Skocz do zawarto艣ci
Proceder

2 tygodniowy pomidorek Ak-47. Ocenicie? 馃榿

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To m贸j pierwszy post i pierwsza uprawa wi臋c wszystkie opinie pozytywne jak i te negatywne mile widziane. Ro艣linka Ak-47, 2 tygodniowa trzymana w piwnicy pod lampa w艂asnej roboty z blachy do pieczenia i 6 x 艣wietl贸wka cfl tornado 32w 2700k, box tak偶e w艂asnej roboty, ilo艣膰 lumen贸w zgadza si臋.聽 聽 聽 聽 聽Jak lampa jest zapalona to mam mniej wi臋cej 25掳 wilgotno艣膰 ok. 55, ale jak jest ciemnia to temp mi spada nie raz nawet do 15-17掳 a wilgotno艣膰 ok. 70-80. (jak na zewn jest przymrozek, a jak nie ma to ok. 20掳 mam)聽

O艣wietlenie 18/6, ziemia zwyk艂a sklepowa zmieszana zmieszana z perlitem , naw贸z na weg najpopularniejszy Biohumus.聽

Krawedzie li艣ci podwinely si臋 do g贸ry.. wydaje mi si臋 偶e lampa powinna i艣膰 wy偶ej (teraz jest ok. 25-30cm), 艂odygi i 偶y艂ki li艣ci dosta艂y fioletowego koloru (wyczyta艂em 偶e to chyba nie dob贸r potasu)

Co mog臋 jej zrobi膰, 偶eby by艂a zdrowsza i pi臋kniejsza?聽

IMG_20210501_195309.jpg

IMG_20210501_195412.jpg

IMG_20210501_195425.jpg

IMG_20210501_195622.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zielone krainy

@Proceder聽 Przelana , zabijesz planta , jak b臋dziesz tyle wody mu la艂.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ze 3-4 dni odpuszcz臋 jej narazie.. Jak b臋dzie trzeba to i troch臋 wi臋cej. Nagina膰 ju偶 troch臋?聽

A z warunkami jak my艣licie?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jutro z rana zejde na d贸艂 i zrobi臋 i wstawie. Narazie dzi臋ki za opinie.聽

Czas i艣膰 w kimono pozdro 馃槃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zielone krainy

@Proceder Czekaj a偶 ziemia dobrze przeschnie, a ro艣lina podniesie swoje li艣cie, bo ci korzenie zgnij膮 i ten plant poleci do kosza. Nic z nim nie r贸b, daj mu czas. Na艣wietlaj i zapewnij dobre warunki.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Mam jeden wtlaczajacy i 3 ma艂e kt贸re dmuchaj膮 w r臋czniki zanurzone w wodzie 偶eby uzyska膰 wilgotno艣膰(w czasie ciemni nie pracuj膮 ty艂o wtlaczajacy pracuje).聽

Jutro zrobie zdj臋cie ca艂ego boxa to ocenicie, co doda膰 a co usun膮膰 馃榾

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 minuty temu, 420Dominik420 napisa艂:

@dantes205 e tam ja robi艂em po podlaniu i wszystko by艂o ok

Ale i tak musi wysuszy膰 ziemi臋, to lepiej niech zrobi jak ziemia wyschnie.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zielone krainy

@420Dominik420 Przy wilgotnej ziemi 艂odygi s膮 bardziej 艂amliwe, wi臋c jest ryzyko z艂amania 艂odygi. Lepiej gi膮膰 , gdy kom贸rki ro艣liny nie s膮 wype艂nione wod膮, bo jest bardziej gi臋tka i trudniej j膮 z艂ama膰.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Witam. Tak to jest automat. Odrosty ma spore ju偶 wi臋c poczekam a偶 ziemia przeschnie i od razu naginam. Dodaje tak偶e zdj臋cie boxa mo偶e polecicie co艣 zmieni膰 馃榾

IMG_20210502_234020.jpg

IMG_20210502_233932.jpg

IMG_20210502_234154.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰. Jak膮 tam masz wentylacj臋? Bo widz臋, 偶e jest jeden mieszak, obok doniczki i jaki艣 went. komputerowy, kt贸ry jest wmontowany w 艣cian臋 boxa. Ten komputerowy jakie ma zadanie, wyciaganie, czy wpuszczanie powietrza? A je艣li wpuszczanie, to jaki masz wyci膮g z tego boxa?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Tak przela艂em鈽癸笍, dlatego narazie odpuszczam i nie podlewam.聽

Ten wentylator z ty艂u w 艣ciance wpuszcza powietrze, a wyci膮gowego nie mam po prostu wyci膮艂em dziur臋 na samej g贸rze.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zielone krainy

@dantes205聽 Tam najprawdopodobniej nie ma 偶adnej wentylacji, poza otwartymi drzwiczkami szafki, bo nie wida膰 nigdzie wlotu , a o wylocie nie m贸wi膮c.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...