Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie posiadam 2 roślinki z nasion które znalazłem w Palonki ktoś pomoże dlaczego nie kwitnie a rozrastają się same liście ??? 

20210808_184017.jpg

20210808_184008.jpg

20210808_184002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny mają miesiąc 

2 minuty temu, onyx napisał:

@MATEK24 ile dni mają rośliny? Są mocno wyciągnięte widać mało słońca mają

Rośliny mają miesiąc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im po prostu po 12h całkowitej ciemności na dobe, i napewno zaczną kwitnąć.

Tylko trochę podpórki im zrób, zwiększą wage i tak wyciągnięte zaczną się wyginać w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/08/2021 o 14:08, KryspieK napisał:

Daj im po prostu po 12h całkowitej ciemności na dobe, i napewno zaczną kwitnąć.

Tylko trochę podpórki im zrób, zwiększą wage i tak wyciągnięte zaczną się wyginać w dół.

Witam.  W sensie jak podporki ? Dobrze zrozumiałem aby dookola roslinki na jej wysokość powsadzac patyki i podwizac wyciągnięte liście z łodygami od wiatrakowych ?

W dniu 08/08/2021 o 19:13, KlausKörner napisał:

Bez lampy są, to wyciągnięte.

Nie wiadomo czy to sezony czy automaty, automat powinien już kwitnąć albo lada dzień zacząć. Sezon w zasadzie też.

Niestety sam nie wiem gdyż znalazłem nasionka w paleniu więc ciężko stwierdzić podobno sezonowa ale nie wiem w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MATEK24 napisał:

Witam.  W sensie jak podporki ? Dobrze zrozumiałem aby dookola roslinki na jej wysokość powsadzac patyki i podwizac wyciągnięte liście z łodygami od wiatrakowych ?

Niestety sam nie wiem gdyż znalazłem nasionka w paleniu więc ciężko stwierdzić podobno sezonowa ale nie wiem w 100%

W takim sensie, zeby ci się roślinki nie przewróciły, i tyle. Unikaj nitek i inncyh podobnych, bo jak za mocno zawiązesz to lipa i ci łodyge moze przeciąć. 

Jak znalazłeś w jaraniu nasionko, to musisz pilnować czy to kobita będzie >.<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KryspieK napisał:

W takim sensie, zeby ci się roślinki nie przewróciły, i tyle. Unikaj nitek i inncyh podobnych, bo jak za mocno zawiązesz to lipa i ci łodyge moze przeciąć. 

Jak znalazłeś w jaraniu nasionko, to musisz pilnować czy to kobita będzie 

Aha rozumiem masz jakieś sprawdzone środki na kwitnienie bo coś kwitnąć nie chce a ma już ponad miesiąc . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MATEK24 napisał:

Aha rozumiem masz jakieś sprawdzone środki na kwitnienie bo coś kwitnąć nie chce a ma już ponad miesiąc . 

środkami nie wymusisz kwitnienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MATEK24 napisał:

Aha rozumiem masz jakieś sprawdzone środki na kwitnienie bo coś kwitnąć nie chce a ma już ponad miesiąc . 

Daj roślince 12h ciemności na dobe, to ją zmusi do kwitnięcia. Nawozy i wszystkie inne duperele to raczej dodatek, który przy braku odpowiedniej wiedzy moze bardziej zaszkodzić niz pomóc. 
A i bez nawozów być moze da rade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KryspieK napisał:

Daj roślince 12h ciemności na dobe, to ją zmusi do kwitnięcia. Nawozy i wszystkie inne duperele to raczej dodatek, który przy braku odpowiedniej wiedzy moze bardziej zaszkodzić niz pomóc. 
A i bez nawozów być moze da rade. 

Ok . A mam pytanie może wiesz dlaczego mi się tak rozdwoila dziwnie jak na 2 zdjęciu widać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MATEK24 napisał:

Ok . A mam pytanie może wiesz dlaczego mi się tak rozdwoila dziwnie jak na 2 zdjęciu widać ? 

To raczej nic złego, więcej szczytów = więcej plonu. Mozesz sobie obcinać (Na wegu!!) cały "czubek" roślinki, szczyt, dzięki czemu uzyskasz 2 po kilku dniach. Sprawdź "Topping" na forum 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...