Skocz do zawartości
poczatkujacygrower

TRENING FIM + LST

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wykonałem pierwszy raz w życiu trening FIM na 4 roślinach + LST na każdej podczas jednego zabiegu, minęło 4 dni no i postanowiłem wstawić fotki pań, aby można było ocenić czy w miarę poprawnie to zrobiłem. Jeżeli będziecie mieli jakieś rady na przyszłość to bardzo proszę 😜

Więc tak FIM + LST nastąpił 22 dnia życia roślin. Wszystkie rośliny to GREEN GELATO od QS. Dziś jest 4 dzień po treningu roślin. Tak wyglądają zdjęcia.

1.  Ta roślina od samego początku nie chciała rosnąć, była najmniejsza ze wszystkich, 3 rosliny miały 22 dnia 5 pięter i 6 zaczynało rosnąc, natomiast ta dama miała 2,5 pietra dopiero jak to robiłem. Prawdopodobnie rzucam ją na straty bo nic z niej nie wyjdzie.

IMG_20210104_144756.jpg

 

2. 

 

IMG_20210104_144805.jpg

 

3.

 

IMG_20210104_144819.jpg

 

4.

 

 

IMG_20210104_144828.jpg

 

 

Dodatkowo pojawił mi się problem na liścach konopii, takie jasne przebarwienia. Teraz nie wiem od czego to może być, i dlaczego. Ziemia plagron ta zeby nie nawozic 3 tyg, do tej pory raz wlałem PLAGRON TERRA na wega 2ml na 6l wody, moze to niedobor azotu? Bardzo proszę o potwierdzenie bo nie chce przenawozić.

 

 

IMG_20210104_144834.jpg

IMG_20210104_144840.jpg

IMG_20210104_144923.jpg

IMG_20210104_144929.jpg

 

 

Tak na ten moment wygląda uprawa, zdjęcie całości: 

 

 

IMG_20210104_150959.jpg

 

 

Jak macie jakieś porady to bardzo proszę 😜

Edytowane przez poczatkujacygrower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrower nie jest źle 🙂 ten kolor to różnie może być. Ale sam wskazałes na azot, więc myślę że poszukales info i dobrze. 

A co do najmniejszej to uwierz że potem może tak wystrzelić że będziesz w szoku. Np ja tak miałem. 

Małe się będą rozkręcać i potrzebować papu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@poczatkujacygrower  Ph gleby monitorujesz? Jak nie to zacznij od sprawdzenia ph.

Tak, 6.5 pokazuje na mierniku. Jest to ziemia kupna, podobno nie da się takiej ziemi szybko spierdolic. Kazde podlanie sprawdzam ph wody, za kazdym razem wynosi 5.9 -6.2. 

BARDZO WAZNE PYTANIE: Czy ziemia moze zmienić swoje ph mimo tego ze leje wodą ph około 6? Powiem szczerze ze leje wodą z kranu ktora normalnie ma PH 8+. Gdy dodaje Plagron LEMON KICK to ph spada do 6. Natomiast sprawdzałem ostatnio ph wody po podaniu lemon kick, 2 dni pozniej i co ciekawe znow wskaznik pokazal ph 8+ (w zawartosci byl lemon kick sprzed 2 dni). Nie wiem czemu tak jest ale co jesli ta woda jakos wysycha w doniczce i zmienia odczyn PH na ten z kranu.

 

5 godzin temu, Tester napisał:

@poczatkujacygrower fim się chyba udał 

uff, podrzucę fotki za 5 dni, będzie można lepiej to sprawdzic i ocenić bo mam wątpliwości. Nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak roślina się zachowuje podczas HST a ciezko znalezc fotorelacje ktora sprawdzała by moje problemy.

 

5 godzin temu, zielonyjamajczyk napisał:

@poczatkujacygrower nie jest źle 🙂 ten kolor to różnie może być. Ale sam wskazałes na azot, więc myślę że poszukales info i dobrze. 

A co do najmniejszej to uwierz że potem może tak wystrzelić że będziesz w szoku. Np ja tak miałem. 

Małe się będą rozkręcać i potrzebować papu. 

 

Mi się wydaje ze są to początki niedoboru azotu, ale wole się upewnić niż coś spierdolić. 😜 Dałem Plagron TERRA GROW 1ml/6l podczas treningu, dzis 3mln na 6l wody. Zobaczymy jak rosliny beda sie zachowywać. Najbardziej dziwi mnie to ze 2 rosliny maja wlasnie takie liscie, a 2 nie. Nie wiem czy jest spowodowane, ziemia ta sama, podlewania tym samym. 

Edytowane przez poczatkujacygrower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrower  Jak rozumiem monitorujesz ph, ale wody, a nie gleby ? Parę podlewań ze złym ph potrafi drastycznie zmieć odczyn gleby. Miałem podobnie wyglądający problem z liśćmi właśnie ze względu na to, że monitorowałem samą wodę i z góry założyłem, że to powinno mieć 100% przełożenie na to, jakie ph ma gleba, a okazało się, że tak do końca nie jest. Teraz przed podlaniem monitoruje wpierw ph ziemi, a potem dopiero leje wodę z dostosowanym ph pod to, jakie akuratnie ma ziemia, w jakiej zachodzą różne procesy , więc nie dziwne, że poziom ph ulega zmianie. U mnie zwykle jest tak, że wleje wodę o ph 5,8 ( zakwaszam wodę sokiem z cytryny) , a za dwa dni sprawdzam ph gleby i jest ph 7 +, wtedy leje wodę o ph 5,3, i jakiś czas mam w doniczce ph około 6, ale po czasie znowu leci ono w górę i znowu muszę je obniżać lejąc wodę o niższym ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk  No to mamy pod tym względem trochę inne doświadczenia związane z uprawą. Ja odkąd pojawiły się u mnie problemy z liśćmi staram się monitorować i wodę i glebę, bo z tego, co zauważyłem ph gleby nigdy nie było u mnie stabilne, ale bardzo zmienne i ma tendencje wzrostową mimo lania wody z niskim ph , dlatego wole sprawdzić poziom ph gleby, by wiedzieć o jakim ph wodę mam lać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy oczywiście że mądrze robisz. Prawidłowo. 

Tylko mówię jaki może być paradoks z roślinami. 

I tutaj potwierdza się moja teoria apropo nawozów. Całe karmienie zawsze jest bardzo indywidualne, nigdy nie jest etykietowe 😉

Tak jak kilka osób starało się to w swoich postach przemycać. 

😉

Widziałeś cenę coli ? Kurna co po jaraniu będę pił !? Nie stać mnie już 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk  Masz racje, ogólnie każda uprawa jest trochę inna, więc nie każdy z takimi samymi problemami w czasie uprawy się boryka. Ile teraz kosztuje cola? Szczerze to cole czy pepsi kupuję tylko od czasu do czasu, bo wole w siebie wlewać wodę mineralną ,  jaka mimo, że nie ma takich walorów smakowych, jak cola to ma korzystniejszy wpływ na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk  No na sokach na pewno wyjdzie lepiej nasz organizm, ale walory smakowe zimnej coli są nie do przebicia dla soku. Już tak w życiu często jest, że albo stawia się na zdrowie albo na przyjemności, bo przyjemności zazwyczaj nie idą w parze ze zdrowiem. Chyba trzeba próbować znaleźć, jakiś złoty środek, czyli trochę się dla przyjemności podtruć, a potem czymś zdrowym podleczyć . :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...