Skocz do zawartości
Klaaudiiaas

Która lampa hps 250 watt jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

@klaudiiaas, jeśli to twoja 1sza hodowla, to zacznij od małych rzeczy. Ja też jestem początkujący, obecnie hoduję swoją drugą roślinkę i obie z problemami, ale nie poddaje się, cały czas się uczę i rozwijam swojego growboxa. Utopisz kasę w sprzęt i będziesz się wqrwiać, że Ci nie wychodzi (chociaż jestem zdania, że kobiety mają lepszą rękę do roślin). Kup małego growboxa, np 35x35 albo 40x40, jakiś panel led, np. od Ledam.pl, zrób wentylację i wykiełkuj na początek 1 automata. Wiele sklepów ma promocję na automaty 1+1 gratis, a panel Ci sie nie zmarnuje, bo zawsze możesz dokupić w przyszłości kolejny panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 Chociaż jakby spojrzeć na to z drugiej strony to nie jest wiele więcej pieniędzy, a lepiej mieć coś dużo lepszej wydajności niż później zmieniać. Właśnie ten zestaw wyżej idealny. Pierwsza hodowla pod namiotem, ale to nie jest tak, że nie mam o tym zielonego pojęcia, bo zdarzyło mi się już coś wyhodować. Wiadomo, ze to nie to samo, co pod lampą ale raczej tego nie zepsuję. Staram się zadbać o każdy szczegół 

Z resztą to są metody prób i błędów;) Ważne po prostu, żeby kupić coś rzeczywiście wydajnego, a o resztę pielęgnować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaaudiiaas na HPS 250 zbierzesz pewnie lepiej niż z Marsa 100.  Jedynie pobór masz 2.5 razy większy a 2.5 raza więcej nie zetniesz.

Gotowego zestawu bym raczej nie brał bo wydaje mi się że za taką cenę składałem tutaj chłopaka już cały box na Marsie 600 i w tej cenie mieli, doniczki, ziemię, nawozy, nasiona itp a nie sam sprzęt.

Wiadomo, że ledy są wydajniejsze i wychodzi więcej g/w, ale z hps zbierzesz taki sam temat. Jedynie tyle że na hps wyjdziesz około 1g/1w jeśli ogarniasz, a na ledach 1/1 to nie jest jakiś wyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robienie swojego kompletu jest tańsze niż kupowanie gotowca. zmiescisz sie w 1000zł

GROWBOX HERBGARDEN 50x50x140CM 259zł

Biobizz Trypack 49 zł

jak masz zamiar hodować 2-3 krzaczki to filtr weglowy ci nie potrzebny tylko ONA BLOCK POLAR CRYSTAL 45zł

lampa mars hydro 500zł

Termometr elektroniczny LCD -50 +110°C sonda 1m  6,50zł

Agro Perlit 1L Ogrodniczy  7zł , ROOT!T ROOTING GEL 150ml UKORZENIACZ 24zł, mykoryza w proszku, BIOBIZZ BIO-pH-, PROGRAMATOR WŁĄCZNIK WYŁĄCZNIK CZASOWY ANALOGOWY 17zł 

po co kombinować i przepłącać. jak robisz dla siebie to idzieśz w wersje ekonomiczną  a nie wypasioną za kilka tysiecy. bo jak ci policja wejdzie na chate i skonfiskuje sprzet. to stracisz 1000 zł  albo sprzet kilka tysiecy. na poczatek kup wersje eko po jednej uprawie zmodyfikujesz sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...