Skocz do zawartości
Krzysztof_Krzys

Wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Chcialbym się dowidzieć jaka moc musi mieć wentylator przy dwóch atissach 300w led room 1mx2mx2.20m. Czy wentylator o mocy 400M3 wystarczy?

Wiem jak to się liczy w hps-ach ale w ledach nie mogę nic znaleźć. 

 

Pozdrawiam ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Ja teraz mam dwa td silent i w mniejszym namiocie, gdzie jest 720W z ledów chodzi na zmniejszonych obrotach, czyli z filtrem około 400-500m3, w większym jest ponad 900W i tylko pod koniec wyłączam spowalniacz, czyli może przekroczy 550m3 i nigdy nie miałem problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały box. Mniejszy i niższy od twojego (60x85x160) mam wentylator 200m3/h i brakuję mi z 50m3/h.  Z tego co czytałem obliczenia powinny byc. Szerokość x długość x wysokość = x 4 x 60 czyli u ciebie powinno byc 1x2x2.2=4,4x4x60=1056m3/h taki wentylator powinieneś miec plus większy filtr okolo 1300m3h@Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Zaraz będę kombinował ponieważ wdala mi się szara pleśń na liście delikatnie i chce szybko zapobiec dalszym skutka tego (2tydzien flo) 

Mimo że wilgotność prawidłowa 50/60% max. Może za dużo wody muszę znaleźć przyczynę szybko. 

Mieszajace są 2, 1 stały na dole, już zamówiłem wtlłaczający wydaje mi się że jego brakuje. Teraz mam zasysane powietrze siła ciągu z wenta od filtra i tylko otwarte 2 okna u dołu roomu wydaje mi się że włączającego brakuje i zaciąg powietrza jest za słaby. 

Jeżeli to nic nie zmieni to wtedy zmienię również wenta przy filtrze. 

Liście podetne spryskam preparatem który kupiłem i pozostaje obserwacja?. 

9 godzin temu, doominik napisał:

@Szym Ja teraz mam dwa td silent i w mniejszym namiocie, gdzie jest 720W z ledów 

Jaka moc jest tych dwóch td silent? 

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...