Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

siema, na początku jakoś w 7 dniu trochę wysuszyło rośliny, od tamtej pory co jakiś czas taka ruda susza zjada liście i przechodzi w wyższe partie, w drugiej roślince było to samo ale po 2 piętrach zjedzonych odpuściło. Co to może być?

20210526_150131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym od czasu przesuszenia tak się dzieje, ziemia kupna teraz bardzo często pada to możliwe że ma za mokro, ph w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotet Jaką masz ziemię dokładnie? Niektóre ziemie z ogrodniczych są podatne na zbijanie się, roślinie trudno przebić się przez nią korzeniami i muszą włożyć wiele wysiłku by się w niej ukorzenić, korzenie nie maja dobrego dostępu do wody, składników odżywczych czy powietrza i po prostu gniją, miałem kiedyś podobny problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 heliga pokazuje żółty który bardziej przechodzi w zielony niż pomarańczowy

@Majki substral uniwersalny, a podsypywana była ziemią z biedronki

poprzednie rośliny były w tej samej ziemi normalnie dotrwały do kwitnienia, a umarły z innego powodu.

jak z niej nic nie będzie nie będę płakał, nastawiam się raczej na to że jedna dożyje do zbioru, ta na której jeszcze żadnego błędu nie popełniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotet Może niedobór lub nadmiar pierwiastków, ile roślina ma dni, gdzie ja trzymasz out czy in? Jakie warunki? nie przelałeś jej napewno? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki out, ostatnio leje z przerwami, ale powinno po jutrze przestać. Roślina ma  20 dni, warunki jak na out zmienne. raz jej nalałem 1/4 dawki biohuma. reszta roślin nie wygląda na przelane razem z tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...