Skocz do zawartości
Duży Topek

Oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że już kilka upraw za mną, to powoli zaczynam myśleć nad nowym oświetleniem.

Zaczynałem od hps'a 150w, lecz niestety w lato przez co wentylacja nie wyrabiała przy metrazu 50x50x120. Następnie lecę po dziś dzień na marsie 100w.

I teraz nasuwa mi się pytanie czy kupić marsa 150w do boxa 50x50x120? Czy lepiej już poczekać i coś konkretniejszego kupić i ewentualnie delikatnie większego boxa?

Jakieś propozycje i bardzo bym prosił aby budżet nie przekraczał 2000zł 

ps: Jest sens lecieć na hpsie 250w? przy boxie np 60x60x160?, czy o hps już zapomnieć na stałe 

Do czego bije chciałbym zrobić już uprawę na tyle porządną, aby móc na spokojnie zrobić sobie przerwę na kilka miesięcy. I rozkoszować się sortem

palę +- 50-100g miesięcznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner właśnie z tą wysokością jestem delikatnie wkurwiony na ten namiot bo 50x50 nie tak źle na 2 większe, ale jak lampa wisi plus wysokosc doniczki to bez kitu niski w chuj. Także namiot będzie wymieniany na 100% tylko muszę dobrać namiot aby wentylacja którą mam jakoś dawała radę.

także 60x60x160 będzie idealny, a marzenie o 1x1/2x2 kiedyś spełnię 😄 

a co do lampy to powiedz mi tak szczerze jest jakaś duża w chuj różnica pomiędzy ts600, a ts1000? Czy nie pierdolić się i celować w jakiś  attisa 200w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Duży Topek niezły przedział miedzy 50 a 100g :ganjamon: 

Jak chcesz zrobić jedną uprawe zeby miec palenie do następnej urpawy a miedzy czasie chcesz miec pare miesiecy przerwy to musisz zrobic naprawdę porządną uprawe jak palisz 100g miesiecznie. Palisz 1200g rocznie. Uprawa trwa +- 3 miesiące. Robisz jedną na około 600g i kolejna uprawa. Na tych lampach 200, 300w i boxie 60x60 raczej nie zrobisz 600g. Chyba ze kupisz jakąś lampę około 300W i lecieć 4 uprawy w roku zeby miec te 300g co uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! W takim razie dokończę fotorelacje która rozpocząłem i pod koniec będę sprzedawał cały sprzęt co mam. Bo oprócz ts600 jeszcze hps 150w mam nowego w sumie. Miałem jeszcze myśl aby połączyć boxa 50x50 z 40x40 i lecieć na ts 600 i hps to będzie 250w. Tylko czy starczy tyle na taką powierzchnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej kombinować nie będę bo więcej szkód niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Duży Topek napisał:

W takim razie dokończę fotorelacje która rozpocząłem i pod koniec będę sprzedawał cały sprzęt co mam. Bo oprócz ts600 jeszcze hps 150w mam nowego w sumie. Miałem jeszcze myśl aby połączyć boxa 50x50 z 40x40 i lecieć na ts 600 i hps to będzie 250w. Tylko czy starczy tyle na taką powierzchnie?

było by 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...