Skocz do zawartości
Klaudiaa90

Podlewanie w poczatkowej fazie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam male pytanko. Wsadzajac sadzonke do gleby lightmix z plagronu dajecie nawozy od poczatku ? Czy pierwsze 2 tygodnie sam ukorzeniacz ? Nawozy advanced nutrients

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nieee, nigdy nie lejesz nawozów od razu. 

Mam taką małą zasadę, zawsze czekam 3 tygodnie od posadzenia z laniem czegokolwiek (Poza wodą oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klaudiaa90 napisał:

To beda klony, ciezko mi powiedziec jaki bedzie ich wiek. Sama woda ? Bez ukorzeniacza ?

robisz klony? to zastosuj ukorzeniacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tester napisał:

robisz klony? to zastosuj ukorzeniacz 

Nie, nie. Klony biore od kogos. Sa juz gotowe i teraz nie wiem czy podlewac sama woda czy dac cos w rodzaju rhizotonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz stosować rhizotonic to to jest najlepszy moment na to.

Co do nawozów to dopóki korzenie będą się rozwijać i trafiać na nową ziemię roślinie nie zabraknie wartości odżywczych. Czasem źle wystartowana ziemia (  nie wypłukana przed użyciem ) może sprawić że tych wartości będzie za dużo, i szczególnie młoda roślina może pokazać przenawożenie w postaci pokręconych popalonych liści czy małe liście, karłowatość rośliny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grołboks Ja nie płucze, ale z prostego powodu nie chce mi się, light mix nie jest jakąś mocną ziemią więc raczej będzie dobrze. Natomiast producent mówi płukać, i to daje ci gwarancje 100% optimum warunków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble @onyx Ja lecę na lightmix i to samo, żadnego płukania... Ta ziemi wręcz chyba nie ma za dużo w sobie, jeśli w ogóle. To taki starter kit bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bubble napisał:

Dlatego ja nie płuczę, ale wiesz jak jest trafisz źle rozmieszaną partie, i będzie zonk.

Nawet jeśli taką trafisz to nic straconego, zawsze idzie odratować ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...