Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

czy ktoś by mi mógł wytłumaczyć co się z nią dzieje ;/

dziś ma dopiero 3 dzień a listki się zawinęły jak widać a druga jest od wczoraj zamknięta. wszystko Jest pod lampą mars hydro ts1000 ustawiona na 75% mocy i znajduję sie 60cm od roślinek na razie 24/0 h, zraszane raz dziennie wentylacja i wentylator mieszający 24h chociaż przez pierwszy dzień były wyłączone, zamontowana saszetka co2 temperatura od 21 do 26 wilgotność 70% do 80%. Woda lana przez filter dafi ma 6,30 ph  a cała uprawa jest schowana gdzie nie ma dostępu do świeżego powietrza. jest to nowy growbox i druga próba. gorilla glue autox3 i Amnesia Haze Automatic x2 były kiełkowanie u ziomka i są o 3 dni starsze od wczoraj w growboxie oczywiście to te większe.

martwię się bo wcześniejszy projekt nie wyszedł prawdo podobnie przez złe ph wody projekt umarł po dziesiątym dniu zaczęło się od zatrzymania się wzrostu i zaczęły pojawiać się żółte plamy  aż roślinki wyschły i padły

241841245_665902981039599_3279691103273693036_n.thumb.jpg.5f338c02cbdef080d837bc9d57f997e2.jpg241803620_575436423903524_8247798600167194405_n.thumb.jpg.1cc1798b20d64f133d090f2e1356d018.jpg241801434_215800647270531_7157810503471365885_n.jpg.9c0d14c7e334dbe1ea21d72f352200df.jpg

 

 

 

241826127_383835173416675_707209305485882910_n.jpg

Edytowane przez Dynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Dynia napisał:

a cała uprawa jest schowana gdzie nie ma dostępu do świeżego powietrza

powietrze to podstawa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andi napisał:

powietrze to podstawa 

to wiem ale myślisz że bez świeżego powietrza z pola nic nie wyrośnie ? ogólnie wszystko w piwnicy bezpiecznie ustawione 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi a wiesz może czemu listki tak się pochowały na dół od czego to może być ? ogólnie czytałem że może to być od przelania co raczej wątpię w moim przypadku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek nie spuszczaj się nad tym za bardzo 

Przejmujesz się za bardzo i to jest trochę over reaction w tym momencie.

Przelaleś trochę bo wcale nie powinieneś podlewać ale nic się nie dzieje. Wilgotność trzymaj 70-80 i nie podlewaj na ten moment.

Zaglądasz do tego boxa huj wie po co co 10 min, 40 razy dziennie i wynajdujesz choroby sobie. A czemu ona listek tak, a czemu nie tak. 

Zapnij suwak i zajrzyj za 3-4 dni.

Ustawienie boxa masz ok, parametry wsio haraszo. Jej nic nie jest. Panikujesz. Przejmujesz się za bardzo. Nie podlewaj wcale, zraszaj tylko rano.

Saszetki z CO2 możesz sobie do lodówki zanieść albo na smietnik wyjebać. Chyba że robią za dekoracje to jak wolisz.

A tamta jest zamknięta bo błona z nasiona pewnie listki trzyma sklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner haha bardzo dobrze napisane za bardzo się przejmuję ale chce zrobić to jak najlepiej też kasy trochę władowałem to też chce mieć tego efekty jeszcze jak niedawno mi nie wyszło to wole też szybko reagować na jakiekolwiek zmiany żeby za późno na ratunek nie było ale zrobię jak mówisz bo za niedługo będę tam spał xDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tych saszetek z CO2 miał byś nasionko w zapasie.

Przed chwilą sam odrywłem taką błonę z siewki. Też stała zaklejona dwie doby, aż liście właściwe zaczęły wychodzić. 

Wszystko rozumiem, hobby drogie, ale co ty, pupila chcesz zaglaskac na śmierć? Bardzo dużo chcesz dać od siebie,ja to rozumiem,szanuje, ale na tym etapie to ona nic od ciebie nie potrzebuje a to co chcesz za wszelką cenę dać,tylko szkodzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KlausKörner napisał:

Za cenę tych saszetek z CO2 miał byś nasionko w zapasie.

 

no niby tak ale czytałem że warto mieć ją inni pisali że ma to sens dopiero przy 35 stopniach i wgl mniejsza daje na luz dam znać do 4 dni co tam się dzieję 🤠

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...