Skocz do zawartości
Peiper

Nasionko znalezione w paleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od dluzszego czasu czytam Wasze forum, bo kilka miesiecy temu znalazlem nasionko w paleniu i postanowilem je posadzic na balkonie. Roslinka ma slonce od wschodu do ok. 13, posadzona w plastikowej doniczce ( ok. 15-20 l), ziemia plagron light mix + torf kwasny podsypany na gore, podsypywalem tez dolomitem. Podlewana jest glownie deszczowka, zadko odstana kranowka, nawozona byla na poczatku biohumusem doglebowo i plagron vita race dolistnie, a 3 dni temu dostala alga bloom (4ml alga bloom/2l deszczowki). Byla przesadzana do wiekszej doniczki w polowie sierpnia i podsypalem korzenie mikoryza w proszku, po przesadzeniu zrobilem lst i spryskalem asahi sl. Wrzesien zapowiadaja sloneczny, wiec planuje ja trzymac dalej na balkonie, mam tez mozliwosc przeniesienia jej do boxa (40x40), w ktorym mam panel ledam 35w i 2 zwykle zarowki led oraz wentylator wyciagowy. Box mial posluzyc do wyhodowania klonow z tej roslinki, ale pomimo zrobienia tego wg metod opisanych na tym forum (klony wsadzone do kostek z welny mineralnej, wilgotnosc utrzymywana w okolicach 80%), po 2 tyg. klony nie puscily korzeni, wiec usunalem je. Oprocz w/w nawozow mam jeszcze pk13/14. Prosilbym o wszelkie porady, jak posyepowac dalej z ta roslinka. Z gory dziekuje za pomoc. 

Ps. Roslinka wyszla z ziemi 12.06 b. r.

 

20210913_120638.jpg

20210913_120648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klony dawalem w welne mineralna, zamoczona w deszczowce, nawilzacz powietrza tez byl uzupelniany deszczowka. Klony zamiast korzeni wypuszczaly nowe liscie. Obciete byly pod katem 45 stopni i delikatnie lodyga oskrobana w miejscu ciecia. Czytalem tez, o tzw. Monster croppingu, czyli pobieraniem klonow z roslony kwitnacej.

Edytowane przez Peiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak. Ja też tą uprawą planuje monster croping. Klony też pobierałem parę razy z podobnym do twojego skutkiem, kup sobie clonex. Ja też chcę spróbować teraz z clonexem.

Też dobór Szczepki jest ważny. Nie każda się nada, najlepiej małe,młode tak aby tylko po 2 liście mialy. Warto też od razu uciąć sobie więcej tych szczepek  5-6szt chociaż. Większa szansa że się coś przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieralem klony z dolnej czesci roslinki (3 sztuki), po pobraniu klonow usunalem z nich dolne liscie, zostawilem tylko 2 gorne listki, ktore tez przycialem w polowie. Zamowie ten clonex i sprobuje ponownie. Napiszcie mi jeszcze, czy ten alga bloom podawac jej co 2 podlanie, czy jeszcze za wczesnie?

Zapomnialem jeszcze dodac, ze jakis skubaniec mi ja podgryza, ale tylko w jednym miejscu

 

20210913_125935.jpg

Edytowane przez Peiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Peiper napisał:

Napiszcie mi jeszcze, czy ten alga bloom podawac jej co 2 podlanie, czy jeszcze za wczesnie?

ja bym poczekał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczekam, ale w takim razie dawac jej jeszcze biohumusa, czy sama deszczowke?

Z tego co czytalem, to kwitnienie zajmie jej jeszcze ok. 2 miesiecy. Wrzesien ma byc ladny, ale w pazdzierniku zapowiadaja przymrozki, zastanawiam sie jak ja zabezpieczyc, myslalem, ze moze przykrywac ja kocem ratunkowym w czasie przymrozkow, czy lepiej schowac ja do boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...