Skocz do zawartości
bober345

czy wystarczy taki wentylator?

Rekomendowane odpowiedzi

siema, czy wystarczy jeden wentylator 107m³/h do 2 roślin? a najlepiej do trzech?

80x80x160

i czy to dobry pomysł mieć włączony went przez 15 min potem 15 wyłączony i tak w kółko bo jak jest cały czas to jest za zimno (oczywiście mieszające w box e działają cały czas)

Edytowane przez bober345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało trochę, ja bym dał 2x tyle, a zamiast kombinować z wyłączaniem wentylacji kup sobie wentylator z regulacją obrotów lepiej - łatwiej będzie stabilne warunki uzyskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum nie o to chodzi że moc bo jest a w bardzo zimnym miejscu a powietrze jeszcze to potęguje ale lampa hps trochę ociepla na tyle że te ustawienie jest dobre pod kątem temperatury

 

@KlausKörner a ile masz tam roślin? i jak poznajesz że jest za mocny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner ja am taki w boxie 60x60 i na flo musi chodzić na 100% aby utrzymać odpowiednią wilgotność- tutaj jeszcze masz HPS'a więc w lato będzie problem z temperaturą

@bober345 poobserwuj czy nie ma zbyt dużych wahań temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum przelicz sobie kubature boxa. Ja na 60,60,180 mam 187m3 plus went 260 albo 240m3

@KlausKörner wentylacja wyciągowa musi chyba pracować 24/7 a nie 2 przerwach 15min off on. Dobrze to rozumiem?

Popierwsze skrucisz zywotność wentylatora albo go poprostu zjarasz.

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...