Skocz do zawartości
Skill80

Wentylacja growroom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich potrzebuje pomocy w odpowiednim wyborze systemu wentylacyjnego. Gość w sklepie mi totalnie namieszał i mam mętlik a więc growroom 240x240x220

Lampy spectrolight blast 400w plus x4

Suplementacja co2 boost wiadro z pompą, jaka wentylacja będzie odpowiednia oczywiście z filtrem węglowym 😉... Proszę o szybkie rady... Z góry wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kozak że 400m3 wystarczy,,ja myślę o zakupie wentylatora 800m3/h z regulacją i wiadomo filtr wiekszy... Najbardziej z czym mam problem to wymiana powietrza co ile powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kozak są różne szkoły i nie wiem czy wiamana powietrza wystarczy co 5,3 czy 1 minute...i nie ma pewności co do oddawania ciepła przez te lampy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! kubatura pomieszczenie pomnożona przez ilość wymiany na godzinę, w tym przypadku jest to 12 (5x12=60minut) ale popraw mnie jak się myle 

@Dobry_Człowiek! Wg obliczeń wychodzi niższy wentylator, ja jednak po przeczytaniu wielu artykułów i opinie stwierdziłem że odpowiedni będzie 800m3 z regulacją. Trochę mnie gościu w sklepie zamotał, stwierdził że 400m3 wystarczy bo będzie suplementacja co2 i tak przez chwilę zwariowałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Ja mam 2 boxy na flo.

w 100/200 mam to silent 8” i jest mocno spowolniony, żeby był cichy. Podkręcałem go tylko jak temp jest za wysoka. Tam jest 4m3 powietrza więc 12x4m3=48m3 i to jest o wiele za mało nabrali box nawet bez hps’ów. Myśle, że poniżej 200m3 nie schodzę i to jest minimum. 
w większym namiocie 120/240 mam TD 6” i chodzi na połowie mocy, ale mam tam teraz też aktywny wtłaczający i jest ok. 
namiotu są w domu i poziom co2 jest trochę wyższy niż na zewnątrz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...