Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się was zapytać czy aby na pewno wszystko jest z dziewczynka ok od 5 dni jest w grow naświetlanym 18/6, temperatura 21 - 25 wilgotność 60 - 80, podlewana co 2 dzień ponieważ przeważnie tak wysycha ziemia. Martwią mnie jednak jej dziwne listki, ala pomarszczone. Przeważnie one sugerują że ma za mała wilgotność. Słucham rad, pozdrawia 😄

IMG_20210307_091212.jpg

IMG_20210307_091508.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mamy 4 dzień od ostatnich zdjęć i ponawiam pytanie czy wszystko gra bo już ją nazwałem mutant ^^ dorzuciłem jej trochę więcej światła od przed wczoraj teraz ma około 7000lm. Utrzymuje wszystko na tym samym poziomie jak było wcześniej napisane oraz przesadziłem ją delikatnie 2 dni temu w lepszą ziemię a dokładnie Plagron LightMix ^^

IMG_20210311_074231.jpg

IMG_20210311_074227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mefistofeles przy poprzedniej uprawie mialem cos podobnego czekałem aż sie ogarnie i niestety musialem ją wyrzucić.  Ale tak jak pisze @Tester pojawiły sie odrosty i moze cos z tego bedzie. Poczekaj jeszcze i zobaczysz jak rozwinie sie następne piętro. Jak bedzie dalej tak zmutowana to bym ja wyrzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle będzie ok ale poczekam aż się pokaże odrost ^^ druga już w pogotowiu wywaliła po 3 dniach ładnie  i siedzi obok dzięki za radę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie dobra jak jej nie zepsujesz 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wszystkim ponownie ^^ minęło 10 dni i jak na razie wydaje mi się że wygląda spoko. Poza tym wysokości ma około 47cm i moje pytanie brzmi czy ten box nie będzie dla niej za mały?? Niby ma dorosnąć do 80cm a już rośnie ponad 3 tyg... Box ma wymiar 35x35x90 

IMG_20210328_084403.jpg

IMG_20210328_084407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mefistofeles  Jaki masz rodzaj oświetlenia w tym namiocie? Przydałoby się ją mocniej doświetlić. Co do jej wysokości to, jak widzisz, że leci za wysoko do góry i może się nie zmieścić to rób super croping, aby ci nie przerosła namiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zastosuj super cropping jak poleca Zielone krainy. Inaczej roślina przebije Ci sufit. Nie bój się, że coś pójdzie nie tak. Rośliny w naturalnym środowisku też się łamią i rosną dalej 🙂
Wybór między tym czy światło powinno być 5cm czy 50cm od rośliny zależy od źródła światła. Wszystko kręci się wokół wydajności źródła światła. Wydajność lampy mówi nam ile światła wyprodukujemy z określonej ilości prądu. Nowe panele LED są w stanie skutecznie zastępować lampy HPS o większej mocy dzięki temu, że produkują tyle samo światła pobierając przy tym mniej prądu. 

Led ledowi nie równy:

Jeżeli producent leda nie deklaruje konkretnych modeli diod możemy zakładać, że są najtańszymy na rynku w technologii której użył. Diody różnią się od siebie wydajnością i co za tym idzie ceną.

SMD5050 - używane w paskach ledowych, tych niebiesko czerwonych po 30zł za 5m. ~ 300 diod za 30 zł = 10gr za diodę
LM301h - panel bez zasilacza, włączników - sama płytka z ledami po 188 zł za płytkę 188 ledów = 1zł za diodę
Obie diody są diodami SMD, do obu przykładów musisz dokupić zasilacz i obudowę lub znaleźć inny sposób montażu. SMD 5050 są używane do doświetlania (czyt. chce dodać trochę światła określonej barwy w celu polepszenia plonu), LM301h są głównym źródłem światła sprzedawanym na rynek Kanada/USA.

Przykład SMD:
Światnym przykładem są sprzedawcy/producenci piszący o ledach SMD. "Najnowsza technologia led SMD", "Zastosowane najwyższej jakości diody SMD" czy "new SMD tech"(prosto ze strony hydromars). Skrót SMD określa tylko i wyłącznie sposób instalowania diody. W tym przypadku na płytce z nadrukowanym obwodem. SMD = Surface Mounted Device. Nie wiemy w takiej sytuacji jaki led został użyty ale wiemy, że nie na tyle dobry by się tym pochwalić.
Diod SMD mamy wiele rodzajów tu kilka przykładów:
SMD5730 - 90-110lm/W
SMD5630 - 80-110lm/W
SMD5050 - 80-90lm/W - używane w paskach ledowych niebiesko - czerwonych po 30zł/5m. Można nimi wykleić ścianki boxa w celu doświetlenia.
SMD2835 - 100-130lm/W - używałem lamp na takich diodach. Nadają się do wzrostu jednak przy kwitnieniu pozostawiają wiele do życzenia.
Zadna z wymienionych diod nie nadaje się na główne źródło światła jeżeli zależy Ci na naprawdę dobrej jakości.
Lm301h nie znalazło się w rankingu ponieważ producent nie deklaruje danych w tak prymitywnych jednostkach jak lumen.

Moje doświadczenie:
SMD5050 - zrobiem boxa który nie miał innego źródła światła. Roślina  prawie się nie rozwijała i finalnie nie przeżyła. Odległość rośliny od diod 5-7cm z wentylatorem chłodzącym dmuchającym na lampę.
SMD2835 - Główne źródło światła z doświetlaniem boków SMD 5050, bardzo przyjemny zbiór. Jeżeli nie zależy Ci na biciu rekordów zbiorów i wystarczy Ci plon w granicach ~0.5g/W przy uprawie w ziemi to jest rozwiązanie dla Ciebie. Okres wzrostu będziesz miał bardzo przyjemny niestety kosztem kwitnienia. Critical spod lamp na tych diodach był bardzo przyjemnym criticalem :D Odległość od lamp ok 10cm z wentylatorem chłodzącym dmuchającym na lampę. 
Lm301h - Ściągnąłem od kanadyjskiego producenta lampę na tych diodach z dodatkowymi UV, IR, R. Jako główne źródło światła tym samym criticalu osiągnąłem 2,5x lepszy wynik przy porównywalnej mocy pobieranej z sieci. Odległość od roślin ok 25cm, bliżej piły za dużo wody (uprawa hydroponiczna) co jest znakiem mówiącym, że lampa przegrzewa roślinę i należy ją odsunąć.
We wszystkich 3 przypadkach lampy były zrobione w technologii LED i miały podobną moc. SMD5050 jest jednym z NAJGORSZYCH ledów na rynku a LM301h wiodącym liderem.


TLDR:

Droga lub bardzo mocna lampa - daleko od źródła światła, tania lampa lub o małej mocy - blisko. Sprawdzaj to, przysuń bliżej potem oddaj i zobacz jaki będzie efekt. Najlepsza metoda na naukę ;)

Chętnie odpowiem na szczegółowe pytania a może nawet znajdę moją lampę z SMD5050 i SMD2835 jeżli kogoś to zainteresuje 🙂
Miałem napisać dwa zdania a wyszło tyle. Czy mogę wrzucać tu linki albo rzucać nazwami producentów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładne oświetlenie to 2 żarówki LED  18x3W 🙂 na nic lepszego do wypłaty niestety nie stać ^^ a że poszła dosyć dobrze po dołożeniu drugiej żarówki to stwierdziłem że nie ma sensu zmieniać. @Kwitnąca Cebula  jak najbardziej wrzucaj jeżeli to pytanie było do mnie ^^ a poza tym świetnie się rozpisałeś 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...