Skocz do zawartości
sobik

pierwszy growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabieram się za zakup mojego pierwszego boxa. Chciałbym żeby był na dwie roślinki oraz chciałbym go zrobić tak żeby był jak najbardziej zautomatyzowany, ponieważ z powodu pracy często mnie nie ma. Rośliny doglądała by siostra jednak i tak wole żeby jak najmniej w to ingerowała :D

https://www.progrower.eu/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/1137-zestaw-do-uprawy-growbox-ds-90x90x170cm-hps-400w-5972017852468.html

Zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu. Wystarczy na dwie? Może warto coś tutaj zamienić na inną żarówkę lub inne bajery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobik box 60x60 spokojnie wystarczy na dwie rośliny na donice 11l które są chyba najczęściej stosowane a hps to już przeżytek choć niektórzy nadal na nim uprawiają, aktualnie ledy są najlepsze do uprawy, na gotowych zestawach się nie orientuje może ktoś tu zajrzy i podrzuci ci jakiś fajny zestaw

Jeżeli chcesz mocno zautomatyzować uprawę to troszkę wydasz ale da radę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak najbardziej nie polecam hps'a na 1 raz. Dla bardziej doświadczonych jak najbardziej bo nie ogarniesz temp. i tylko się wkurwisz podwójnie czemu nie dopłaciłeś za leda. Mój hps dalej leży jak nowy ;/ 

a co do zestawów na progrower specjalnie wpierdalaja gówno abys i tak dokupił co innego u nich. Przyjrzyj się na inne zestawy wszędzie wciskaja te jebane hpsy

z fartem i zycze dobrego wyboru 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MałyTopek napisał:

Jak najbardziej nie polecam hps'a na 1 raz. Dla bardziej doświadczonych jak najbardziej bo nie ogarniesz temp. i tylko się wkurwisz podwójnie czemu nie dopłaciłeś za leda. Mój hps dalej leży jak nowy ;/ 

a co do zestawów na progrower specjalnie wpierdalaja gówno abys i tak dokupił co innego u nich. Przyjrzyj się na inne zestawy wszędzie wciskaja te jebane hpsy

z fartem i zycze dobrego wyboru 😉 

A nie chcesz ojebać tego HPS'a? 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörnerhttps://www.progrower.eu/pl/lampy-energooszczedne-cfl/822-elektrox-cfl-250w-dual-lampa-energooszczedna-na-wzrost-i-kwitnienie-5951805221945.html

 

Cos takiego ?

 

Do tego, skoro kolega wyżej pisał że na dwie roślinki można mniejszego boxa,wziąłbym nie 90x90x170 a 70x70x170

Edytowane przez sobik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobik Kanałowy to jedno, a mieszający to drugie, oba są Ci potrzebne. Ja wychodzę z założenia, że mieszających nigdy nie jest za dużo u mnie w boksie 4 mieszaki szaleją. Z doborem wyciągającego nie pomogę bo w tym czuje się cieniutki jak bibułka ;), a mieszak to mieszak ważne żeby dmuchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5k-2k myślę że w tylu się mogę zamknąć ewentualnie mogę dorzucić parę stow jeśli jest sens 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup gotowy zestaw spider farmer

https://spiderfarmer.eu/products/sf1000-led-grow-light-full-spectrum-70x70cm-grow-tent-kits-carbon-filter-indoor/

Dokupić musisz mieszak za parę złotych i nawilżacz.

 

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...