Skocz do zawartości
sixviktor

Totalnie początkujący farmer z lekkimi nadziejami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem totalnie zielony w tych sprawa ale ostatnio z pakunku wyleciało mi nasionko, postanowiłem zasadzić bez żadnych nadziei. Po jakims miesiącu mam to co widzicie na obrazku. Szukam porad co dalej począć z tym, z tego co widze również jest to ruderalis. Także pytanko do zawodowców jak mam się tym zająć?

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sixviktor Przede wszystkim duzo słoneczka, jak słoneczka nie ma to mocną lampę - światło to zycie, nawet dla naszych komórek.

Obserwuj ją, jak wykaze niedobory, stosuj odpowiednie, najlepiej organiczne nawozy (W chuj polecam biuhumusa)

Patrz, kiedy opadają jej liście, wtedy podlewaj najlepiej wodą przefiltrowaną o odpowiednim ph (Jak postoi 20h+ to powinna być odpowiednia)

W miare wzrostu roślinki obserwuj, czy nie ma nigdzie szkodników, napewno się skumasz.

Jeśli będziesz juz gotowy do tego, aby zakwitła musisz zapewnić jej 12h nieprzerwanej ciemności na dobę.

 

Narazie to tyle, w razie pytań pisz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że to Ruderalis?

Jeśli to prawda to nie potrzebuje 12h ciemności, ma kwitnąć automatycznie.

Zależy co chcesz osiągnąć, jak zależy ci na satysfakcji z posiadania takiej roślinki to powinna dożyć starości bez specjalnych działań, jeśli to automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KryspieK Za wikipedią

"It is widely accepted in the botany community that C. ruderalis is its own species, rather than a subspecies from C. sativa. It was classified in 1924 by D. E. Janischewsky, noting the visible differences in seed, shape and size from previously classified Cannabis sativa. C. ruderalis represent feral types of Cannabis which tend to have higher CBD levels, and do not depend on seasonal light changes to commence the flowering process." 

WIęc tak każdy Ruderalis jest rośliną automatyczną, jeśli chodzi o hybrydy to nie każda jest automatem. Jednak prawdopodobieństwo oceny przy pierwszej uprawie, że gość rozpoznał genetykę rośliny, z nasiona które znalazł w paleniu jest na tyle niskie, że raczej bym traktował to jako sezon 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KryspieK napisał:

Sugerujesz, ze kazda ruderalis jest automatem? T

Według mojej wiedzy, obok Sativy i Indyci trzecim rodzajem marihuany jest Ruderalis, dosyć późno odkryty gdzieś u Rusków, jest to automat co się nie zdarzało ani u Indyci ani Sativy.

Dopiero mieszanie tych trzech rodzajów dało początek dzisiejszym automatom, które zawierają geny Ruderalis. Nie znaczy to że roślina z genami Ruderalis będzie automatem. Wziąwszy czystej krwi Ruderalis i krzyżując go np z Satiwą, w pierwszym pokoleniu nie będzie roślin automatycznych. 

Te szybko dojrzewające rośliny, mówią na to Fast version czy coś takiego, to znane nam półautomaty z genami Ruderalis.

Automaty mają coraz lepsze wyniki w posiadaniu THC. W niektórych wstrętny smak Ruderalis nie jest wyczuwalny. Nie zmienia to faktu że automat nie jest Marichuaną, to jakiś dziwny wynalazek który powinien umrzeć.

Na nieszczęście niewiele osób podziela takie zdanie, widziałem sklepy gdzie wersje auto są droższe o 30%, dużo ludzi widzi przewagę auto nad sezonem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 ja się nie pytałem jak uprawiać tylko poprosiłem o podstawowe porady, nie mam takiej zajawki, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Będę szczęśliwy jeśli to w ogole zakwitnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sixviktor napisał:

ja się nie pytałem jak uprawiać tylko poprosiłem o podstawowe porady

???

W dniu 02/09/2021 o 17:50, sixviktor napisał:

Szukam porad co dalej począć z tym

 

W dniu 02/09/2021 o 17:50, sixviktor napisał:

Także pytanko do zawodowców jak mam się tym zająć?

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...