Skocz do zawartości
poki123

3x Gorilla zkittelz 3x Purple Punch SF2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Rozpocząłem swój drugi projekt i będę starał sie nim z wami dzielić w miarę swoich możliwości 🙂tym razem lecimy z sezonami 🙂 a więc:

3x gorilla zkittelz 

3x purple punch 

Obie odmiany od Barney's farm. 

Box o wymiarach 120x80x180 

Oswietlenie:

Weg: Spider farmer 2000

Flo: Spider farmer 2000+mars hydro ts 600

Wentylacja Rhino Fan 220/360 plus filter rhino Pro 

Nawilżacz powietrza humipro

Co2 produkowane z worka Exhale 

Grzejnik Lighthouse ecoheat 135w podłączony do termostatu

ziemia biobizz light mix z dodatkiem bat guano. dodatkowo karmezyt na dnie i wierzchu doniczki. 

Początkowo poleciały w 1l doniczki i zostaną przesadzone do docelowych materialowych Airports 12.5l

Co do treningu myślę nad podwójnym toppingiem i lst w miarę możliwości. dodatkowo chce spróbować z siatka ale zobaczymy jak to wyjdzie 🙂

Data wyjścia z ziemii:

23.02-2x gorilla zkittelz 

24.02-1x Gorilla zkittelz 3x Purple Punch

Warunki:

Dzień: Temperatura 25-26C Wilgotność 70-75%

Noc: Temperstura 23-24C Wilgotność 80%

Na tą chwilę wentylator wyciagajacy jest wyłączony.  Otworzyłem dwa wyloty u góry i dwa wloty u dolu boxa. 

Dziewczyny mają dopiero po kilka dni. 2x gorilla zkittelz co wyszły 23 idą mocno do przodu. zastanawiają mnie Purple Punch bo od samego początku widać że się wolniej rozwijają i listki maja jasna barwę. przesadzam czy jednak coś jest nie tak? na zdj pojedynczo purple punch i gorilla zkittelz razem 🙂

Zapraszam do śledzenia fotorelacji 🙂

1 Purple punch

IMG_20210227_224328.jpg

2 purple punch

IMG_20210227_224331.jpg

3 purple punch

IMG_20210227_224335.jpg

3x gorilla zkittelz 

IMG_20210227_224341.jpg

Edytowane przez poki123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tester napisał:

@poki123 podlewaj po całości, sucha gleba

od początku je psiukalem z butelki po całości i robiłem to zaglądając rano i wieczorem bo wydawała mi się sucha gleba. wydaje mi się że trochę przelałem i chce zrobić susze do poniedziałku rano i lac już ustalona dawkę co dwa dni. w tym momencie jak wloze palca to tuż pod powierzchnią ziemia jest glebka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester już nie pierwszy raz slysze "lej po calosci sucha gleba" a nie mam pojęcia skad te diagnozy. jak zdjęcie robione po dłuższym czasie od podlania to wiadomo że z wierzchu będzie słucha gleba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poki123 To włókno kokosowe wygląda, jakby zbiło się z powrotem w "brykiet". Wysuszyło się miejscami na tyle, że odeszło od brzegów doniczki. Na zdjęciu wygląda to na pustynię, jaka występuje po brzegach z delikatnie pokropionym obszarem na środku, centralnie w około roślinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Zielone krainy said:

@poki123 To włókno kokosowe wygląda, jakby zbiło się z powrotem w "brykiet". Wysuszyło się miejscami na tyle, że odeszło od brzegów doniczki. Na zdjęciu wygląda to na pustynię, jaka występuje po brzegach z delikatnie pokropionym obszarem na środku, centralnie w około roślinki.

Przecież to ziemia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zielone krainy napisał:

@poki123 To włókno kokosowe wygląda, jakby zbiło się z powrotem w "brykiet". Wysuszyło się miejscami na tyle, że odeszło od brzegów doniczki. Na zdjęciu wygląda to na pustynię, jaka występuje po brzegach z delikatnie pokropionym obszarem na środku, centralnie w około roślinki.

tyle że tak jak Ci mowie były pryskane po cslosxi i to obficie. nie można kierować się powierzchnia ziemii żeby stwierdzac co się głębiej pod spodem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 6/u i już problemy. dwie z purple punch po wyjściu z ziemii stoją w miejscu i są jasnego koloru. trzecia też nie bardzo idzie. jakieś pomysły? co robić? 

IMG_20210302_173524.jpg

IMG_20210227_224328.jpg

IMG_20210227_224331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poki123 śmiejesz sie a my się z ciebie jak widać że susza 

W dniu 28/02/2021 o 08:41, poki123 napisał:

tyle że tak jak Ci mowie były pryskane

pryskane 😄 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poki123 jak ktoś Ci doradza co robic to pownienies to zrobic a nie sie śmiać z tego. Narazie to ty zadajesz pytania co zrobić. Przecież tam widać ze jest susza. I roślinę sie podlewa a nie pryska. Pryskanie nic nie daje bo pryskasz tylko górę a woda nie dojdzie do spodu i nawet środka doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemię pryskasz żeby zwiększyć wilgotność w boxie, bo ta woda od razu paruje praktycznie. Nie zamieniasz podlewania na pryskanie 🤔🤔. Roślinki już są kilku dniowe, potrzebują że szklankę wody a nie oprysk w którym będzie 5ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! @Piccolo @Szym roślinka była przelana dosyć mocno podtstawilem grzejnik pod same doniczki dzisiaj już widzę ruszyły. pierwsze 3 dni były psikane ale nie 5ml. wypsikalem z dobrą butelkę dziennie na nie i to były efekty. na tą chwilę doniczki stoją dalej tuż obok grzejnika i. miejmy nadzieję że rusza z kopyta 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...