Skocz do zawartości
bingobum

hejka - prośba o pomoc w weryfikacji listy zakupowej

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy, zielony, z prośbą o weryfikacje listy zakupowej 🙂


- Growbox HOMEbox WHITE-AMBIENT PLUS Q60+, PAR+ (60x60xh160cm)

- Lampa LED Maroko 150W

- Wentylator AXIAL-QUIET 100K

- Mieszający Monkey Fan 15W

- Filtr Eco-Mini 160-240

- Zastanawiam się jeszcze nad Smartcontroller MK2 i zestaw Easy2Grow (chciałbym aby to w miarę bezobsługowe było)

Co można by tu lepiej zrobić? 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum weź pod uwagę to co mówi @Zielarka bo będziesz miał duże problemy z temperaturą, wentylator musi mieć moc wyciągać nadmiar gorącego powietrza.

Higrometr dobrze mieć, nawilżacz powietrza bardzo się przyda, na wszelakiej automatyzacji się nie znam ale może najpierw spróbuj uprawy manualnej zanim podejmiesz się automatyzacji, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi tak, wlot pasywny

@Zielarka potrzebuje przejmować się pH jeżeli będę korzystał z wody RO? programator już mam

@onyx OK, tak zrobię! Polecasz jakiś konkretny model? Byle tylko możliwie cichy był... Higrometr i termometr mam. Automatyzacje chce zrobić, bo często mnie nie ma na 3-4 dni.

Dziękuje Wam wszystkim za wskazówki!

 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum nawilżacze ultradźwiękowe są często polecane i wgl nie są głośne więc o to martwić się nie trzeba a jeśli chodzi o podlewanie to ogólnie podlewa się roślina tak co 4-6dni by korzenie miały trochę czasu na oddech nie podlewa się rośliny codziennie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą/tę sama sytuacje co ty, bywam w weekend w domu czsami sie uda ze po 3/4 dniach w kazdym razie nie wiem czy jest sens  inwestowania w narzedzia typu autopot etc etc u mnie gdy wyjezdzam w poniedzialki bądz w niedziele poprostu kazdą roslinke mocniej podleje i stanowczo wystarcza z tego co mi wiadomo to i tak konopie nie potrzebują jakiegoś giga wilgotnego podłoża bynajmniej u mnie jak narazie sie sprawdza 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum tylko nawilżacz musisz mieć duży. Ja mam boxa 50x60 i na vegu jak miałem 80-90 % wilgotności to wodę nalewałem 2 razy dziennie (miałem na 4l pojemności). 

Wiatrak mieszający sobie też dokup i jakiś kajet na zapiski (serio to pomaga) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...