Skocz do zawartości
Git

Szaforośl - potrzebuje pomocy do sprzetu

Rekomendowane odpowiedzi

@projze  W PL rachunek za prąd na wegu, jakieś 53 zł za miesiąc ( liczę pobór samego panelu). Na kwitnieniu za miesiąc to koszt 35 zł. Wszystkie elementy będą pasować do siebie, bo dobrze ci je dobrał. Panel led nie ma programatora czasowego, musisz go dokupić osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zielone krainy napisał:

@projze  W PL rachunek za prąd na wegu, jakieś 53 zł za miesiąc ( liczę pobór samego panelu). Na kwitnieniu za miesiąc to koszt 35 zł. Wszystkie elementy będą pasować do siebie, bo dobrze ci je dobrał. Panel led nie ma programatora czasowego, musisz go dokupić osobno.

Oki, dokupię programator. Jakiś filmik pomocny z youtube o tym? 

 

Co to znaczy na wegu? 

Edit. Dobra ogarnalem ten programtor hahah ale jestem tępy 😂😂😂😂😂

Edytowane przez projze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@projze O ile nie będziesz uprawiał automatów, ale sezony to będziesz miał dwie fazy naświetlenia roślin. Pierwsza faza to weg to faza wzrostu światło 18/6 h, a potem jak chcesz, by roślina weszła w fazę kwitnienia to przełączasz światło 12/12h. Na forum znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, wystarczy, że poszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Set zamówiony, bede wam tu prowadzić relacje. Na bank będzie potrzebna jeszcze pomoc. 

 

Wielkie podziękowania dla @Piccolo. Innym tez dziękuję za cenne uwagi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam juz prawie wszysyko gotowe. Jakies sposoby na wyciszenie wentylatora? Napierdala jak pojebany, przypal robi.. 

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01N8RE0XI/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_93TCMNSR7W9C4X703N22?_encoding=UTF8&psc=1

IMG_20210322_134655.jpg

Zastanawiam sie, czy nie wyjac go z tenta, bo tent jest w szafie i moze dlatego robi taki halas. Jakbym go wyjal z tej szafy, powinno byc lepiej chyba? Kurwa jebalem sie z tym gownem z 2h zeby to jakos wisialo w tym tencie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, projze napisał:

Jakbym go wyjal z tej szafy, powinno byc lepiej chyba?

sprawdź

jak głośny to trzeba wyciszać może coś takiego: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze od siebie polecam rury izolowane do kominów, robią świetna robotę. Sam założyłem dzień po tym jak miałem identyczne jak ty. Hałas spadł do baaardzo niskich wartości. Można je kupic na znanym serwisie aukcyjnym lub w sklepach budowlanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, HappyCow napisał:

Szczerze od siebie polecam rury izolowane do kominów, robią świetna robotę. Sam założyłem dzień po tym jak miałem identyczne jak ty. Hałas spadł do baaardzo niskich wartości. Można je kupic na znanym serwisie aukcyjnym lub w sklepach budowlanych. 

Musze kupic na caly box te rury czy wystarczy podpiac z jednej strony wiatraka? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całość za boxem bo mam małego boxa. Wiec mam rurę od boxa do wentylatora i od wentylatora do filtra mały kawałek. Jest o NIEBO ciszej niż przy tej. I pamiętaj ze im krótsze rury i mniej zawijasów tym ciszej. Dodatkowo możesz sam wentylator umieścić w takim kartonie jak masz teraz i wyłożyć tez wata mineralna czy czymś takim i gwarantuje będzie dużo ciszej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, narazie jest znosnie.

 

pany, jakies tipy co do wilgotnosci? ciezko mi zrobic +60.

 

mam jakis nawilzacz malutki, moze jest za maly?

co jakis czas psikam tam woda po calym boxie i wylaczam na jakis czas wiatrak w srodku i podnosi wilgotnosc, moze mam za spory wiatrak? ma moc 50w i jest stojacy, taki podluzny. 

Edytowane przez projze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, projze napisał:

moze mam za spory wiatrak? ma moc 50w

możliwe 

2 godziny temu, projze napisał:

mam jakis nawilzacz malutki, moze jest za maly?

może tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanko mam. Narazie wszytsko jest spoko, natomiast nie uzywam jak narazie wiatraka w srodku tenta. Moglby ktos wytlumaczyc ładnie, czy musi byc on wlaczony teraz na wegu, pierwszych tygodniach? Szczerze mowiac, obniza mi on wilgotnosc i temperature, dlatego staram sie go unikac, na dniacch zakupie maly fan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, projze napisał:

Koledzy, pytanko mam. Narazie wszytsko jest spoko, natomiast nie uzywam jak narazie wiatraka w srodku tenta. Moglby ktos wytlumaczyc ładnie, czy musi byc on wlaczony teraz na wegu, pierwszych tygodniach? Szczerze mowiac, obniza mi on wilgotnosc i temperature, dlatego staram sie go unikac, na dniacch zakupie maly fan. 

Generalnie wiatrak mieszający jest po to aby wzmocnić łodygi roślin. W naturalnym środowisku robi to wiatr. Ja osobiście nie mam mieszaka w środku bo wcześniej uprawiałem w pcboxie i tam był przeciąg ze tak powiem. Ale teraz jak mam box bez mieszaka to widzę różnice, łodygi są cieńsze. Wiec odpowiadając na pytanie, nie, nie musisz mieć ale warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekowka, to wsadze tam mniejszy wiatraczek, bo mam takiego sytego skurwiela, raczej za duzy na jedna roslinke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy para z nawilzacza powietrza z woda z kranu o ph 8, twarda, moze miec jakis wplyw na ph ziemi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...