Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A ja się zapytam  skąd takie info że ma być 26c ? Są dwie temperatury w uprawie które powinny być brane pod uwagę , temperatura powietrza i temperatura promieniowania świetlnego. Czyli nic innego jak temperatura w cieniu i w słońcu. Na wczesnym flo jeszcze te 26c powietrza ujdzie , ale na ostatnie 4 tygodnie ... biorąc pod uwage naturalne warunki w jakich kończy flo MJ , to przełom września i października 26c w powietrzu ... to chyba anomalia. No nic , ja chyba uprawiam co innego. 
 

@ArturS70 23c to idealna temperatura powietrza na flo , przystaw termometr bezpośrednio pod szczyty , na bezpośrednie światło od lampy i odczytaj temperaturę promieniowania świetlnego , będzie 26-27c , a nawet i więcej. Ja uprawiam nawet i w temp 21-22c w późnym flo jeżeli chodzi o powietrze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vampidrut napisał:

biorąc pod uwage naturalne warunki w jakich kończy flo MJ , to przełom września i października 26c w powietrzu ... to chyba anomalia.

zależy w jakim miejscu na ziemi i jaki typ rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obnizyc temperature promieniowania w takim razie?

Wyciag zalatwi powietrze a lampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co wy kombinujecie zaraz będzie jak z fazami księżyca... Temperatura jest dobra i już, nie ma żadnych Temperatur promieniowania tylko ogólna temperatura w boxie i tego się trzymajmy. 

Zaraz wszyscy zaczną 10 termometrów w boxa h montować i przeżywać gdzie mają więcej a gdzie mniej 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco... Termometr przy gruncie wskazuje 23stopnie a termometr przy szczytach pod lampą 26,wilgotnosc 40,faza Flo, roślinki Royal Kush Auto flowering. 

Kiedy zwiększę moc wiatraka to temp. W spada. Tym mogę regulować temperaturę i wilgotność. 

Screenshot_20201215-085716_SensorPro.jpg

16080191344435833099485986677835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArturS70 Masz idealnie. Bardzo dobra temperatura. Nic nie musisz zmieniać, tak jak @Vampidrut napisał, roślina Ci bardzo zdrowo się rozwija i kwitnie. A niektórych posty to po prostu trzeba omijać, wiem że zaraz faka dostane od jednego orła, ale On tyle wie co mu ślina na język czasem przyniesie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Przepraszam, że tyle pytam ale jest to mój pierwszy raz. Mam dopiero 50 lat a jak to mówią, człowiek całe życie się uczy a głupi umiera. 

Dziękuję za miłą wiadomość. Doprawdy wiele jest szkół i każdy z nas chce dla swoich roślin jak najlepiej. Każdy z nas jest idealistą i chce najlepszych plonów. Najważniejsze, to obserwować roślinki, robić notatki. Zauważam u siebie, że jak podleje 1,5litra na 11litrową donice to po 3 dniach liście się zwijają, wiem, że to oznaka suchości gleby. Podlewam więc co drugi dzień tą samą ilością wody i jest ok. 

Ile jeszcze potrwa to kwitnienie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@ArturS70  A ile już trwa ? 
Btw wyglądają zajebiscie zdrowiutkie aż miło popatrzeć, co to za sativki? 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Seba691 skoro nie ma różnicy jaka jest temperatura promieniowana , to powiedz od której temperatury palą się planty przy uprawie pod HPS , od powietrza czy promieniowania świetlnego ? 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Vampidrut jak masz za blisko lampę i złą wentylację to będą się palily, jak masz wszystko ustawione jak trzeba i odpowiednią Temperature to nie ma różnicy czy Temperature masz z zewnątrz czy od lamy. Chodziło mi że jak masz ogarnięta temperature to nie ważne co sprawia że temperatura jest taka a nie inna. Po to między innymi większość ustawia termometr na wysokości górnych szczytów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dziś podlewałem panny. Dodałem plagron terra bloom oraz plagron sugar. Wszystko wg zaleceń. Jakie było moje zdziwienie, że ph wody było 6,2 a EC 1,7.

Co do temperatury i wilgotności. Można to wszystko wyregulować mocą wentylatora. 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Seba691 tu tylko potwierdzasz moje słowa , jak masz to i to dobrze ustawione to nie powinno być problemu. Cieszę sie że się zrozumieliśmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...