Skocz do zawartości
Irenicus

Kupowanie nasion w sieci - bezpieczne

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Jestem nowy na forum i nowy w temcie. Na codzień korzystam z medycznej marysi wystawionej przez lekarza ze względu na stan zdrowia. Niestety koszt tego leku jest bardzo duży i chciałbym w małym growbox mieć 2 rośliny by trochę zaoszczędzić. Piekielnie się obawiam tego zrobić ale nic nie działa na moje zdrowie tak jak ten lek.

Do teraz w internecie w zakładce incognito przeszukiwałem hasła o nasionach growboxach, uprawie, sposobie itp. Dzwoniłem do dwóch growshopów w celu dopytania o nasiona i ich zakup. Do jednego wysłałem smsa z zapytaniem o nasiona. Growboxa kupiłem z allegro na raty na mój adres. 

Nasiona kupiłem osobiście w jednym z growshopow w Gdańsku do którego wcześniej dzwoniłem. Nikt kompletnie o niczym nie wie z mojego kręgu. Będę używać lampy Mars Hydro 100 W ,która z moich obliczeń miesięcznie powinna brać prądy przy 18/6 około 20-30 zł maksymalnie. Jeżeli się mylę wyliczcie mi proszę. 

 

Czy jest jakaś szansa, że policja dojdzie do wpisywanych przeze mnie haseł w karcie incognito? zobaczy co przeglądałem?, zobaczą moje 3 smsy?, połączenia? czy growshop sprzeda mój numer? zobaczy to forum?

Jaka jest szansa wpadki? Czy z mojego opisu wyżej mam się czego obawiać? Czy bierze mnie po prostu lęk? Mam poczucie, że robię coś zakazanego, ale medyczna w aptece jest bardzo drogą terapią, ja przecież nie chcę nikomu zrobić krzywdy. Dzięki za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 08/05/2021 o 00:37, onyx napisał:

Jeżeli ktoś chce mieć absolutną pewność że mu nie wbiją z powodu zamawiania do paczkomatu czy coś to polecam opłacać przez pocztę, polecam taki sposób bo psychika o wiele mniej cierpi na tym ciągłym rozkminianiu czy zostawiłem po sobie jakieś ślady  itd, naczytałem się na forach różnych sytuacji takich jak np psy nie tyle co próbują zdobyć dane klienta od growshopów a zdobywają informacje od firm kurierskich a wystarczy tylko numer telefonu który ktoś może podać przy zamawianiu, więc najlepiej poprzez przelew pocztowy i człowiek ma pewność że jest bezpieczny 

dokladnie tak. Zamówienie na fałszywe dane i fejkowego mejla tylko żeby dostać kod do paczkomatu. Przelew na poczcie i spokojna głowa. Potem odbiór z paczkomatu w kapturze i maseczce. Robiłem tak kilka zamówień i śpię spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pavelnedved ten sposób wyżej jest najlepszym ale to też nie oznacza że masz się teraz bać że tak nie robiłeś od początku.

Skoro masz growashopa blisko to w zasadzie najlepiej nie zamawiaj nic przez internet. Tylko wtedy PŁAĆ GOTÓWKĄ!

Ale lepiej nie za często w zasadzie lepiej podjechać do sąsiedniego miasta w mojej opini. No i nie parkuj pod sklepem tylko z buta się przejdź i zerknij czy nikt podejrzany się nie kręci a potem za Tobą nie idzie, może przesadzam teraz ale tak się ma jak się ceni bezpieczeństwo xd

Co do przeglądarki ja korzystam z TORa, jest nawet apka Tor Browser, prościej się nie da.

Ja też kiedyś na początku zostawiłem ślady jak Ty ale nic się nie stało więc luz ;)

A no i 2 rośliny...  Większe ilości są umażane na codzień

Edytowane przez szczypiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...