Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@piotet Teraz troszkę kiepsko to wygląda, bez znanego pH nie wiesz w którą stronę uderzyć bo tak naprawdę jest to zgadywanie, czy zbić pH czy podbić, i albo trafisz i pomożesz roślinie albo nie trafisz i zaszkodzisz jej jeszcze bardziej. Tak jak napisał@niewiemalesiewypowiem od pojawienia się pierwszego problemu miałeś dużo czasu żeby działać. 
Szkoda rośliny i twojego czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Majki prawda. Już mam 3 sadzonki w pogotowiu, gdy w nich będą zachodziły jakieś zmiany będę tutaj pytał. Miernik ph już przy nich będzie, także będzie można działać w razie nieprawidłowości.

@Seba jest jeszcze sens sprawdzać ph? Spróbuję jej jeszcze pomóc.

Edytowane przez piotet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@piotet Marna szansa, że coś z tego krzaka będzie. Ja tu widzę agonię tej rośliny. A problemy , jakie tego krzaka dotyczą są liczne, przelany, przenawożony, poblokowany złym ph ziemi i pewnie też poparzony HPSem na dokładkę. Możesz z tego krzaka spróbować zrobić makumbę może coś trzepnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@piotet  Czekaj jeszcze na ziomka @niewiemalesiewypowiem , niech się ma możliwość wypowiedzieć, może ci coś "wyczaruje" , ale szczerze wątpie, że dla tej rośliny jeszcze jest ratunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fakt że już ph nie zmienisz a nawet jak zmienisz to nic to nie da ale ja bym jeszcze nie ścinał. Zawsze to nabierzesz doświadczenia na przyszłość,a masz też szanse że dociągniesz jakość do końca tak jak pisałem wcześniej. Kolejna rzecz, że jeśli topy nadal puchną to każdy dzień jest na plus nawet jak chodzi o makumbe bo nabierają mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Seba Czyli że nadal podlewać tak jak podlewałem, i świecić 12/12, i nic więcej nie robić?

Edytowane przez piotet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@piotet zrób tak żeby nabrać doświadczenia na przyszłość. Światło zostaw jak było a podlewanie robisz tak aż woda pójdzie dołem, lejesz po całej powierzchni doniczki. A następnie podlewasz dokładnie tak samo ale dopiero w tedy gdy ziemia jest sucha na wiór na głębokość 2cm.wlozysz palec będziesz wiedział. Poczekaj ze 2 tygodnie i możesz dać jakąś małą dawkę nawozów wtedy. Jak miernik przyjdzie to sprawdź to oh będziesz wiedział jakie jest i czy to jest przyczyną tego co się dzieje. No i trzymam kciuki żebyś to wyratowal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tamto drzewko z godziny na godzinę wyglądało coraz gorzej, byłem zmuszony je ściąć i zrobić niezłą makumbe. 

Do kontroli:20210510_155757.thumb.jpg.b7e7f26454e354a6175c82e54392527e.jpg

20210510_155738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pryskaj tych nowych roslin po lisciach zadnym czonskiem i będzie git. Jak jest woda na lisciach, to swiatlo je przypala i sie robia plamy. Lej samą wodę z dobrym ph i bedzie wszytsko dobrze. 

Edytowane przez Git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Z twoim podejściem nie wiem czy z jakiejkolwiek rośliny coś będzie. I nie chodzi mi o to, że się nie nauczysz. Tylko, ze nie słuchasz bardziej doświadczonych. Mówili ci po kolei co robić, później mówili nie ścinaj to się nauczysz i chociaż makumba będzie lepsza. Ty i tak swoje zrobiłeś i resztę olałeś. Twoja roślina twoja sprawa wiadomo, ale po co pytasz jak się nie stosujesz do rad :)? Tak czy owak z fartem i bez negatywnych emocji! I z mojego doświadczenia ci powiem, że mniej = więcej. Czyli lepiej mniej nawozić, lepiej rzadziej podlać. Zawsze zdążysz podlać jak zauważysz ze ma sucho, i dolać nawozów jak zaczną się braki. A ty mimo, że miałeś przenawożoną to dodałeś gnojówkę z bananów która jest nawozem, którego miałeś za dużo 🙂 + opryski i zgniły ci pewnie korzenie albo popaliło korzenie. Wystartuj porządnie. Przygotuj wszystko czego możesz potrzebować. Nawozy, mierniki i inne rzeczy żeby nie czekać tylko reagować jak będzie trzeba. Ja zanim wziąłem się za 1 uprawę przeczytałem chyba polowe internetu a i tak mało wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...