Skocz do zawartości
plant_4_U

Trzeba ochrzcic nowy dzial

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie banalne a jednak, czy wszystkie wasze sprzety zasilane z gniazdka sa podlaczone na koncu pod czasowke, czy moze mieszajace chodza non stop? Przy nawilzaczu na 100% gdy przeskakuje na noc , lampa jeszcze nagrzana i po godzinie jak sie otworzy namiot jest straszny zaduch , wilgotnosc 85% stad moje pytanie, dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest wilgotnosc bez nawilzacza u Ciebie ? Myslalem ze te 50% minimalnie ma byc zapewnione przez caly czas , a jak tylko cala wode przerobi i sie wylaczy to u mnie spada do 28% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napiszę tak, że mam małe doświadczenie w uprawie, ale zdążyłem już zauważyć, że to nie lada wyzwanie, żeby w boxie utrzymać: odpowiednią wymianę powietrza + odpowiednia wilgotność + odpowiednia temperatura,. Chyba, że zainwestujesz sporo $ w specjalistyczny sprzęt z programatorami, ale jeśli ten osprzęt sam montowałeś, być może szedłeś po taniości (tak jak ja), to niestety ale trzeba latać z miseczkami z wodą, mokrymi szmatkami, pryskać ścianki wodą, itp. Każdy z nas ma inne warunki w domu, inną wilgotność, inną temperaturę i obawiam się, że nikt Ci nie poda gotowej recepty na idealne warunki uprawy, bo u jednego "coś" zadziała, a u drugiego nie. Niestety, ale musisz kombinować. Może zmienić pomieszczenie gdzie uprawiasz, albo boxa dać bliżej/dalej od okna, może masz jakieś akwarium z rybkami i jak dasz wlot obok akwarium to będzie lepiej. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plant_4_U  Po co trzymać nawilżacz na full ? Skręć na wegu o ile to weg nawilżacz i daj wentylator wyciągający na 1 bieg, nie rozumiem celowości włączania nawilżacza na full i trzymania jednocześnie wyciągu na 2 biegu, poza wilgotnością masz problem z temperaturą? Jaki jest powód 2 biegu i nawilżacza na 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Rosliny sa dzisiaj 3 tydzisn na flo , na minimum powietrze mialo okolo 35% , na drugim biegu temp wach sie o 1stopien pomiedzy minimum a maximum nawilzacza , ale za to zbilem o 3 stopnie miedzy I a II biegiem wyciagajacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plant_4_U po co nawilżacz na flo? 

Chciałbym miex taki problem bo ja na koncowej fazie flo mam do 60% wilgotności i sie obawiam o pleśń. Na flo Najlpiej miec mniej niz 50% w koncowej Najlpiej 40%.  Temperatura powinna byc nieco niższa niz na wege. Dzień około 26 noc okolica 18 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 nie szukam recepty , u mnie na dzien dzisiejszy temp , wilg ok , wyciag zapewnia mi to 220-250m3 powietrza. Growbox jest zamkniety wiec raczej nie ma znaczenia za bardzo co sie dzieje poza nim. Wyciag jest skierowany do okna dzieki czemu to swieze powietrze jest delikatnie podgrzane prez to co wylatuje. Teraz tylko pytanie ile stopni i jaka wilgotnosc “powinna “ sie znalezc w kzdym namiocie mimo innych warunkow kazdego z nas. I mnie np. Wszystkie sprzety sa podpiete pod jedna czasowke, mija 12 h i wszystko jest off. Stad moje pytanie , czy zostawiacie jeden , a moze dwa mieszajace przez 24h . Pozdro

@Dobry_Człowiek! I to lubie , konretnie. Nie zjadlem rozumow , zwykly laik ze mnie . Ogrom informacji i jeszcze wiecej komentarzy przez growerow sprawia ze w glowie zaczyna sie wszystko po prostu mieszac. Kazdy chcialby zeby wyszlo mu jak najwiecej , najlepiej , naj naj a wszyscy wiemy ze to pierwszy krok zeby zjebac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 Ogladalem jego film tylko przy skladaniu growboxa i podlaczaniu wszystkiego , dzieki ! 

@plant_4_U jest jeszcze jeden grower na yt krorego bardzo fajnie sie oglada, chyba POLISH GANJA FARMER, gosciu mieszka w stanach i fajnie pokazuje i opisuje swoje uprawy, polecam!

Edytowane przez plant_4_U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...