Skocz do zawartości
Luznyyy

Zostal ostatni tydzien przed scinka i..

Rekomendowane odpowiedzi

Zostal ostatni tydzien przed scinka i co mam zrobic zeby bylo wszystko w porzadku?

(Auto Blueberry)

1. Plukanie gleby juz zaczalem jakis czas temu.

2. Na 48h przed scinka moze dzgne lodyge na pol na dole (jeszcze sie waham).

3. Ciemnie zaczac na 72h przed scinka tak? 

4. Jak to jest z tym lodem i zimna woda (jak i kiedy)? 

5. Macie jakies rady jeszcze?

6. Aaaa i kiedy podlac ostatni raz? Tak 48h przed scinka? Przelac cala doniczke czy polowe jej wlac ? 

 

 

Dziekuje!! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Luznyyy napisał:

Aaaa i kiedy podlac ostatni raz? Tak 48h przed scinka? Przelac cala doniczke czy polowe jej wlac ? 

nie trzeba podlewać przed scinką

4 godziny temu, Luznyyy napisał:

Ciemnie zaczac na 72h przed scinka tak? 

48 by wystarczyło ale niektórzy twierdzą ze to mit 

 

 

Po prostu zetnij i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luznyyy nile ma co się też zbytnio rozczulać przed ścianką, ciemnia wystarczy oczywiście flushe też jeśli korzysta się z mineralnych nawozów no i po prostu tnij i zastanów się czy chcesz trymować przed czy po suszeniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx właśnie stary.. Masz jakiś artykuł o tym trimingu i curringu chyba dobrze napisałem .. Lub gdybys w kilku slowach wyjasnil tylko triming bo to drugie sam poszukam jeszcze czas.. Wracajac do trimingu jak Ty robisz ziom? Jak lepiej na sucho czy mokro? Chyba na mokro lepiej i potem tylko powiesic.. Jak sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luznyyy to zależy jak bardzo jesteś już napalony na to, ponoć jest tak że im dłużej roślina schnie tym lepiej to wpływa na zapach smak i ponoć nawet moc więc jedni po prostu ścinają gałąź główną wieszają do góry nogami roślinę w boxie i w dobrze wentylowanym boxie susza roślinę do momentu aż łodyga nie będzie strzelać bo wtedy wiadomo że roślina jest gotowa, lub jeśli zależy ci na czasie to zrób jak ja i zetnij roślinę obetnij jej wszystkie liście przytopowe powies i niech się suszy, czas suszenia po trumowaniu jest krótszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  Spoko..Dzięki za rady. Rozumiem, że ta druga opcja schnie tydzień? Czy dłużej kilka dni? Jak u Ciebie bywało? Zależy zapewne od wielkosci topów i może żywicy lub soków w roślinie. PS Growbox mam zajęty.. Mogę normalnie w łazience lub w pokoju powiesić, bez specjalnej wentylacji i czy to musi suszyć się w zaciemnieniu? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Luznyyy napisał:

Zostal ostatni tydzien przed scinka i co mam zrobic zeby bylo wszystko w porzadku?

(Auto Blueberry)

1. Plukanie gleby juz zaczalem jakis czas temu.

2. Na 48h przed scinka moze dzgne lodyge na pol na dole (jeszcze sie waham).

3. Ciemnie zaczac na 72h przed scinka tak? 

4. Jak to jest z tym lodem i zimna woda (jak i kiedy)? 

5. Macie jakies rady jeszcze?

6. Aaaa i kiedy podlac ostatni raz? Tak 48h przed scinka? Przelac cala doniczke czy polowe jej wlac ? 

 

 

Dziekuje!! 🙂

Weź to pokaż bo z doświadczenia zgaduje,że pewnie do tej ścinki to ze dwa tygodnie minimum zostały

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-10 tyg tak pisze na stronce Dutch Passion.. Dzis jest pierwszy dzien 9 tygodnia.. Wydaje sie byc juz gotowa.. ocencie proszę. Jutro pelnia, chcialem ja sciąć jutro.. 

20210920_124241.jpg

20210920_124222.jpg

20210920_124206.jpg

Edit: 10 tydzien sie zaczal dzis a nie 9 jak wczesniej napisalem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 wlasnie zamowilem na amaznie lupe tydzien temu i nadal cekam 😕

@KlausKörner stary jak to jest w Twoim przypadku.. Chodzi mi o to czy Twoje roślinki sa zawsze gotowe w tym przedziale czasowym co podaje producent ziaren np 10-11tyg czy to się zawsze przedluża o 1 lub 2 tygodnie a może czasem miales przed terminem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły mam sezony. 9-10 tyg flo musi być. Nie licząc np 3-6 tyg weg.Sativa dłużej.

A auto, też zależy. Automat w donicy 3 l pod lampą 200w i blisko niej jest gotowy w max 10 tyg ale w donicy 6l czy 11l, to 80 dni jest mu mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem u kolegi jego automaty były w połowie kwitnienia, a on mówi że będzie ścinał bo producent napisał że roślina od wsadzenia do ścięcia rośnie 60 dni, a on już tydzień przedłużył.

Niektórzy breederzy każą wcześniej ścinać ze względu na występowanie bananów w późnych tygodniach kwitnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Dziś jest piątek, 5 dzień 11go tygodnia od wykiełkowania.

Według producenta 8-10 tyg.

Podlałem dziś ostatni raz na fulla.

Planuje ścinać we wtorek rano. 

Mam rozumieć, że Jagoda od Niedzieli wieczór ma być w ciemni, zgadza się?

No i co. Dźiabnąć tę łodygę na pół, tam na dole? Myślicie, że się zestresuje i wytworzy więcej trichomów.. hehe. Jest sens w ogóle? Ale na dwa dni przed ścinką, nic jej nie zaszkodzi już chyba..

 

Ciekawostka:

Pąki sa twarde i zwarte, lepią sie w chuj.

Łodyga, aż sie ugina od szczytow jakby miała sie złamać.

Lecz niestety są tylko mleczne nie zauważyłem brązowych, trichomów. A na sativie obok co ponoć rośnie 3 tyg dlużej już są..

Ale i tak ścinam..

20211001_143407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...