Skocz do zawartości
Zielony Uczeń

Parę pytań do zaznajomionych z tematem growerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem totalnie świeży, naczytałem się trochę ale nie wiem dokładnie co było kłamstwem a co prawdą, dlatego też chciałbym zapytać kogoś doświadczonego o porady.

Nasionko zakupiłem Jack Herrer - Automat, ale mam parę pytań odnośnie gleby, nawozów oraz "boxa", PcBox wymiary 25x40x45, oświetlać ma to hps150w.

Ziemia - https://www.bricomarche.pl/podloze-uniwersalne-do-kwiatow-domowych-z-formula-r-10-l-westland znalazłem takie coś zastanawiam się czy będzie dobre,

Nawozy - to ten starter pack od plagrona po 3x50ml

Z góry dziękuje za pomoc i jakiekolwiek rady, jestem totalnie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń Nawozy ok. Ziemie kupiłbym lepszą, ale ta też się nada. Box mały, powierzchnia to 25 x 40 , a wysokość to 45 cm i chcesz na to dać hps 150 ? To rozmiary pcboxa. Usmażysz roślinę , bo za blisko lampa będzie rośliny przy tej wysokości boxa, a hps się mocno nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Zielone krainy said:

@Zielony Uczeń Nawozy ok. Ziemie kupiłbym lepszą, ale ta też się nada. Box mały, powierzchnia to 25 x 40 , a wysokość to 45 cm i chcesz na to dać hps 150 ? To rozmiary pcboxa. Usmażysz roślinę , bo za blisko lampa będzie rośliny przy tej wysokości boxa, a hps się mocno nagrzewa.

Dobra, na lampe mam do 200 wydać plus minus, polecisz coś zamiennego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Zielone krainy said:

Wiadomo, na te rozmiary będzie idealny nie hps czy CFl , ale panel led od ledam 35 W za 144 zł. Tu masz link do panelu https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w .

To w pełni sprawdzone rozwiązanie, a nie jakieś gówno, na jakie zmarnujesz swój budżet.

Dziękuje, dlatego utworzyłem ten wątek, jak wczesniej wspomniałem mam nikłe pojęcie, rozumiem że jeśli rozwiązanie to i strona też legit? 

Możesz też napisać o jakiej ziemi byś myślał zamiast tej marketowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń Ziomek , zawsze warto się asekurować, więc lepiej zamawiać na słupa, a nie na siebie, ale strona sprawdzona. Sam z niej panele brałem. Ziemie bym brał firmy Plagron, light-mix albo growmix . Sam używam growmix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Zielone krainy said:

@Zielony Uczeń Ziomek , zawsze warto się asekurować, więc lepiej zamawiać na słupa, a nie na siebie, ale strona sprawdzona. Sam z niej panele brałem. Ziemie bym brał firmy Plagron, light-mix albo growmix . Sam używam growmix.

Jasne, jeszcze raz dzięki za całe info, jak wszystko przyjdzie i poskładam do kupy to myślę że wątek poprowadzę jakoś z fotorelacją, widziałem że @Hiro1801 prowadzi coś podobnego, spodobało mi się to, więc pozdrawiam i mam nadzieje że do usłyszenia 😃

@Zielone krainy Plus jeszcze jedno pytanko, wezmę tego growmixa, do niego brac ten zestaw TERRA czy NATURAL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń Nie ma sprawy, a z fotorelacją to dobry pomysł, bo zawsze ci ktoś doradzi, jak pojawią się problemy , a zapewne się z czasem pojawią, więc jak sam nie ogarniesz uprawy, bo nie masz kompletnej wiedzy na ten temat to będziesz potrzebował pomocy. Ja też prowadzę fotorelację. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń  Do takich rozmiarów boxa musisz dać doniczkę po pierwsze prostokątną , jaka ma około 4-6 l, nie dawaj większej, bo jak dasz taką 9 l to roślinie system korzeniowy rozrośnie się w niej za bardzo i możesz mieć problem z zapanowaniem nad plantem, jak chodzi o jego wysokość i mimo zastosowania treningu LST może ci przerosnąć boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń  Jakaś tam różnica pewnie będzie, ale raczej niewielka. Ważniejsze od tego, jakie nawozy kupisz( oczywiście nie mówię o tym, aby stosować nie odpowiednie nawozy do wega i kwitnienia), ale jak będą dostosowane do danego etapu, na jakim jest roślina to każdy się sprawdzi. Sztuką jest odpowiednie dawkowanie i to gwarantuje dobry efekt, a nie sama firma czy jakieś coraz to nowe wynalazki, jakie cały czas będą tworzone, bo wiadomo, że to generuje hajs dla firmy, jaka to produkuje i sprzedaje.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń Ja lecę na nawozach "kupnych" od firmy Plagron i korzystam też z nawozów domowej produkcji, bo to, co jesteś w stanie sam wyprodukować w domu z resztek obiadowych wcale nie jest gorsze, a czasami jest lepsze od tego, co jesteś w stanie kupić, jako gotowiec, a jedynie więcej musisz tego lać i bawić się w wytwarzanie danego nawozu, ale ja lubię się w to pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń Nie znam wysokości tej doniczki , ale jak wysoka to cię ograniczy na wysokość, a nie masz wysokiego boxa, ale niski. W twoim wypadku korzenie rośliny lepiej by rosły na boki i tam znajdowały miejsce, a nie by doniczka była wysoka i roślina ukorzeniała się bardziej w dół niż na boki. Robienie nawozów domowych jest banalne to prosta wiedza łatwa do zdobycia z netu, to nie fizyka kwantowa, aby trzeba było mieć iloraz inteligencji ponad 130 IQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zielony Uczeń  Może być, ale na twoim miejscu brałbym coś niższego, a dłuższego, aby wykorzystać długość boxa, a oszczędzić na wysokości,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj wrzuciłem nasionko do szklanki z wodą (Jack Herer Auto), przeważnie wszędzie piszą żeby odczekać 24h a następnie dać na 12h na zwilżone chusteczki/ręcznik papierowy, możecie dać jakąś sprawdzoną rade dotyczącą kiełkowania.

Chciałem też spytać o najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o to ile h ma świecić lampa kiedy wsadzę ją już do ziemi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielony Uczeń ja daję od razu na mokry ręcznik papierowy, i po 2 dniach około zależy od nasionka masz już kiełek gotowy do wsadzenia do ziemi.

Dziura na 2cm plus minus, kielkiem do dołu, przysypujesz ziemia, i lekko zwliz woda z góry, nie za dużo żeby nie było błota.

Świec 20/4 albo 18/6, praktycznie bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...