Skocz do zawartości
konopny_janusz

Od czego robią się łódkowate szczyty?

Rekomendowane odpowiedzi

Łódeczki takie. Za mocne Ledy? Temperatura nie przekracza 30 stopni więc to wykluczam. Powierzchnia 50x77 mars hydro ts1000 idzie na full i mój led który daje 10 tys lm. Powinienem wyłączyć swój led czy zostawić? 

IMG_20211029_225930.jpg

A może za blisko lampy 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja się tak szczerze zastanawiam, po co ci ten drugi panel na tym etapie, masz powierzchnie 40 m2 i po za ts 1000 dokładasz kolejny panel, po co? Jakby były widoczne braki światła, to miałoby sens, a tak to , co ci to daje , że świecisz całkiem nie potrzebie drugim panelem?

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ok, ale proszę cie chociaż tu nie pisz 40 m2 bo mnie przeraża taka liczba 😄

mam 0,385 m2 przecież

dobra czyli wyłączę, chciałem uczynić tak, żeby jak najwięcej rzeczy doświetlić, nawet te topki pod siatką jeszcze,

nie wiem też czy nie mam podróbki tego marsa i to że piszą 21 k lumenów niby ma mieć na 100%

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No to jest 0,40 m2 praktycznie. Wyłącz, bo ci ten drugi panel jest na nic, pod ts 1000 rozwijały się prawidłowo, po co więc kombinować? Chyba tylko na własną szkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ok, a pytanie z innej beczki, jutro wypada spryskiwanie leaf coat'am liści. Czy do końca aż do zbiorów trzeba tego używać? W składzie leaf coata widziałem m. in. rtęć, ołów... Czy to w ogóle bezpiecznie będzie później takie palenie? Chociaż teoretycznie powinno się tylko po liściach tego preparatu używać

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Mało, ale będą konkretne, ja mam ponad 40 z dwóch roślin, nie dokładnie liczyłem, ale by je wykarmić będę musiał "szaleć," a i tak, tak ładne topy, jak u ciebie nie wyjdą, jak będziesz je rozsądnie karmił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy 38 chyba, nie tak mało, ciężko je liczyć bo oczopląsu dostaje 😄 wszystkich oczek w siatce jest 45, (bo żeby ją naciągnąć musiałem pominąć jeden rząd na szerokość) to czego chcieć więcej

liczę w głębi serca i duszy na te 200g, wtedy przy 38 topkach średnio każdy musiałby ważyć 5.26315789474 g

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nieważne ile masz szczytów, czyli głów, jakie ważniejsze jest, na jakie wyrosną z jednej dobrej głowy uzyskasz więcej, niż z wielu, jakie są niepotrzebnie podzielone i będą miały mniejszy potencjał do wzrostu. Ja już widzę, że niepotrzebnie robiłem FIM i Toping w takim zakresie, w jakim zrobiłem, wyjdzie w miarę w porządku, ale wyszłoby lepiej, jakbym je ograniczył , a nie szalał, bo sobie coś uwidziałem, może wyjdzie dobrze, może na końcu i tak wynik będzie duży, jak na dwa planty, ale nie tego chciałem i to, co zrobiłem jest niepotrzebne, bo będę musiał karmić je bardziej niż "normalnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a ja z kolei za bardzo nie miałem jak robić lst przy takiej liczbie plantów. Nie starczyłoby miejsca w boxie i też oczek na siatce gdybym bardziej w poziomie gałęzie prowadził. Więc lepiej niech już na wysokość idą bo tam jest sporo miejsca w zapasie

z doświadczenia wiem też, że top stykający się z innym topem może powodować pleśń, dlatego mam trochę większe oczka w siatce jak 4x4cm

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...