Skocz do zawartości
Bartender

Próba wyłudzenia. Przeciek InPost/Poczta polska

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem to już na innym forum, tutaj też to dodam dla innych osób. Witam, piszę ten wątek dla ludzi którzy również dostali smsa o treści iż należy wpłacić 400 złotych w BTC albo policjanci dowiedzą się o waszym zielonym. Oczywiście na wstępie od razu napisze że nie należy niczego wpłacać bo jak już sprawdziłem ktoś niestety wpłacił im transakcje w bitcoinach. Ja dostałem takowego smsa chociaż zakupiłem same kosmetyki konopne. Udało mi się dowiedzieć iż przeciek nie był w Taniesianie w bazie danych czy zamówieniach a same listy przewozowe gdzie widnieje imię, nazwisko numer i tak dalej. Listy są z ostatniego miesiąca i nie należy obawiać się żadnej wizyty. Ktoś na forum napisał że wie jaki dostęp mają kurierzy i jak najbardziej się z tym zgodze. Kurier mógł to zrobić na własną rękę ale patrząc na jego portfel wcześniej były tam przesyłane aż 3.3 Bitcoina więc albo jest do dobrze dorobiony kurier albo ktoś od nich zakupił takowe listy. A jak to w biznesach już bywa konkurencja nie śpi i zapewne pare stów dla kuriera wystarczyło aby zdobyć dane z listów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 złapać takiego za ryj i zrobić wycieczke po lesie w bagażniku. Kiedyś jak ktoś walił z ucha to przynajmniej wiedział co z nim bedzie, teraz mamy ere rozkminiaczy internetowych gangsterow i najgorszej masci patusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obalać ryj kwasem i chuj mu na ryj takiemu...TYLKO weź i znajdź. Ja bym powiedział że nie wiem co to btc i jak go kupić ani gdzie bo mam 60 lat i chętnie wyśle gotówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden kurier jak zwykle taniesianie chce się wybielić, wyjebali mu całą bazę danych klientów. Kurier na pewno nie spisał 5 tysięcy adresów a listy przewozowe są parzcież dostępne na serwerze firmy kurierskiej, więc jak by się tam włamali to by kradli całą bazę a nie tylko sklepu taniesianie. Po za tym nie tylko do taniesianie chcieli się włamać Taniesranie to przypał za przypałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Najlepszy sposób , by takich czy podobnych sytuacji uniknąć, to zadać sobie trochę więcej trudu i wybrać się osobiście, by potem się nie bać i nie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK  No tyle, że kupno pestek to też ziomku nie przestępstwo, ale w Polsce wygląda to, jak wygląda, więc lepiej nie kupować z netu, ale oczywiście to tylko moje zdanie, a jak ktoś chce przez net brać to niech bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK No akcje mogą być różne, ja sam wole nie ryzykować, bo w taki sposób o wtopę nie trudno, a przez głupi ruch zaliczyć wpadkę, to naprawdę byłoby szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy racja poczytam jeszcze bo sporo sprzecznych informacji tylko pojawia sie jeden wątek którego nikt nie rusza. Wszystko Jasne 😉 wlasciciel raz na jakis czas chyba musi albo chce sprzedać dane. To sie ciągnie 10lat z tym shopem. Dalej nie grzebie bo sie wkurwiam tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK Nie musi niczego sprzedać, są inne możliwości, ale nie będę tu o tym pisał, w necie znajdziesz wszystkie potrzebne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CannaFan może i przypał ale ty thc-thc  też jesteś przypał i wypad z stąd bo twoja historię zaraz od a do z napisze 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

O zapowiada się kolejny dym, ale już w poważniejszej sprawie, jak Szymek się tak ostro odezwał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zielone krainy napisał:

Najlepszy sposób , by takich czy podobnych sytuacji uniknąć, to zadać sobie trochę więcej trudu i wybrać się osobiście, by potem się nie bać i nie martwić.

Drugi najlepszy sposób to paczkomat na fejkowe dane fejkowy mail i numer telefonu a płatność poprzez przekaz pocztowy i człowiek spi równie spokojnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx jak wszystko bedzie fejkiem to jak bedziesz wiedzial czy jest paka i jaki jest kod odbioru 😄

walisz na słupa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...