Skocz do zawartości
plant_4_U

White widow, tropicana banana, critical cush i 8ball cush

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , zauwazylem ze wloski zaczely sie robic brazowe na jednej z roslin , wiem ze sie robia z czasem ale moze ktos sie wypowiedziec czy wszystko ok ? Bardziej prawa strona topa ,

BFE7853B-C22E-4198-B050-D192F0CF3752.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@plant_4_U  Włoski brązowe nie mają żadnego znaczenia poza tym, że pokazują, że szybko się rozwija i pokazuje związku z tym braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@plant_4_U Sprawdziłem dawkowania Biobizz. Daj jej z 2,5 ml na litr wody. Chodzi o produkt na grow. Oczywiście o ile ziemia jest dość sucha i może przyjąć wodę dla dobra rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli dam top max 1ml/1l wody bio bloom 3ml/1l i ile tego pk 13/14 ?? No i co Zrobic z tym ph ziemi ... tu gdzie miesZkam testy ph to jest porazka. Jedyne co to te analogowe co mam 2 i kazdy polazuje inaczej , albo mam taki gdZie wsypujesz proszek z kapsulki i mieszasz z woda destylowana i szczypta ziemii, ale to tez takie wrozenie z fusow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ziemia jest zmieszana prawie 50/50 keramzyt z kokosem i canna professional plus, ta obolala dostala dzisiaj ta felerna wode z top max i bio bloom to poczekac te 2-3 dni i wtedy zupe ?

@Dzielnicowy nie ma w tym zacofanym kraju tego ...:( szukalem w kilku sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@plant_4_U Ziomek ja w zupie się nie bawię. Jak masz hydro to pytaj Dominika, bo to inna uprawa, jaką kierują inne zasady niż w typowej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@plant_4_U Kokos jest jałowy , nie ma w sobie nawozów , jak zmieszałeś ziemie z kokosem to masz akcje, w jakiej wcześniej musisz lać nawozy, a ich lanie , jak w ziemi powinno być dostosowane do obrazu rośliny, w sensie liści i tego, co mówią. Twoja roślina woła o azot, to pierwiastek, jakiego jej brakuje.  Wlej 2,5 ml na litr wody z dostosowanym ph do twojego podłoża, aby miało ph 6 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Wszystko kumam tylko co z tym ph . Ziemia ma ph ponad 7 wiec jakie ph wody powinienem uzyskac przed podlaniem ? Mam sie skupic na ph wody czy ziemi ?

F0ED4312-46EC-4D41-8A3C-1D6A711A4582.jpeg

Kazdej lalem do tej pory to samo , a jednak kazda z osobna potrzebuje innej attencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@plant_4_U  Zmień ph w ziemi, by wynosiło bliżej 6. W tym wypadku leje się wodę z niższym ph, by obniżyć ph w ziemi. Sam lałbym wodę z ph 5,7. To moim zdaniem bezpieczne ph wody w przypadku 7 ph ziemi. Potem dalej się monitoruje ph ziemi i obniża, lub podwyższa w zależności od tego, co mówi ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno jak juz was tu mam 😄 czy co2 jest tak bardzo niezbedne ?? Widzieliscie jakas znaczaca roznice z i beZ?

@Zielone krainy tak zrobie , szukam tylko teraz jakiegos testera bo tak to jak dziecko we mgle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Zmieszałeś ziemie z kokosem, tam proporcje nie muszą być do końca równe, jednym rośliną to, co mają w ziemi, jak chodzi o nawozy może wystarczać, bo np. mają więcej ziemi z nawozem, a innym nie musi, bo mają akuratnie więcej kokosu niż ziemi. Tam , gdzie widać braki trzeba lać nawóz we właściwych proporcjach.

@plant_4_U Do 4 roślin Co2 nie ma sensu , jak dla mnie. Sam nie daje i idzie dobrze i wszystko kończy się pięknie. Im większy namiot czy szafka to może mieć to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...