Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy u was, jak i w temacie, chciałbym zacząć przygodę indoor'em z budżetem maksymalnym 1100zł tylko ani nie wiem jak to złożyć, ani jaki zestaw gotowy wybrać, zależy mi na maksymalnym pierwszym plonie, myślę że na ziarna wybiorę auto AK. Gdyby ktoś mógł podlinkować jakiś zestaw z nawozami, itp nie licząc doniczek to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz to raczej wolisz wszystko gotowe niż samemu składać ? 

Pierwsze lepsze na allegro w wyszukiwaniu, wydaje mi się spoko, wentylacja spoko, lampa mars , na taki rozmiar gites, plus do tego masz jakieś extra w zestawie typu nawóz, krążki torfowe do wysadzania. 

https://allegro.pl/oferta/growbox-zestaw-led-royalroom-50x50x120-mars-hydro-9539782024

Od razu mówię nie wiem czy jest to najlepsza cena za jakość, ale ten zestaw wydaje mi się na początek gites.

W tej cenie max to jest 60x60. 

Ewentualnie 60x60 tylko ta sama lampa 

https://allegro.pl/oferta/growbox-zestaw-mars-hydro-ts600-60x60x180-100w-9658633975?reco_id=2632a1fd-4fa6-11eb-a0ff-000af7f61830&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

60x60 wydaje się spoko, bo możesz 4x auto wsadzić i i tak ciasno, a na 50x50 o już wgl, ale nie wiem jak ta lampa wyrobi, @zielonyjamajczyk myślę coś doradzi on na tych samych lampach sadzi.

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Szym napisał:

@Nyilas a ile chcesz roślin ?

Maksymalnie możliwie, nie licze na cuda z tym budżetem wiec pewnie 2-4. 

@Piccolo

Boje się że samemu nie złożę, lepiej gotowe. Dziękuje bardzo :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nyilas no to myślę że to 60x60, spokojnie  4 rośliny w to wsadzisz. Myślę, że 50x50 też ci 4 doniczki 11l zmieści ale będzie ciasno, na styk bez żadnego luzu, doniczka kwadratowa  11l z reguły 25x25cm.

Jestem pewien że jak dołożysz te 3 śtowki to już złożysz fajny zestaw w którym 4 auto będziesz mógł zebrać fajny plon. Więc spokojnie w 4 rośliny możesz mierzyć jeśli jesteś ewentualnie w stanie dołożyć parę stów w trakcie uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nyilas to musisz już sprawdzić sam, mi się dziś już nie chce, czy da radę złożyć coś takiego podobne podzespoły tylko osobno i czy wyjdzie taniej.

Ewentualnie jak możesz dołożyć później, tylko to też się równa że musisz złożyć cały zestaw sam. Możesz narazie pominąć filtr węglowy, pierwszy miesiąc zapach nie będzie tak mocny. 

Myślę że najlepiej skupić się na lampie żeby mieć dobre światło, bo to podstawa i w zależności na jaką lampę możesz sobie pozwolić dobierać boxa. Nie na odwrót, że kupisz duzy namiot, a nie starczy ci kasy na lampę i tego nie oswietlisz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Właśnie wiem, dziękuje za radę 😄 Z tym Filtrem to bardzo spoko pomysł, doładuje za to w lampkę o ile zabiore się za składanie samemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja. Dzięki pomocy @Piccolo udało mi się skomplementować całego boxa i bardzo mu za to dziękuję. Powstał za to nowy problem, a raczej zagwosdka z którą chciałbym się was doradzić. Box będzie wielkości 60x60x140, problem jest w pomieszczeniu, w nocy jest w nim około 15 stopni, jest zima więc w dzień pewnie podobnie. I teraz pytanie, czy hps da radę stworzyć odpowiednią temperaturę? A jak tak to jaka lampa hps będzie odpowiednia, tak do 600 zł. I drugie trochę mrzonka - czy po odpowiednim przygotowaniu nie wtrącając w to kolejnych urządzeń pobierających energię, jest szansa użyć tam lampy LED? Myślałem nad zabudową pomieszczenia albo dodatkowa szafą ale to przecież nie pokona temperatury powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nyilas hps wytwarza ciepło, 250w bym dał, Leda dało by się tylko zwiększyć temperaturę, są grzejniki do growboxów i maty grzewcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawie, temp w pomieszczeniu to 15-20 stopni

Box 60/60/140

Lampa 150 W Philips son t 17700lm 2000k + odbłyśnik 50x40

Wentylator Black orchid 125mm 197m3/h

Filtr prima klima fi 125MM 160-240M3/H

Mikroryza, perlit

Ziemia biobizz light mix

Jakie nawozy polecacie ? Ewentualnie optymalniejsza lampę? I jakąś dobrą nie drogą stacje pogodową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowie się ktoś, bo złożyłem to chłopakowi i sam nie wiem czy wszystko jest git.

Nie chcę mieć zadnych krzaków na sumieniu 😆😆 zwłaszcza na temat tego hps, czy styknie 150w czy lepiej 250w?

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nyilas na styk lampa będzie, stacje pogody pierwszą lepszą jaka ci pasuje, nawozy może być azofoska, albo coś z canna, plagron dużo tego jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Nyilas  Zestaw w miarę ok. Nawozy brałbym od Plagron. Sam "stacje pogodową" mam za jakieś 20 zł i raczej nie przekłamuje, bo rośliną nic nie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduje growboxa 60x60x120cm

oświetlenie to będzie żyrandol 12 żarówek 7 watowych,dawać koc ratunkowy do środka ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, cejerowski21 napisał:

@cjhouse Mylarem wyłóż 

Jak się ją montuje jak mogę wiedzieć?

Wystarczą dwa wiatrak komputerowe 120 mm z filtrami węglowymi,i jak je założyć koło siebie,czy następny na drugiej sciance,i na jakiej wysokości,jeden?wentylator będzie dawał swieże powietrze,czy muszę też inwestować w mieszający?

Dziękuję z góry za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cjhouse Poszukaj na forum albo w internecie jak ją montować. Nie rozumiem drugiej połowy twojego wpisu. Przed zadaniem pytania na forum wyszukaj je w internecie jeśli znaleziona odpowiedz nie będzie cie zadowalać zapytaj dopiero wtedy ma forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...