Skocz do zawartości
Magik88

Podlewanie wodą butelkowaną

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Mam pytanie odnośnie wody do podlewania roślinek. Próbowałem już odstaną wodą z kranu, ale niestety efekty słabe. PH było dobre, ale pod koniec (marnej) uprawy sprawdziłem także EC wody i okazało się, że jest o wiele za miękka.

Patrząc na ilość minerałów oraz pH wnioskuje, że idealna do podlewania będzie Muszynianka. Czy ktoś może robił swoją plantacyjkę na takiej wodzie sklepowej?

A jak nie ta, to jaką polecacie?

Dzięki za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda, to nie są drogie rzeczy, a i tak sam pije z dziewczyną w domu dużo Muszynianki, zamawiamy regularnie kilka zgrzewek. Roślinki będą 3, więc jak dostaną jedną butelkę na 2-3 dni to nie zbiedniejemy 🙂

I też wolałbym mieć gotową wodę, która będzie już sprawdzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 jak urosną to zejdzie Ci spokojnie zgrzewka na tydzień 🙂 twoja logika moim zdaniem miała by dużo sensu, gdyby nie fakt, że do takiej wody i tak trzeba dodawać nawozy, a więc i tak zostaje Ci zabawa z regulacją pH

woda z butelki oczywiście nie zaszkodzi ale nie sądzę abyś dzięki niej miał spektakularnie lepsze efekty w uprawie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum używając kranówki miałem efekty na <10 gram na roślinę 😛 może wyjątkowo słaba kranówka u mnie, bo non stop był problem z żółtymi końcówkami liści. Z Muszynianką nie było tego problemu. Ale wolę spytać, może kto wie, że ta woda ma jakąś wadę, o której nawet nie wiem, że należałoby to rozważyć.

Zupełnie jak z kranówką - zadbałem o pH, ale EC okazało się tragiczne i tego nawozu mogłem tak nawet nie lać, roślina i tak go nie używała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego muszynianke najlepiej przepuścić przez dzbanek filtrujący. ja wode która będę używał z nawozami filtruje przez dzbanek brita. taki dzbanek brita jest najlepszy bo można podlewać nim na okrągło.

 

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum ogrodniczym ( nie dot. Marihuany) czytalem, ze jesli podlewac woda sklepowa, to najlepiej zrodlana, a nie mineralna, bo mineralne maja duzo sodu i jakichs soli, ktore szkodza roslinom. Z mojej strony polecam deszczowke, jest bogata w N i CO2 i nie zmienia ph gleby. Ja mocuje trytytkami do barierki male wiaderka, zabawkowe. Idzie jesien, co raz wiecej deszczu bedzie, jesli pada caly dzien, to jestem w stanie zlapac ok 5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak sie idzie do sklepu to sie czyta skład i zawartość sodu i minerałów. trzeba być analfabetą albo dyslektykiem żeby tego nie czytać.   przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, LiitlebigWeed napisał:

dlatego jak sie idzie do sklepu to sie czyta skład i zawartość sodu i minerałów. trzeba być analfabetą albo dyslektykiem żeby tego nie czytać.   przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej.

Ok, jesli podlewales woda mineral. rosliny i bylo wszystko w porzadku, to masz racje, bo ja nie mam w tym doswiadczenia. Powtorzylem to, co przeczytalem na forum ogrod., gdzie pisza tez, ze najlepsza jest deszczowka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deszczówka jest dobra do normalnych roślin, konopi siewnej i  planta na outdoor. na indor sie jej nie używa bo ma duzo metali ciężkich i innych szkodliwych.  żeby podlewać deszczówką musiało my stale padać.

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to kuriozum, że chwast w naturze daje radę podlewany zwykłą deszczówką (która w teorii jest przecież zbliżona do wody destylowanej), a my się musimy przejmować pH, EC, suplementujemy magnez, wapń itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...