Skocz do zawartości
marihomaniak

Doradźcie afgan + ak /NAWOZY AUTO

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie przyjaciele
Mam 2 kwiatki obą automaty
1. Afgan Kush (chyba) 😄
2. Ak47

Dzień 26

Mój box ma niestabilną temperaturą w zakresie 22/30, więc dużo się też poprzypalało, ma też nie stabilne PH wody którą jest podlewany, odmierzane tymi kroplami więc wiadomo, ale zawsze celuje w odpowiednie.
Wilg 60/70%
Jeden kwiatek który jest większy i  od początku rósł szybciej to trenowałem u niego więcej i ma 6 szczytów, a drugi jakby troche karzełek(Od poczatku opózniony, prawdopodobnie mogłem uszkodzić nasionko jak wrzucałem, albo słabsze geny), więc oszczedziłem mu stresu i trenowałem mało, dlatego ma 3 szczyty
U dwóch zauważyłem jakieś żółte plamy i poniszczone trochę liście od dołu, z góry są ładne, czy to mogą już być niedobory

Moje pytanie teraz
1.Czy one już kwitną ?
2.Czy podawać już im jakiś nawóz i czy jakiś dokupić (Na razie podlewałem samą wodą, ziemia to plagron light mix)
z nawozów mam tera vege, ale tego nie dawałem, bo jak to już kwitnie i wczesniej nie było problemów to nie dawałem, chyba rzadko to w ogóle się daję automatom)
A na kwitnienie mam PK 13/14 i tylko, nie wiem czy już małe dawki leć tego, lub dokupić coś innego ? czy te pk zostawić tak jak zaleca producent i lać dopiero w ostatnie 3 tyg przez 5 dni.
3. Czy da radę stwierdzić jakiś niedobór z liścia, czy to na razie wróżenie z fus, ze względu że warunki nie są perfekcyjne?
4. Czy zmniejszać powoli im wilgotność z powodu kwitnienia?

 

Zdjęcie 1. to ten szybki bill
IMG-20210126-151032.jpg

2. ten wolniejszy

https://pasteboard.co/JLtDAqZ.jpg


3. Upośledzenie 
IMG-20210126-151127.jpg

4. Całokształt 😄
IMG-20210126-151525.jpg

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak zbierają się do kwitnienia, woda na razie sama wystarczy, pk13/14 leje się gdzieś po 3 tygodniach kwitnienia, wilgotności nie musisz na razie zmniejszać, kontroluj pH i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ci na wszystko odpisał chyba, jedynie dodam, że tym przebarwieniem na liściu co dałeś zdjęcie bym się nie przejmował ew. Jeśli to będzie jakoś postępować to wtedy , ale takie małe plamki na jednym liściu to nie powód do zmartwien 🙂

i raczej bym powiedział, że rośliny wyglądają zdrowo i ok na swój wiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...