Skocz do zawartości
Imperator

Automaty 3 problemy/zagadnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nasiona automaty: 1x Lemon Haze, 1x Critical Jack, 1x Northern Light

Data umieszczenia nasionek z kiełkami w ziemi: 01.03

Ziemia: Batmix (nawóz na 6tyg)

Oświetlenie: 1x CFL 200W 8500lm, 1xCFL 100W 6300lm

 

Jak widać na załączonych zdjęciach, martwi mnie stan roślinek.

1. Dzisiaj rano pojawiły sie brązowe plamki na listkach - co to może być? Niedobór wapnia?

2. Od tygodnia listki są zagiętę do wewnątrz. Zbyt duża ilość światła? Obecnie roślinki znajdują się na dole szafki. Wcześniej były umieszczone trochę wyżej, na półce, która była pośrodku szafki ( z powodu mocnego wyciągania się).

3. Od czwartku dostały trening LST. Pytanie czy tak to ma wyglądać czy jednak inaczej to wykonać?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

 

IMG_20210320_154040.jpg

IMG_20210320_154054.jpg

IMG_20210320_154058.jpg

IMG_20210320_154110.jpg

IMG_20210320_154108.jpg

IMG_20210320_154156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@insane93

Wilgotność i temperatura:

W dzień 80-90%, 25-29°C

W noc 50-70%. 17-22°C

Wiatrak mieszający mam ustawiony na "jedynke", więc mogę włączyć drugi bieg. W razie problemów mogę dorzucić też drugi.

Jeżeli chodzi o podlewanie to przyjąłem zasade "lepiej przesuszyć niż przelać". Podlewam co około 5 dni (+-300ml) jak widzę, że sucho i sprawdzam też palcem wilgotność gleby. pH Gleby 6,5

Woda to kranówka odstana pare dni, aby chlor wyparował. 

Edytowane przez Imperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Imperator napisał:

Ok. W takim razie co im dolega? 

Kiedyś miałem identycznie z moja roślina w pcboxie. Dużo na ten temat szukałem i wyszło ze to od światła. Jak oddaliłem światło od rośliny i dałem jej chwile odpocząć wszystko wróciło do normy. Zaznaczam dla twojego spokoju, ze wyglądała IDENTYCZNIE jak twoja 😉 wiec jak to coś innego to bardzo się zdziwię. Podlewaj, nawilżaj i światło oddal. Będzie dobrze 

Edytowane przez HappyCow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff czyli na ten moment nic większego im nie dolega. Na początku trzymałem je dużo wyżej i faktycznie może za późno dałem na dół. Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...