Skocz do zawartości
Magik88

Uprawa do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

A na chuj jakieś udziwnienia z wodą butelkowa? Z jakiś filtrów?  Odstana kranówka i nie ma co się pałować w jakieś udziwnienia. Wak biotabsa albo kup sobie nawozy z Plagron / canny i zaczynaj od mniejszych dawek co drugie podlewanie i będzie git. Nie ma co kombinować i życie sobie utrudniać niepotrzebnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem jak piszecie - odstana kranówka z "PH minus" w celu zbicia z 8 do 6-6.3, a do tego Calmag, coby podbić EC do ok 500.

Pytanie - dlaczego idzie tak fatalnie? Co mogę zmienić? Ta "największa" roślinka ma 4 tygodnie, od tygodnia już kwitnie...

Mniejsze mają po 2 tygodnie od wyjścia z ziemi.

Technikalia - lampa na 60% mocy, 40 cm nad szczytem największej rośliny. Świeci 18/6, temeratura 20-30 stopni (w zależności czy lampa działa), wilgotność koło 60%, na wszystko wieją dwa wiatraczki.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester małe podlewam codziennie, po trochu. Koło 100ml, może mniej. Jak roślina jest większa, to dostaje mniej więcej co dwa dni - tutaj już patrzę czy zgłasza chęć na papu poprzez oklapnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Magik88 napisał:

małe podlewam codziennie, po trochu. Koło 100ml, może mniej.

co to jest 100ml podlej więcej po całości gleby bo tam sucha jest pewnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester szukam sam ten przyczyn, bo wydaje mi się, że wszystko robię książkowo. Co do wysokości lampy są w internecie różne szkoły, ale 40 cm powinno być ok.  Nie przesadzałem ich z mniejszych doniczek do większych, ale to też dlatego, że strach korzenie uszkodzić.

Dużo tez jest artykułów przestrzegających przed przelaniem. Że lepiej jak wody jest nieco za mało niż nieco zbyt dużo. Ale być może na tak duże doniczki przyda się więcej papu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Magik88 napisał:

że strach korzenie uszkodzić.

Możesz roślinie nawet 30% korzeni obkroić, i roślina jedyne co może zrobić to zatrzymać wzrost, ewentualnie porzucić słabsze odnogi. Śmierć rośliny po uszkodzeniu korzeni następuje gdy na przykład jakiś szkodnik ugryzie korzeń zaraz pod łodygą w miejscu gdzie korzeń jest gruby. 

 

Niewłaściwe EC ma wpływ na rozwój roślin z tym że zawsze to dotyczy zbyt wysokiego EC. Zbyt niskie EC może zagrozić roślinie jedynie gdy jest uprawiana bez użycia ziemi. Lejąc wodę do ziemi pobiera ona składniki odrzywcze z ziemi zwiększając swoje EC. Poza tym EC mówi tylko o ilości minerałów, pierwiastków, niestety nie dowiesz się w ten sposób czy te minerały to akurat te które roślina może wykorzystać, a woda mineralna zawiera dużo takich które w ogóle nie są roślinie potrzebne lub takie których wykorzysta niewielką ilość. 

 

11l doniczka nie nadaje się do wysadzania roślin, piszesz że robisz książkowo, a prawie każda książka dotycząca uprawy roślin nie koniecznie marihuany, mówi o przygotowaniu sadzonki przed wsadzeniem do ziemi. 

 

Twój błąd to brak podlewania, minimalna ilość wody jaką powinieneś wlać do 11l doniczki to 2l  

 

Tych roślin nie ma sensu oświetlać, powinieneś zacząć wszystko od nowa z małą litrową doniczką, przy pierwszym podlaniu lejesz powoli do czasu gdy pojawi się wypływ z doniczki, i broń boże nie podlewasz dopóki doniczka nie będzie lekka a ziemia wyschnięta, możesz co jedyne zwilżyć suchą wierzchnią warstwę żeby się za  bardzo nie wysuszyła. 

 

Taką lampę powinieneś mieć 30 cm od doniczek 60W czyli 30% mocy, i spokojnie tak dwa tygodnie może być zanim przesadzisz.           

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no bez przesady- w dużej doniczce ciężko się podlewa małe rośliny ale to nie znaczy, że koniecznie trzeba zaczynać od małej; porada aby na tym etapie podlewać 2l to prosta droga do przelania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum

Nikt nie mówi że koniecznie trzeba zaczynać od małej doniczki, jednak to zdecydowanie ułatwia wszystko. A maksymalny rozmiar pierwszej doniczki nie powinien przekraczać 5l. 

 

Wysadzanie rośliny w 11l doniczce to prosta droga do przelania, podlewanie rośliny w której jest mokra ziemia to prosta droga do przelania, wlanie do suchej 11l doniczki 2l wody jest tym czego ziemia potrzebuje niezależnie do tego czy będzie tam trzytygodniowa roślina czy nasiono.   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak to są chyba automaty, dlatego wsadzał do docelowej od razu, a garnki mają po 17 l. 

@Magik88 coś u ciebie bardzo nie gra, skoro posadzona do takiej donicy roslina już kwitnie a ma dwa piętra i z 15cm. Szkoda prądu. 

Co to za nasiona w ogóle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KlausKörner napisał:

to są chyba automaty, dlatego wsadzał do docelowej od razu, a garnki mają po 17 l. 

To ja nie wiem, nie mam pojęcia jak  taką doniczkę podlewać, na pewno nie można sobie pomnożyć, że jak do 10 wejdzie 2l to do siedemnastki 3.5l. być może pierwsze podlanie, ale przy tym rozmiarze podlewanie po wysuszeniu się nie sprawdza i trzeba po prostu utrzymywać odpowiednią wilgoć, już przy 10l zalanie do pełna nie sprawdzi się jak roślina przestaje kwitnąć a niech zatrzyma rozwój z jakiegoś powodu, to z pełną doniczką jesteśmy w dupie. 

 

Mistrzu, ty wiesz że moje zdanie często się różni od większości, gdyby mu się roślina wykluła po trzech dniach to po dwóch tygodniach będzie miała 11 dni i na pewno jeszcze w tym czasie nie będzie różnic w szybkości rozwoju, czy ona jest w litrowej czy docelowej doniczce, jak przesadzałem w 16 dniu z 0.75l to pojedyncze korzenie były widoczne na całej bryle więc myślę że z litowej doniczki powinien takiego auto przesadzać między 11 a 14 dniem życia rośliny, światło 300PPFD powinno wystarczyć przez te dwa tygodnie, później bym zwiększył do 80-90W 40-45%co powinno dać te zalecane dla 18/6h 500PPFD. Jak przesadzałem z 3l na 10l zalałem do pełna i korzenie zobaczyłem po czterech dniach, być może i w trzecim bym coś wypatrzył, natomiast wcześniejsza przesiadka 1.5l na 3l nie miałem podstawek i nie chciałem powodzi w boxie, wydawało mi się że dużo wlałem, okazało się zbyt mało po półtorej tygodnia dalej się zastanawiałem gdzie są korzenie, dlatego utrzymanie odpowiedniej wilgoci w takiej doniczce to na pewno nie jest rzecz łatwa, poza tym 17l to zdecydowanie za dużo dla auto, a takie szybkie kwitnące po trzech tygodniach których wysokość jest pewnie szacowana na 80cm to bym ci @Magik88  polecił spróbować z 5l, spokojnie wystarczą i dla czego trzy a nie cztery? cztery 10l doniczki z automatem na takiej powierzchni to i tak dużo ale gdybyś i takie doniczki miał i przesadził po miesiącu z 5l na10l to nie powinieneś potrzebować żadnych nawozów.       

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...