Skocz do zawartości
Fufluglut

Azot i potas. Niedobory czy przenawożenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem pojawił się w 3 tygodniu, kiedy zaczeło się flo. Do tego czasu nie dawałem żadnych nawozów. Pierwsza myśl to czas najwyższy na nawozy. Pierwsze co dałem 1/4 dawki, czyli 1ml plagron grow na 1.2l wody o ph 6 i to rozlałem na 3 rośliny. Następnie co 4dni plagron bloom w takich samych dawkach. (czyli niewiele)

Obecnie planty mają 44 dni, a choroba niestety po mału postępuje. Liście od dołu w większości wyglądają dobrze. Gdyby to był nadmiar azotu to żółknięcie szło by od dołu rośliny, a w moim przypadku problem jest od góry.

Może to poparzenie od lampy? Podniosłem oświetlenie z 35 na 40cm i zmniejszyłem moc na 75% ale umieranie liści nadal postępuje.

 

Moja diagnoza to głownie niedobór potasu i trochę azotu bo jednak kilka liści od dołu zaczyna żółknąć, co widać na zdjęciu.

Niedobór potasu - "Zauważysz podwinięte liście, a także brązowe i żółte kolory na końcach i krawędziach liści. Twoje rośliny mogą być bardziej rozłożyste przy niskiej obecności potasu."

Ziemia w doniczkach sporo się ubiła. Mogę dosypać ziemi z dolomitem aby wspomóc przyswajanie również innych pierwiastków, czy warto?

Lać samą wodę czy dołożyć więcej nawozów?

 

Warunki:

- pestki automaty

- temp. 25 w dzień, w nocy nieco mniej

- wilgotność 50%, na grow było 80

- lampa led hydro mars 1000

- ph 6 (obniżane organicznie sokiem z cytryny, produkt od biobizz)

- ziemia biobizz all mix

 

2 tygodnie temu było tak:

IMG_20210219_132331.thumb.jpg.fbd5b39d940a7f56873a7ebd69b38e1d.jpg

 

Obecnie jest tak

IMG_20210306_195601.thumb.jpg.52d28e42de9f92c853b3133ec1cc3be3.jpg

IMG_20210306_195641.thumb.jpg.4c13be455f65db0ba2e5f525efaa3e8d.jpg

IMG_20210306_200036.thumb.jpg.bb582d1ca1bdf3cc485ecb94bf424ab4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Fufluglut napisał:

Ziemia w doniczkach sporo się ubiła. Mogę dosypać ziemi z dolomitem aby wspomóc przyswajanie również innych pierwiastków, czy warto?

tu już sensu zbytnio nie ma 

 

16 minut temu, Fufluglut napisał:

Lać samą wodę czy dołożyć więcej nawozów?

sama woda, rozważ flushing też, przenawoziłeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szym ale czy jesteś pewny, że to przenawożenie? 

Wiem, że na pierwszy rzut oka wygląda to na popalenie przez nawozy ale nie koniecznie musi tak być.

Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że to się zaczeło kiedy jeszcze nie lałem żadnego nawozu. Wszystko szło wzorowo, a przebarwienia pokazały się kiedy zaczęły kwitnać. Jak wiadomo w fazie kwitnięcia potrzebny jest potas, a mogło go przecież zabraknąć skoro nic nie lałem. Po 3-cim tygodniu coś tam już zacząłem dawać ale to jest znikoma ilość bo właśnie bałem się o przenawożenie. Co 4dni 1/4 dawki ale rozlewane na 3 rośliny, co daje nam zaledwie 1/12 dawki na krzaka 😄

Przegrzebałem sporo internetu, porównywałem zdjęcia, czytałem o objawach zarówno nadwyżki jak i niedoborów pierwiastków. Większość wskazuje na niedobór potasu.

@Zielone krainy, @Tester, @Piccolo mogę prosić o waszą ocenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu w docelową ziemię all mix.

Pierwszy raz nawóz dałem jak zauważyłem żółte końce liści. Wcześniej nic bo wyglądała super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fufluglut może być przez all mix, ona niby jest dla już większych plantów, dla maluchów masz light mix.

Na tej focie z przed dwóch tygodni masz mega zielony kolor liści, dlatego bardzo wątpię żeby tak wcześnie, jak one dopiero płeć pokazały ci wychodziły jakieś inne niedobory niż azot, a jakiego widać miały aż za dużo.

Przystopuj narazie z nawozami te na flo też mają azot, dlatego wydaje się ma go za dużo. Nie dawaj nawozów przez tydzień i obserwuj jak to wygląda.

Z ziemią jest różnie zależy jaką ci się trafi partia i jakie ma ec w sobie, bo worek workowi nie równy mimo że z tej samej firmy. Masz tutaj cytat z uk420 od ziomka na temat all mix.

 

BUT i would not recomend ALL MIX for seeds and cuttings.....

the EC of all-mix can be quiet of the mark sometimes..... my first grow with rooted cutting nearly ended in disaster... all-mix burned the hell out of em.

having said that... it is great soil for plants that already have a good root system.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09.02 było jeszcze super

 9_02.thumb.jpg.4d93d908a3460bfa72da150ff555a897.jpg

 

11.02 już pierwsza plamka

11_02.thumb.jpg.b6965888b2bcfe92add05622b4e0d260.jpg

Wtedy dałem raz bio grow w dawce jak pisałem wyżej. 

 

No to od jutra sama woda i się zobaczy. Uczymy się na błędach 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...