a reszte zostawie wolno. W ogole to dzisiaj kupilem czujnik co2 z ciekawosci chce sprawdzic ile jest. bo zalozylem baga co2

@Udyr ogolne to pomyslalem czy moze nie zamowic hps 70w i sprobowac pod hps potrzymac ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...