Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, 

Mam pytanie czy growbox firmy Flo, Quantum Pro Cabinet nadaje się do uprawy konopi Indoor? Wydaje się być mały, a obawiam się o rozmiary rośliny :)). Jeśli nie, może znacie w jakiejś przystępniej cenie podobne sprzęcik do uprawy, bo nie mogę sobie niestety pozwolić na growtent-a z pewnych względów ;).

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Andi said:

@Wiktor a jakie wymiary ma? tam led już jest ?

Załączyłem ci tu pełną specyfikację. Generalnie jest super pod względem technicznym, według opinii użytkowników.

Materiał:
płyta wiórowa dwustronnie laminowana
Wymiary zewnętrzne:
64 x 50 x 114 cm (szer. x głęb. x wys.)
Powierzchnia uprawy:
55 x 47 cm cm (0.26 m2)
Wymiary wewnętrzne: 55x47x95cm (szer. x głęb. x wys.)
Wysokość od donicy do lampy: 60 cm
Spektrum:
Samsung LM301B – 3500k x208
Samsung LM301B – 660nm x9
Samsung LM301B – IR 760nm x1
Panel pokryty specjalnym laminatem silikonowym zabezpieczającym go przed wodą i wilgocią.
Moc / Zasilacz:
Płynna regulacja w zakresie 20W – 110W
Meanwell XLG 100-H-AB
Sterowanie:
Sterownik SONOFF WiFi TH10 (Wymagana sieć Wifi z dostępem do internetu)
Zdalny dostęp do sterownika poprzez aplikacje eWeLink
(Programator czasu naświetlania + monitoring temperatury i wilgotności)
Moc urządzenia maxymalna: 125W
Waga szafki: 45kg
Donica uprawowa: 45L
Wymiary donicy: 55 x 40 x 29 cm (szer. x głęb. x wys.)
Wysokiej jakości zasilacz: MEAN WELL XLG-100-H-AB
Najważniejsze cechy:
- Regulacja oświetlenia
- Regulowany wentylator wylotowy 4 tryby - cichy/suszenie, wegetacja, kwitnienie, pełna moc
- Masa węgla aktywnego w filtrze: 2kg
- Dwie siatki rozkrzaczające SCROG
- Waga szafy: 45kg
- Chłodzenie lampy z zewnątrz
- Nisk poziom hałasu
- Samodzielna wymiana węgla w filtrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra cena. Widziałem szafy innych marek, kosztują między 1200-1700euro. Lampa taka jak spider farm 1000.

Tak czy inaczej bardzo to drogie.

Stolarza sobie poszukaj. 

A w zasadzie to po prostu szafy. 

Kup gdzieś używana szafę a osprzęt zamontujesz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wiktor  Jak dla mnie nieopłacalny interes, ale jak ktoś ma hajs i nie obchodzi go, że coś da się zrobić taniej, to można taki growbox brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ci znaleźć jakiś zestaw, ale namiotowy? Wyjdzie z 2x taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KryspieK Nie bardzo, bo do namiotów musisz mieć (najlepiej) odpowiedni pokój do zamontowania filtra węglowego. Np. jakiś pokój którego nie używasz i ma okno, lub jakas dziurę na rurę od filtra. Chyba ze da się jakoś inaczej obejść zapach, jeśli masz jakieś propozycje, chętnie je zobaczę! 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@glodek18 Jak chce się coś dyskretnego to moim zdaniem lepiej sobie kupić normalną szafkę, taką jaką da się dobrze wkomponować w umeblowanie domu, by się nie wyróżniała i samemu ją przerobić na pomieszczenie uprawne. Wyszłoby się na tym lepiej i finansowo i także, jak chodzi o powierzchnie uprawą oraz wysokość tego pomieszczenia. Wypadku tego growboxa Flo, ma się tylko 60 cm od doniczki do panelu led, czyli dla rośliny zostaje ile?  40 cm góra 50 cm, to niewiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Masz 100 procent racji ale do takiej akcji przydałaby się wkrętarka, wyzynarka i parę innych sprzętów. Znam też takich którzy nie potrafią gwoździa przybic a co dopiero coś skonstruować. Można by wezwać fachowca, ale czy gościu nie domoslilby się po co to robi? Zdarza się, że ludzie nie mają czasu, miejsca albo checi na majsterkowanie. A w  takim czymś spokojnie można dwa automaty potrenować i bedzie zbiór ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@glodek18  Jak ktoś ma dwie "lewe ręce" do takich prac, to jasne, ale jak ktoś ma, jakieś przynajmniej podstawowe umiejętności, to moim zdaniem lepiej szafkę wykonać samemu, bo się na tym korzystniej wyjdzie. Zakup otwornic do wiercenia otworów na wentylacje to koszt  20 zł, a wiertarkę prawie każdy w domu posiada.  Jednak, jak chodzi o ten gotowy growbox, to jak kogoś stać i taka powierzchnia oraz wysokość są dla niego wystarczające, to niech bierze, ale sam bym brał coś wyższego, bo 40-50 cm wysokości dla roślin to trochę mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner I kompletnie nic nie czuć? WOW! Ogólnie jesteś w stanie mi napisać specyfikacje twojego growtenta + akcesoria, to faktycznie jak chłopaki piszą wyjdzie dużo taniej, a wszędzie w necie pisali o tym ze musi być wylot na świeże powietrze 🥲 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Jak zbudować takie coś? Lepsze to niż growtent? Bo i tak kupić mogę growtenta, a jeśli ma podobne działania jak ta szafka do zbudowania, to chyba wybiorę growtenta 😁

@KlausKörner Powiedzmy 60x60x160 coś koło tego, ewentualnie szersze troszkę. No  do 2tysi z groszami załóżmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiktor https://spiderfarmer.eu/products/sf1000-led-grow-light-full-spectrum-70x70cm-grow-tent-kits-carbon-filter-indoor/

Na początek to jest dobry zestaw i dobra cena. Tylko mieszaki i nawilżacz musisz dokupić,reszta jest w zestawie

Albo taki, ja mam podobny tylko większy.

https://www.growmart.de/Low-Budget-Grow-Set-LED-GrowPRO-XS-120W.html

I jeśli nie robi ci różnica w cenie wielkiej różnicy,to bralbym ten drugi zestaw bo ogólnie sama lampa greenception kosztuje 339euro, lampa spidera 130 więc sam sobie odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wiktor  Na forum masz fotorelacje z budowy growboxów. Ja jestem ze swojej szafki zadowolony, nic więcej mi nie potrzeba, bo spełnia swoje zadanie dobrze, a koszt jest ułamkiem ceny takiego gotowca, o jakiego pytasz. Jednak, jak ci odpowiada taka gotowa konstrukcja to bierz, będziesz musiał się nagimnastykować żeby ci rośliny na panel nie weszły, ale da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...