Skocz do zawartości
mirecki

Sklep internetowy

Rekomendowane odpowiedzi

@mirecki nie spodoba Ci się odpowiedź 😁 niskich marż sprzedawców 😉 ogólnie to bardzo hermetyczna branża, wcale mało tego nie ma, ciężko będzie na początku na pewno, ale trzymam kciuki. Musiałbyś pomyśleć o jakieś niszy w tej branży, np. duży wybór donic plastikowych, mały producentów materiałówek. To samo w namiotach 2-3 firmy do wyboru. Najlepiej poszukać i nawiązać współpracę z firmą, która szyłaby na zamówienie, specjalnie dla Twojego sklepu. Dużo osób szuka nietypowego. Za dobrą cenę, że klienci sami Cię znajdą. Albo nawozy są dużo tańsze odpowiedniki (jak chcesz to na priv Ci wyślę co ostatnio analizuje, nie będę tak dobry i wszystkim nie udostępnię 😂) tylko liczy się dobry marketing - nie reklama, a dobre przedstawienie produktu, przykład mączki o której ostatnio pisaliśmy. Skład idealny, produkt mało znany, a na pewno niedoceniony. To Ty byś musiał stworzyć opisy, zastosowanie i ogólnie potrzebę zakupu tego produktu dla potencjalnego klienta (marketing a nie reklama). Serio, powodzenia jak się za to weźmiesz. Ale drugie 24h w dobie Ci się przyda ✌️

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym potrzebował w takim sklepie:

mierniki ec, ph, temperatury, wilgoci,

ziemie do uprawy, kokos, kostki z wełny mineralnej, gotowe pakiety do sadzonek, typu 10 kostek w rzędzie wkładasz nasionko i czekasz i nic cię nie interesuje więcej

dolomit, mikroryza, perlit, kermazyt

nawozy organiczne, mineralne, boostery, ukorzeniacze i inne bajery

doniczki

lampy led, hps, cfl, sodowe, UV, odbłyśniki

folie diamond mylar itd

wentylacja (filtry, wentylatory, rury itd)

namioty do uprawy

nożyczki do trymowania, gotowe elektryczne lub ręczne maszynki do trymu

urządzenia do suszenia zioła np weedryer

gotowe zestawy typu: namiot + lampa + wentylacja + stacja pogodowa itd.

akcesoria dla jaraczy, jakieś vaporyzatory, bonga, fajki wodne itd 😄

 

do tego dodać rzeczy do hydroponiki o której nie mam zielonego pojęcia więc w tej kwestii się nie wypowiem, ale pewnie jakieś pompy wody by się przydały, odpowiednie nawozy do hydro, gotowe systemy do hydro np. wilma, autopoty

 

tak samo dla kokosu odpowiednie nawozy itd

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje dobrego, rzetelnego i przejrzystego opisu nawozów/stymulatorów itd.; ja bym się nawet pokusił aby sprzedawać całe "plany nawożenia" w oparciu o różne preparaty,  ilość roślin, doświadczenia growera, budżetu itd. + odrębny dział na radzenie sobie z sytuacjami doraźnymi 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum to by bylo za proste @Zielone krainy dobrze napisał tabele tabelami a indywidualne potrzeby rośliny,genetyka,warunki, sie z tymi tabelami troche mijają

@bingobum nie chce mi sie tego tłumaczyć, to nie jest biznes mydło i powidło tylko konkretne rzeczy do konkretnego celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArteK napisał:

@bingobum to by bylo za proste 

a czy nie o to właśnie chodzi? dzisiaj moim zdaniem wygrywa się właśnie prostotą i zaufaniem, które zdobywasz dzieląc się know how

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum widze ze nie do konca łapiesz o co mi chodzi, producent podaje uwaga "zalecaną" dawke jedna roslina zareaguje na 1ml/l inaczej niż druga rozumiesz, gdyby to bylo takie proste to jedno wielkie company przejeło by wszystkie sieci i był by jeden produkt ktory sie sprawdza w 100% a tak nie ma nigdzie, druga sprawa zeby zrobic dokladną tabele mieć rzetelne wyniki potrzeba czasu laboratorium i oczywiscie idealnych warunków hodowli zeby weliminować zmienne(wiesz ile to kasy) gdzie jak nie popatrzysz na warunki uprawowe kazdy radzi jak moze ale warunków laboratoryjnych nie uzyska, poprzeglądaj trochu zagranicznych growerow, jestesmy bardzo w tyle pqtrząc na ich grow

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK z lampami led które są drogie można zrobić tak, że dostępne na zamówienie, dopiero jak klient zamówi

7 minutes ago, bingobum said:

a czy nie o to właśnie chodzi? dzisiaj moim zdaniem wygrywa się właśnie prostotą i zaufaniem, które zdobywasz dzieląc się know how

właśnie dlatego testuje u siebie zgodność tabeli biobizz z rzeczywistym stanem planta, narazie nie ma popaleń. Nie wierzę, że każda genetyka która mi się trafia jest niezgodna z tabelą nawożenia : D

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz no tak to samo pomyslałem, ale tu wchodzi czas i marża, ja zamówiłem ts1000 z prawdziwej strony a nie fili np z DE, druga sprawa tak dziala alledrogo, wiekrzosc to pośrednicy potem problemy ze zwrotem gwarancją a chyna chodzi o zadowolonego klienta który wroci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK  ja żałuje zakupu ts 1000, powinien mi ogarnąć powierzchnie 0,42m2 a okazało się że musiałem dołożyć swój panel żeby kwitnienie jakoś ruszyło. Albo chińska podróbka albo nie wiem co to.. Z oryginalnej strony nie zamawiałem bo musiałbym na swój adres zamówić 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz ja w sumie zaplaciłem za ts1000 240 dolarów(przysłali dwie xD) i powiem Ci ze nie załuje, wiem co mam gwaracja opis(brak języka polskiego w instrukcji) tak samo jak z samochodami, czemu te co idą na rynek europejski są gorsze niż na inne kraje? Wracając do tematu growshopu, dopalacze też są legalne bo jest wyraznie napisane ze nie nadaje sie do spozycia przez ludzi, idąc tym torem domestos, kret, bo tez jest nie do spozycia dla ludzi,@bingobum przestępce od biznesmenów rożni tylko dobry adwokat, a polskie prawo np jeden przepis mozna interpretować na wiele sposobów.

@mirecki @grolsch3 @konopny_janusz @bingobum zamiast grow shopu niech ktoś opatentuje genetyke ze w 3 tygodnie gotowy plon huj nawet 10-15 z krzoka, to by bylo cos,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK taa, 3 tygodnie 😉 a później wyrasta 3 oko na czole 😁 co do sklepów to z papugą raczej tyczy się tych co sprzedają pestki. Tu mamy wprost napisane o celach kolekcjonerskich. Produkty przydatne w uprawie to szeroko pojęte ogrodnictwo. Tutaj nie ma przypału, nawet jak masz kontrolę. Coraz więcej sklepów, typowo ogrodniczych, oferuje w sprzedaży produkty typowo dedykowane. Trzymając wysoką marżę, jak polskie growshopy. Bo po co mają dawać mniejszą, jak i tak kupimy. A dedykowane nie znaczy lepsze, nam jest to łatwiej kupić, bo napiszą Ci że to dedykowane pod nasze uprawy. Taniej można uprawiać, ale trzeba mieć wiedzę 🤷🏻‍♂️ no i doświadczenie. W dedykowanych jest łatwiej bo Ci napiszą jakie masz startowe ec i ph, ile powinniśmy lać. Że masz najpierw tego używać, a potem następnego... Wiedza i doświadczenie, a bardziej ich brak, bardzo uszczupla naszą kieszeń. 

@ArteK dwie lampy Ci przysłali? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ArteK napisał:

@bingobum widze ze nie do konca łapiesz o co mi chodzi, producent podaje uwaga "zalecaną" dawke jedna roslina zareaguje na 1ml/l inaczej niż druga

nie mówię o dawkowaniu tylko samym doborze nawozów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 musi być Takie moje zdanie, ta dwie jebli sie i są 😉

@mirecki na to nie ma odpowiedzi, bo jednemu bedzie pasowala szafa z drewna, inny bedzie wolał boxa

Trzeba by prześledzić rynek,

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...